TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гаши ќе добие министерски места и од Заев и од Ахмети, „пука“ на здравство и администрација

24 Вести - 03.12.2021

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. Според информациите на тв 24, министерството за администрација и информатичко општество е ...

Алтернатива ќе носи одлука утре

Сител

Алтернатива утре ја носи одлуката за влез во Влада

Вечер Прес

Влезот на Алтернатива во Владата сè поизвесен: Министерството за информатичко општество е ресорот што ќе се надградува

Слободен Печат

Алтеранатива утре ќе донесе конечна одлука дали ќе биде дел од владината коалиција СДСМ-ДУИ

Алфа

Алтернатива утре ќе oдлучи дали ќе влезе во Влада

24Инфо

Погребот на 45-те жртви од автобуската несреќа го одложи состанокот на Алтернатива за влез во Владата

Слободен Печат

Р.С.Европа МКД Локално 360 степени 24 Вести Сител Слободен Печат Телма

„Алтернатива“ вечерва ќе ја објави дефинитивната одлука за влегување во влада

Фактор - 03.12.2021

Дефинитивната одлука дали Алтернатива ќе биде дел од Владата ќе биде донесена вечерва по седница на највисокото партиско тело – Централен совет. Партиската средба ќе почне денес во 19 часот во седиштето на партијата во Тетово.

Алтернатива утре на централен совет ќе одлучува дали ќе биде дел од Владата

ТВ21

Алтернатива утре на централен совет ќе одлучува дали ќе биде дел од Владата

Слободен Печат

Алтернатива утре ќе донесе дефинитивна одлука дали ќе влезе во Владата или не

Zoom

Алтернатива утре ќе одлучува за влегување во влада

Р.С.Европа

Алтернатива утре на централен совет ќе одлучува дали ќе биде дел од Владата

4NEWS

Алтернатива утре на централен совет ќе одлучува дали ќе биде дел од Владата

Вечер Прес

Либертас 24Инфо Локално Република Курир Фокус Нетпрес Lider