TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жена повредена во сообраќајка на патот Прилеп – Битола

Макфакс - 18.11.2019

Педесет и четиригодишна жена е тешко повредена, откако возилото во кое таа била сопатник, на патот Прилеп-Битола, удрило во земјена препрека на патот. Сопатничката С.Д. била пренесена во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

Повредена сопатничка во сообраќајка близу Прилеп

Слободен Печат - 18.11.2019

Незгодата се случила откако автомобилот во кој се превезувала удрил во земјена препрека на патот. На патот Прилеп – Битола во близина на клучката Лагово вчера околу 17.30 часот Н.Д.(61) од Струга управувајќи „форд транзит“ удрил во земјена препрека ...

Жена тешко повредена откако комбе излета од пат

Курир - 18.11.2019

С.Д.(54) е тешко повредена во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на патниот правец Прилеп – Битола, во близина на клучка Лагово. Несреќата се случила во момент кога Н.Д.(61) од Струга, управувајќи товарно возило „форд транзит“, со ...

Жена се здоби со тешки повреди во сообраќајна незгода на патот Прилеп – Битола

+инфо - 18.11.2019

Жена се здоби со тешки повреди во сообраќајна незгода на патот Прилеп – Битола, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 17.30 часот на патниот правец Прилеп – Битола, во близина на клучка Лагово, Н.Д.

Сопатничка тешко повредена, возачот со комбе удирл во земјена препрека на пато Прилеп - Битола

Сител - 18.11.2019

Вчера попладне во 17.30 часот на патниот правец Прилеп - Битола, во близина на клучка Лагово, Н.Д.(61) од Струга, управувајќи товарно моторно возило „форд транзит“, со скопски регистарски ознаки, удрил во земјена препрека на патот.

Стружанец со комби удрил во земјена препрека, повредена сопатничка

24Инфо - 18.11.2019

На патниот правец Прилеп – Битола, во близина на клучка Лагово, Н.Д.(61) од Струга, вчера попладне во 17.30 часот управувајќи товарно моторно возило „форд транзит”, со скопски регистарски ознаки, удрил во земјена препрека на патот.

Жена повредена во сообраќајка на патот Прилеп – Битола

Република - 18.11.2019

Педесет и четиригодишна жена е тешко повредена откако возилото во кое таа била сопатник удрило во земјена пречка на на патот Прилеп – Битола. Сопатничката С.Д. била пренесена во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош.

Жена тешко повредена во сообраќајка

МКД - 18.11.2019

Н.Д.(54) е тешко повредена во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на патниот правец Прилеп – Битола, во близина на клучка Лагово. Несреќата се случила во момент кога Н.Д.(61) од Струга, управувајќи товарно возило „форд транзит“, со ...

Со Форд транзит удриле во земјена препрека на патот Прилеп-Битола

Тера - 18.11.2019

На 17.11.2019 во 17.30 часот на патниот правец Прилеп – Битола, во близина на клучка Лагово, 61 годишно лице од Струга, управувајќи товарно моторно возило „форд транзит“, со скопски регистарски ознаки, удрил во земјена препрека на патот.

Жена се здоби со тешки повреди во сообраќајна незгода на патот Прилеп – Битола

Либертас - 18.11.2019

Жена се здоби со тешки повреди во сообраќајна незгода на патот Прилеп – Битола, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 17.30 часот на патниот правец Прилеп – Битола, во близина на клучка Лагово, Н.Д.