TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почнува реконструкција на Универзална сала

Скопје инфо - 08.06.2021

Започнува реконструкцијата на Универзалната сала. Со метални тараби истата е заградена, и деновиве се очекува реконструкцијата да започне. Самата реконструкцја ќе се одвива во две фази. Први надворешниот дел, фасадата и куполата на објектот, а потоа ...

Универзална по многу ветувања ја токмат предизборно да светне

Скопско Ехо - 08.06.2021

Универзална сала конечно ќе почне да се реновира. Предизборно ќе светне, а можеби до октомври, кога се локалните избори, и ќе пропее. Белки овој пат култниот скопски објект нема да добие само празни ветувања.

Шилегов: Почна реконструкција на Универзалната сала – ќе биде со современ архитектонски изглед

Локално - 08.06.2021

Со гордост можам да најавам дека Универзалната сала конечно се враќа на скопјани во својот препознатлив сјај!, информираше градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. -Почнавме со реконструкција на култниот објект кој ќе биде со современ ...

Започнува реновирањето на Универзална сала

Радио МОФ - 08.06.2021

Универзалната сала конечно се враќа на скопјани во својот препознатлив сјај, најави на својот Фејсбук профил скопскиот градоначалник Петре Шилегов. „Почнавме со реконструкција на култниот објект кој ќе биде со современ архитектонски изглед, а ќе се ...

Почна реконструкцијата на Универзална сала

Локално - 08.06.2021

Универзалната сала конечно се враќа на скопјани во својот препознатлив сјај! Почна реконструкцијата на култниот објект кој ќе биде со современ архитектонски изглед, а ќе се гради по сите светски стандарди, соопштија од Град Скопје.

Почнува реконструкцијата на Универзална сала

Сакам да кажам - 08.06.2021

Град Скопје почнува со реконструкција на Универзална сала. Деновиве просторот околу објектот се заградува со тараби, по што ќе стартуваат градежните работи. Како што најави градоначалникот Петре Шилегов при презентацијата на проектот ...

Почнува реконструкцијата на Универзална!?

Вечер Прес - 07.06.2021

Просторот околу култната Универзална сала деновиве се оградува како најава дека овде наскоро ќе почне реконструкцијата на објектот во постојниот изглед и габарит како што најави скопскиот градоначалник, Петре Шилегов.