TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанакиески на распит за организацијата на крвавиот четврток

Фокус - 19.04.2019

Екс министерот, Миле Јанакиески, кој се наоѓа во куќен притвор, е на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција во врска со истрагата за „27 април“, потврдуваат од Јавното обвинителство за „Фокус“.

Јанакиески на распит во Обвинителство

Press24 - 19.04.2019

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска е на распит во Обвинителството за организиран криминал, пренесе А1.он. Тој е повикан за настаните во Собранието на 27. април, како осомничен за организирање на упадот.

Јанакиески на распит за организацијата на крвавиот четврток

Скопје1 - 19.04.2019

Екс министерот, Миле Јанакиески, кој се наоѓа во куќен притвор, е на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција во врска со истрагата за „27 април“, потврдуваат од Јавното обвинителство за „ Фокус “.

Јанакиески повикан на распит во Обвинителството

А1 On - 19.04.2019

Поранешниот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, е повикан на распит во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во врска со настаните во Собранието од 27 април 2017 година.

Миле Јанакиески на распит за организацијата на „Крвавиот четврток“

1tv - 19.04.2019

Екс министерот, Миле Јанакиески, кој се наоѓа во куќен притвор, е на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција во врска со истрагата за „27 април“, објавува „Фокус“. Тој е осомничен за организирање на насилниот упад во Собранието.

Јанакиески повикан на распит во обвинителство за крвавиот четврток

Макфакс - 19.04.2019

Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, е повикан на распит во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција во врска со настаните во Собранието од 27 април 2017 година.

Отсуството на судијата Ставрев го одложи „Топлик“ за 17-ти мај

24 Вести - 17.04.2019

Случајот „Топлик“ за продажбата на државното земјиште за изградба на комплексот „Сончев град“ во Сопиште продолжува на 17-ти мај, откако денешното рочиште беше одложено поради отсуство на судијата Огнен Ставрев.

Јанакиески на распит во обвинителството за настаните во собранието од 27 април

Канал5 - 19.04.2019

Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, е на распит во обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во врска со настаните во собранието од 27 април 2017 година.

Одложен „Топлик“ поради отсуство на судијата, продолжува на 17 мај

Локално - 17.04.2019

Случајот „Топлик“ за продажбата на државното земјиште за изградба на комплексот „Сончев град“ во Сопиште продолжува на 17-ти мај, откако денешното рочиште беше одложено поради отсуство на судијата Огнен Ставрев.

Јанакиески на распит во обвинителство за крвавиот четврток

Точка - 19.04.2019

Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, е на распит во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција во врска со настаните во Собранието од 27 април 2017 година. Тој е осомничен дека го организирал упадот во законодавниот ...

Отсуството на судијата Ставрев го одложи „Топлик“ за 17-ти мај

А1 On - 17.04.2019

Случајот „Топлик“ за продажбата на државното земјиште за изградба на комплексот „Сончев град“ во Сопиште продолжува на 17-ти мај, откако денешното рочиште беше одложено поради отсуство на судијата Огнен Ставрев.

Судењето за случајот „Топлик“ одложено за 17. мај

Press24 - 17.04.2019

Случајот „Топлик“ за продажбата на државното земјиште за изградба на комплексот „Сончев град“ во Сопиште продолжува на 17-ти мај, откако денешното рочиште беше одложено поради отсуство на судијата Огнен Ставрев.

Отсуството на судијата Ставрев го одложи „Топлик” за 17-ти мај

ММС - 17.04.2019

Случајот „Топлик” за продажбата на државното земјиште за изградба на комплексот „Сончев град” во Сопиште продолжува на 17-ти мај, откако денешното рочиште беше одложено поради отсуство на судијата Огнен Ставрев.

„Топлик“ одложен за 17-ти мај, денеска не дојде судијата Ставрев

МКД - 17.04.2019

Случајот „Топлик“ за продажбата на државното земјиште за изградба на комплексот „Сончев град“ во Сопиште ќе продолжи на 17 мај, а денешното рочиште беше одложено поради отсуство на судијата Огнен Ставрев.

Болниот судија го одложи „Топлик“

Слободен Печат - 17.04.2019

На денешното рочиште во судница присутни беа првоосомничениот во случајот, ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и другите петмина обвинети. Поради боледување, денеска е одложено рочиштето за случајот „Топлик”.

Отсуството на судијата Ставрев го одложи „Топлик“

еМагазин - 17.04.2019

Случајот „Топлик“ за продажбата на државното земјиште за изградба на комплексот „Сончев град“ во Сопиште продолжува на 17-ти мај, откако денешното рочиште беше одложено поради отсуство на судијата Огнен Ставрев.

Отсуството на судијата Ставрев го одложи „Топлик“ за 17-ти мај

MakPress - 17.04.2019

Случајот „Топлик“ за продажбата на државното земјиште за изградба на комплексот „Сончев град“ во Сопиште продолжува на 17-ти мај, откако денешното рочиште беше одложено поради отсуство на судијата Огнен Ставрев.