TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УЕФА размислува за Фајнл фор завршница во Лигата на шампионите

Канал5 - 29.05.2020

Според медиумите Европската фудбалска федерација УЕФА поради глобалната пандемија од коронавирусот размислува сезоната во своето најелитно натпреварување Лигата на шампионите да ја заврши со Фајнл фор турнир.

Фајнл-фор турнирот во ЛШ наместо во Турција ќе се игра во Германија

Дриблинг - 29.05.2020

Италијанските медиуми пренесуваат дека УЕФА е решена сезоната во Лигата на шампионите да се догира во со Фајнл-фор систем а Турција повеќе не е посакувана локација за одржување на турнирот.

УЕФА се премисли: Завршниот турнир од ЛШ ќе се игра во Германија?

Sport 1 - 29.05.2020

Лигата на шампиони (ЛШ) ќе продолжи во август, но завршницата на елитното натпреварување ќе биде во скратен формат. На 7 и 8 август ќе се доиграат реваншите од осминафиналните дуели Јувентус-Лион, Манчестер сити-Реал Мадрид, Барселона-Наполи и Баерн ...

Завршниот турнир во ЛШ ќе се игра во Германија

TopSport - 29.05.2020

УЕФА не отстапува од планот да ја заврши сезоната во Лигата на шампионите. Сезоната ќе продолжи во август кога треба да се одиграат сите преостанати натпревари, а за завршницата е предвидено да се игра Фајнал Фоур турнир.

Завршниот турнир на Лигата на шампионите ќе се одржи во Германија?

СуперСпорт - 29.05.2020

Лигата на шампионите треба да продолжи во август, но завршницата на престижното натпреварување ќе биде во малку пократок и различен формат. Првата работа што треба да се случи е да се игра реванш натпреварите од осмина финалето помеѓу Јувентус – ...

ЛШ ќе заврши со фајнл-фор кој нема да се игра во Истанбул, УЕФА има на ум друга локација?

24Фудбал - 29.05.2020

УЕФА наводно планира сезоната од Лигата на шампионите да ја заврши со фајнл-фор кој ќе се игра во Германија наместо Турција. Истанбул требаше да биде домаќин на финалето од Лигата на шампионите, но информациите до кои дојдоа некои медиуми велат дека ...

УЕФА: Завршницата од од ЛШ во Германија или Турција

Денешен - 29.05.2020

Европската фудбалска асоцијација сака да ја продолжи Лигата на шампионите на 7 и 8 август со неодиграните натпревари од осминафиналната рунда. Според „Скај Спортс Италија“ веќе се водат преговори за одржување на завршен „Фајнал фор“ во Истанбул.

Лигата на шампиони ќе заврши со фајнл-фор турнир во Германија наместо во Турција?

МКД - 29.05.2020

УЕФА наводно планира сезоната од Лигата на шампионите да ја заврши со фајнл-фор кој ќе се игра во Германија наместо Турција. Истанбул требаше да биде домаќин на финалето од Лигата на шампионите, но информациите до кои дојдоа некои медиуми велат дека ...

УЕФА може да ja одржи завршницата од Лигата на шампионите во Германија или Турција

ТВ21 - 29.05.2020

Европската фудбалска асоцијација сака да ја продолжи Лигата на шампионите на 7 и 8 август со неодиграните натпревари од осминафиналната рунда. Според „Скај Спортс Италија“ веќе се водат преговори за одржување на завршен „Фајнал фор“ во Истанбул.

УЕФА може да ja одржи завршницата од од Лигата на шампионите во Германија или Турција

Опсервер - 29.05.2020

Нион, 29 мај 2020 () – Европската фудбалска асоцијација сака да ја продолжи Лигата на шампионите на 7 и 8 август со неодиграните натпревари од осминафиналната рунда. Според „Скај Спортс Италија“ веќе се водат преговори за одржување на завршен ...

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Кајгана - 29.05.2020

УЕФА сака да ја продолжи Лигата на шампионите на 7 и 8 август со неодиграните натпревари од осминафиналето. Според Sky Sports Italia веќе се водат преговори за одржување на завршен „Фајнал фор“ во Истанбул.

УЕФА може да ja одржи завршницата од од Лигата на шампионите во Германија или Турција

А1 On - 29.05.2020

Европската фудбалска асоцијација сака да ја продолжи Лигата на шампионите на 7 и 8 август со неодиграните натпревари од осминафиналната рунда. Според „Скај Спортс Италија“ веќе се водат преговори за одржување на завршен „Фајнал фор“ во Истанбул.

Завршниот турнир во ЛШ ќе се игра во Германија

Макфакс - 29.05.2020

УЕФА не отстапува од планот да ја заврши сезоната во Лигата на шампионите. Сезоната ќе продолжи во август кога треба да се одиграат сите преостанати натпревари, а за завршницата е предвидено да се игра Фајнал Фоур турнир.

УЕФА може да ja одржи завршницата од Лигата на шампионите во Германија или Турција

Денар - 29.05.2020

Европската фудбалска асоцијација сака да ја продолжи Лигата на шампионите на 7 и 8 август со неодиграните натпревари од осминафиналната рунда. Според „Скај Спортс Италија“ веќе се водат преговори за одржување на завршен „Фајнал фор“ во Истанбул.

Завршниот турнир во ЛШ ќе се игра во Германија

Точка - 29.05.2020

УЕФА не отстапува од планот да ја заврши сезоната во Лигата на шампионите. Сезоната ќе продолжи во август кога треба да се одиграат сите преостанати натпревари, а за завршницата е предвидено да се игра Фајнал Фор турнир.

Завршниот турнир во ЛШ ќе се игра во Германија

MTM - 29.05.2020

УЕФА не отстапува од планот да ја заврши сезоната во Лигата на шампионите. Сезоната ќе продолжи во август кога треба да се одиграат сите преостанати натпревари, а за завршницата е предвидено да се игра Фајнал Фоур турнир.

УЕФА се премислува: Завршницата на ЛШ се сели во Германија?

Спортски - 29.05.2020

Лигата на шампионите треба да продолжи во август, но завршницата на престижното натпреварување ќе биде во малку пократок и различен формат. Првата работа што треба да се случи е да се игра реванш натпреварите од осмина финалето помеѓу Јувентус – ...

Ќе има „Фајнал фор“ и во Лигата на шампиони!

Вечер Прес - 29.05.2020

Европската фудбалска асоцијација сака да ја продолжи Лигата на шампиони на 7 и 8 август со неодиграните натпревари од осминафиналната рунда. Според „Скај Спортс Италија“ веќе се водат преговори за одржување на завршен „Фајнал фор“ во Истанбул.

УЕФА може да ja одржи завршницата од од Лигата на шампионите во Германија или Турција

MakPress - 29.05.2020

Европската фудбалска асоцијација сака да ја продолжи Лигата на шампионите на 7 и 8 август со неодиграните натпревари од осминафиналната рунда. Според „Скај Спортс Италија“ веќе се водат преговори за одржување на завршен „Фајнал фор“ во Истанбул.