TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Земаме луди плати, но не прифаќам некој да ми ги намали примањата!“

Sport 1 - 09.04.2020

Германскиот фудбалски интернационалец, Тони Крос, е уште еден од низата фудбалери кои искажа свое мислење за трендот со намалување на платите поради пандемијата со коронавирусот и прекинот во речиси сите првенства во светот.

Крос: Дајте целосна плата, па и ние ќе донираме …

СуперСпорт - 09.04.2020

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Тони Крос ја коментираше ситуацијата во која клубовите се погодени од пандемија на коронавирус. Прекинот на спортските натпревари создаде многу проблеми, особено за клубовите кои „изгубија пари“ од телевизиски ...

Крос е против намалувањето на платите: Тоа е бескорисно!

Спортски - 09.04.2020

Фудбалерот на Реал Мадрид и германската репрезентација Тони Крос ја коментираше ситуацијата во која бројни клубови ги намалуваат платите на играчите поради економските последици од пандемијата.

Играчите на Реал Мадрид доброволно ги намалија своите плати

Спортклуб - 08.04.2020

Речиси сите клубови во Шпанија одлучија да ги намалат платите на своите играчи со цел никој од вработените во клубот да не добие отказ. Барселона меѓу првите клубови ги скрати платите и тоа за 70 проценти, со цел клубот колку-толку да избегне ...

Фудбалерите на Реал Мадрид се согласија за намалување на платите

МКД - 08.04.2020

Фудбалерите, тренерите и директорите во Реал Мадрид се договорија да прифатат 10-20 проценти намалување на платите со цел клубот да нема загуби од кризата и останатите вработени да ги добијат своите плати.

Крос: Платите во фудбалот се „луди“, но не поддржувам кратење

Екипа - 08.04.2020

Германскиот интернационалец Тони Крос слично како и на теренот, и за време на изолацијата е стабилен, максимално одговорен и посветен на подобрувањето на фудбалската техника. Вели дека платите во европскиот фудбал одамна се „луди“ и неверојатно ...

Реал Мадрид го следеше примерот на Барселона, им ги намали платите на фудбалерите

Слободен Печат - 08.04.2020

„Кралскиот клуб“ не остана имун на кризата и одлучи да го следи примерот на најголемиот ривал, Барселона, и да го намали платите на своите фудбалери. За разлика од Барселона каде кратењето е дури 70 проценти од платите, во Реал Мадрид се одлучија да ...

Реал Мадрид одлучи: Управата ги скрати платите на „кралевите“

Gol.mk - 08.04.2020

Реал Мадрид официјално објави дека платите на играчите и вработените ќе бидат скратени за сума меѓу 10% и 20%, поради кризата предизвикана од коронавирусот. Иако се шпекулираше дека фудбалските ѕвезди на клубот не сакале да прифатат такво сценарио, ...

И „кралевите“ кратат – 10-20 отсто помала плата за фудбалерите на Реал Мадрид

TopSport - 08.04.2020

Фудбалерите од првиот состав на Реал Мадрид ќе добијат намалена плата од 10 до 20 отсто за да се надополни загубата на тимот поради пандемијата на корона вирусот, потврдија од „кралскиот“ клуб иако првично инсистираа дека тие нема да го следат ...

Реал Мадрид и играчите се договорија да се намалат платите

Дриблинг - 08.04.2020

Раководството на фудбалскиот клуб Реал Мадрид и играчите од првиот тим се договорија да се намалат платите за 10 или 20% доколку првенството не се доигра. Намалувањето на платите ќе важи за фудбалскиот но и кошаркарскиот клуб на Реал Мадрид кој со ...

ПОТВРДЕНО: И Реал им ги намали платите на фудбалерите и на кошаркарите

SportMedia - 08.04.2020

„Кралскиот клуб“ од Мадрид денеска на својата официјална веб-страница го објави договор со играчите за намалување на платите. Ова важи и за фудбалскиот и за кошаркарскиот клуб. Во соопштението се вели дека играчите и тренерите на првиот тим во двете ...

Фудбалерите на Реал Мадрид прифатиле намалување на платите поради коронавирусот

Дерби - 08.04.2020

Фудбалерите, членовите на стручниот штаб и директорите на Реал Мадрид се согласиле на намалување на платите за 10-20 проценти како дел од мерките за подобро соочување на клубот со кризата поради коронавирусот.

Oфицијално: Играчите на Реал доброволно ги намалија платите

Спортски - 08.04.2020

Во медимуте имаше различни шпекулации, а сега е потврдено дека фудбалерите на Реал Мадрид сами си ги намалиле платите. Прво се пишуваше дека во Реал Мадрид нема да има намалување, па потоа се појави вест дека ќе мора да има кратење на платите.

Кралски договор во Мадрид – Десет отсто помала плата ако се доигра Ла Лига или двојно повеќе ако не се игра

Спортманија - 08.04.2020

Фудбалерите и кошаркарите на Реал Мадрид прифатија намалување од 10 проценти од годишните примања, кои би биле двојно поголеми ако не се доиграат домашните шампионати. Фудбалерите и кошаркарите на Реал Мадрид се договорија со раководството на клубот ...

Реал Мадрид ги намали платите на фудбалерите

Екипа - 08.04.2020

Десетина дена откако Барселона објави дека ги намалува платите на фудбалерите, Реал Мадрид реши да го следи примерот на големиот ривал. „Кралевите“ најпрвин самоуверено порачуваа дека клубот не се соочува со опасност за време на прекинот, но откако ...

Коронавирусот му штети и на богат клуб како Реал Мадрид: Донесена одлука…

СуперСпорт - 08.04.2020

„Кралскиот клуб“ следејќи ги примерите на многу други тимови одлучи да ги скрати платите на фудбалерите и вработените во клубот. Така, сите што се вработени во Реал Мадрид ќе добијат кратење на платата од 10 до 20 проценти и со тоа ќе помогнат колку ...

Реал Мадрид објави видео од соблекувалната на полувремето во финалето против Јувентус

Спортски - 08.04.2020

Реал Мадрид во 2017 година ја освои Лигата на шампионите победувајќи го Јувентус во финалето со убедливи 4:1. Финалниот натпревар во Лигата на шампионите се играше во Кардиф, а на крајот причина за радост имаа играчите на Реал.

Ширер го поддржа Крос: Играчите со своите пари треба да прават што сакаат

Дерби - 08.04.2020

Тони Крос излезе со искрена изјава за најавеното намалување на платите во Реал Мадрид, став со кој се обиде да образложи деак подобро ќе биде играчите да ги добиваат сите договорени средства, а потоа да ги преусмерат на места кадешто повеќе има ...

Италијанските фудбалери не прифаќаат намалување, формираат солидарен фонд

Н.Македонија - 08.04.2020

Серија А објави дека договорила намалување на платите од 33 проценти за фудбалерите на 19 од 20-те клуба и за тренерскиот персонал во периодот на времетраењето на пандемијата на коронавирусот и суспензијата на лигата.

Реал Мадрид испрати понуда за Роналдо, сумата е 60 милиони евра!

SportMedia - 08.04.2020

Ако може да им се верува на медумите во Шпанија и Италија, Реал Мадрид по секоја цена сакал да го врати Роналдо на „Сантијаго Бернабе“. Уште повеќе, Флорентино Перез преку менаџерот Мендеш, испратил официјална понуда до Јувентус, таа е во ...

Крос образложи зошто е против кратењето на платите на играчите и отвори голема дебата во јавноста

Точка - 08.04.2020

Голем број на клубови од Шпанија и останатиот дел од светот се одлучија да ги скратат платите на своите големи ѕвезди во тимовите со цел да не остварат енормни загуби во моменти на голема глобална криза со коронавирусот, а во последните неколку ...

„Не знаев дека Реал Мадрид е голем клуб, па затоа одбив да потпишам за 'кралевите'!“

Sport 1 - 08.04.2020

Во ситуација кога денес и врапчињата на гранките знаат дека Реал Мадрид е еден од најголемите фудбалски гиганти во светот, тешко е да се поверува дека постои фудбалер кој одбил да потпише со овој клуб бидејќи не знаел дека е голем клуб.

Реал нема намера да го враќа Роналдо

24 Вести - 08.04.2020

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид ги отфрли шпекулациите дека има намера да го врати во тимот Кристијано Роналдо. – Реал Мадрид нема планови да го врати напаѓачот на Јувентус. Идејата за враќање на Португалецот не спаѓа во спортската политика ...

Реал нема намера да го враќа Роналдо

А1 On - 08.04.2020

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид ги отфрли шпекулациите дека има намера да го врати во тимот Кристијано Роналдо. – Реал Мадрид нема планови да го врати напаѓачот на Јувентус. Идејата за враќање на Португалецот не спаѓа во спортската политика ...

Реал нема намера да го враќа Роналдо

Либертас - 08.04.2020

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид ги отфрли шпекулациите дека има намера да го врати во тимот Кристијано Роналдо. – Реал Мадрид нема планови да го врати напаѓачот на Јувентус. Идејата за враќање на Португалецот не спаѓа во спортската политика ...

Реал нема намера да го враќа Роналдо

Локално - 08.04.2020

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид ги отфрли шпекулациите дека има намера да го врати во тимот Кристијано Роналдо. – Реал Мадрид нема планови да го врати напаѓачот на Јувентус. Идејата за враќање на Португалецот не спаѓа во спортската политика ...

Реал нема намера да го враќа Роналдо

Нетпрес - 08.04.2020

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид ги отфрли шпекулациите дека има намера да го врати во тимот Кристијано Роналдо. – Реал Мадрид нема планови да го врати напаѓачот на Јувентус. Идејата за враќање на Португалецот не спаѓа во спортската политика ...

Реал нема намера да го враќа Роналдо

MakPress - 08.04.2020

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид ги отфрли шпекулациите дека има намера да го врати во тимот Кристијано Роналдо. – Реал Мадрид нема планови да го врати напаѓачот на Јувентус. Идејата за враќање на Португалецот не спаѓа во спортската политика ...

Ас: Реал не го сака Роналдо назад во клубот

Денешен - 08.04.2020

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид ги отфрли шпекулациите дека има намера да го врати во тимот Кристијано Роналдо. – Реал Мадрид нема планови да го врати напаѓачот на Јувентус. Идејата за враќање на Португалецот не спаѓа во спортската политика ...

Ширер го поддржа Крос: Играчите со своите пари треба да прават што сакаат

Точка - 08.04.2020

Тони Крос излезе со искрена изјава за најавеното намалување на платите во Реал Мадрид, став со кој се обиде да образложи деак подобро ќе биде играчите да ги добиваат сите договорени средства, а потоа да ги преусмерат на места кадешто повеќе има ...

Фудбалерите на Реал Мадрид се договорија да земат намалена плата

24Фудбал - 08.04.2020

Фудбалерите, тренерите и директорите во Реал Мадрид се договорија да прифатат 10-20 проценти намалување на платите со цел клубот да нема загуби од кризата и останатите вработени да ги добијат своите плати.

И „кралевите“ кратат – 10-20 отсто помала плата за фудбалерите на Реал Мадрид

Макфакс - 08.04.2020

Фудбалерите од првиот состав на Реал Мадрид ќе добијат намалена плата од 10 до 20 отсто за да се надополни загубата на тимот поради пандемијата на корона вирусот, потврдија од „кралскиот“ клуб иако првично инсистираа дека тие нема да го следат ...

Ѕвездите на Реал Мадрид ги намалија платите за 10-20%

Тера - 08.04.2020

Фудбалерите од првиот состав на Реал Мадрид ќе добијат намалена плата од 10 до 20% за да се надополни загубата на тимот поради пандемијата на коронавирусот, потврдија од „кралскиот“ клуб иако првично инсистираа дека тие нема да го следат примерот на ...

Играчите на Реал Мадрид доброволно ги намалија своите плати

Курир - 08.04.2020

Речиси сите клубови во Шпанија одлучија да ги намалат платите на своите играчи со цел никој од вработените во клубот да не добие отказ. Барселона меѓу првите клубови ги скрати платите и тоа за 70 проценти, со цел клубот колку-толку да избегне ...