TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се појави фотографија стара 30 години: Еве како изгледала Анџелина Џоли како тинејџерка

Хаштаг - 18.04.2021

Актерката Анџелина Џоли многу пати гордо ја носеше титулата најубава, а сега се појави и нејзина фотографија од младоста, па затоа многумина ја споредуваат со ангел! Актерката, режисерка и хуманитарка отсекогаш била меѓу најубавите жени поради ...

Анџелина Џоли од глава до петици во црно во прошетка со ќерката

Вечер Прес - 18.04.2021

Познатата актерка и хуманитарка Анџелина Џоли и нејзината 12-годишната ќерка Вивиен деновиве беа забележани на прошетка во центарот на Лос Анџелес. Оскаровката (45) облечена од глава до петици во црно наврати во цвеќарница во трендовскиот кварт Лос ...

Мајката на Бред Пит: Никогаш нема да ѝ прости на Анџелина Џоли

Женски магазин - 18.04.2021

Бред Пит и Анџелина Џоли ќе бидат запишани во историјата на шоу-бизнисот како пар кој имал бурен почеток (ја изневерил и ја напуштил Jенифер Анистон поради неа), но и уште побурен развод за кој се зборува повеќе години.

Поранешните сопружници Џенифер Анистон и Џастин Теру сè уште се добри пријатели: Би било штета да не сме во контакт

Слободен Печат - 17.04.2021

По речиси четири години откако објавија дека се разделуваат, Џастин Теру вели дека тој и неговата поранешна сопруга Џенифер Анистон сè уште се многу блиски пријатели, па дури и редовно се слушаат и си разменуваат пораки.

Конечно се дозна: Што значи тетоважата „11 11“ која ја има дивата Џенифер Анистон

Хаштаг - 17.04.2021

Џенифер Анистон и нејзината пријателка се толку блиски што ги имаат истите тетоважи на зглобовите... Фановите први ги забележаа тетовираните бројки 11 11 на Џенифер минатата година, пишува Пипл, но дури сега откри дека нејзината најдобра пријателка, ...

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 53 години

Хаштаг - 17.04.2021

- Џен беше убедена дека собирот со колегите е вистинскиот момент да ја објави веста дека станува мајка. Женскиот дел од актерската екипа знаеше, но таа сакаше да ги изненади момците на снимањето - открива извор за светските медиуми.

Анџелина без шминка, облечена едноставно, но поради овој детал, по долго време, изгледа навистина провокативно (ФОТО)

Попара - 17.04.2021

Познатата холивудска актерка и нејзината најмлада ќерка Вивиен сами уживаа во своето „мајка и ќерка“ време Холивудската актерка и една од најубавите жени на Светот, Анџелина Џоли (45) беше фотографирана со нејзината најмлада ќерка Вивиен Џоли Пит ...

Џенифер Анистон и Џастин Теру: „Ние не се разделивме на драматичен начин, се сакаме“

Убавина и Здравје - 17.04.2021

Актерот Џастин Теру четири години по разводот со Џенифер Анистон вели дека тој и неговата поранешна сопруга сè уште се многу блиски пријатели, па дури и редовно се слушаат или допишуваат. Анистон и Теру првпат започнаа да се забавуваат во 2011 ...

Анџелина Џоли на прошетка во црн долг фустан под кој не носеше градник (ФОТО)

Локално - 17.04.2021

Американската актерка Анџелина Џоли (45) беше фотографирана на улиците во Лос Анџелес со нејзината најмлада ќерка Вивиен Џоли Пит (12). Двете се фотографирани додека шетаат и купуваат, а она што привлече внимание кај многумина е тоа што холивудската ...