TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Халеп се повлече од турнирот во Сингапур

TopSport - 18.10.2018

Најдобрата тенисерка на ВТА листата, Симона Халеп, поради повредата на грбот, објави дека нема да учествува на завршниот мастерс во Сингапур. Романката се повреди минатиот месец на турнирот во Вухан, а прегледите покажале дека станува збор за дискус ...

Бертенс на местото Халеп на ВТА турнирот во Сингапур

Локално - 18.10.2018

Холанѓанката Кики Бертенс ќе го заземе местото на Симона Халеп на претстојниот ВТА турнир во Сингапур. Романската тенисерка е принудена да се повлече поради повреда на грбот која ја влече веќе подолго време.

Плишкова и Свитолина се последните учеснички на Мастерс Купот во Сингапур

Gol.mk - 18.10.2018

Елина Свитолина и Каролина Плишкова ја комплетиаат осумката на учеснички на ВTA Мастерс Купот во Сингапур, кој почнува од 21 октомври. По денешните мечеви на турнирот за Купот на Кремљ во Москва, потврдено е учеството на тенисерките од Украина и ...

Познати сите учеснички на ВТА шампионатот

Стандард - 17.10.2018

Елина Свитолина (Украина) и Каролина Плишкова (Чешка) се последните две учеснички на шампионатот на ВTA во Сингапур, кој почнува од 21 октомври, објавија од Женската тениска асоцијација. Рангирањето на Свитолина и Плашкова стана реалност по ...

Халеп се повлече од турнирот во Сингапур

Макфакс - 18.10.2018

Најдобрата тенисерка на ВТА листата, Симона Халеп, поради повредата на грбот, објави дека нема да учествува на завршниот мастерс во Сингапур. Романката се повреди минатиот месец на турнирот во Вухан, а прегледите покажале дека станува збор за дискус ...

Бертенс на местото Халеп на ВТА турнирот во Сингапур

Курир - 18.10.2018

Холанѓанката Кики Бертенс ќе го заземе местото на Симона Халеп на претстојниот ВТА турнир во Сингапур. Романската тенисерка е принудена да се повлече поради повреда на грбот која ја влече веќе подолго време.

Халеп ја прескокнува и Москва, „виси“ и за ВТА шампионатот

Екипа - 16.10.2018

Повредата на грбот и создава сериозни проблеми на Симона Халеп, па романската тенисерка беше принудена и да го откаже својот настап на турнирот во Москва. Таа последен пат настапи на турнирот во Кина, по што најави дека ќе се обиде да се ...

Халеп го осигура првото место на ВТА листата до крајот на сезоната

Gol.mk - 16.10.2018

Романската тенисерка Симона Халеп без разлика што заради повреда нема да настапи до крајот на годината, ќе ја заврши 2018 година на првото место на ВТА-листата. Победничката на Ролан Гарос беше најпостојана во година во која женскиот тенис претрпе ...

Симона Халеп годината ќе ја заврши на врвот

Вечер - 16.10.2018

Романската тенисерка Симона Халеп годинава ќе ја заврши на првото место на ВТА листата. Таа најголемиот успех во кариерата го постигна со освојувањето на Ролан Гарос, откако ја совлада американската тенисерка Слоан Стивенс.

Халеп се повлече од турнирот во Сингапур

Точка - 18.10.2018

Најдобрата тенисерка на ВТА листата, Симона Халеп, поради повредата на грбот, објави дека нема да учествува на завршниот мастерс во Сингапур. Романката се повреди минатиот месец на турнирот во Вухан, а прегледите покажале дека станува збор за дискус ...

Бертенс на местото Халеп на ВТА турнирот во Сингапур

А1 On - 18.10.2018

Холанѓанката Кики Бертенс ќе го заземе местото на Симона Халеп на претстојниот ВТА турнир во Сингапур. Романската тенисерка е принудена да се повлече поради повреда на грбот која ја влече веќе подолго време.