TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД ќе го забранат тик-ток?

Пулс24 - 28.01.2023

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се обиде во 2020 година да ги блокира новите корисници да преземаат TikTok и да забрани парични трансакции што би ја блокирале употребата на апликацијата во САД.

САД подготвуваат закон за забрана на ТикТок во Америка: „Загрижени сме бидејќи апликацијата на кинеската влада дава ...

Точка - 28.01.2023

Одборот за надворешни работи на Претставничкиот дом на САД планира следниот месец да гласа за нацрт закон со кој во Америка би била забранета популарната кинеска социјална мрежа ТикТок. Законот, кој го предложи републиканецот Мајкл Мекол ќе му ...

САД ќе го забранат ТикТок: Кинезите „на задна врата“ имаат пристап до нашите телефони

Канал5 - 27.01.2023

Комитетот за надворешни работи на Претставничкиот дом на САД планира да одржи гласање следниот месец за нацрт-законот кој има за цел да ја блокира популарната кинеска апликација TikTok во САД.