TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гласањето заврши, Барселона има нов претседател

Локално - 08.03.2021

Фудбалскиот клуб Барселона доби нов претседател. Поранешниот претседател на каталонскиот гигант Жоан Лапорта се враќа да го води тимот од Каталонија. Лапорта ја водеше Барселона седум години во првиот мандат, а од 2003 до 2010 година освои четири ...

Почнува новата ера за Барселона: Лапорта е претседател, честитки доби и од протикандидатите (видео)

Спортманија

Барса доби нов претседател – човекот под чие водство освои шест титули во една година

Спортклуб

Се наѕира новиот претседател на Барселона, а тоа значи дека Меси може да остане

Спортманија

Анкетата на телевизијата ТВ3 навестува кој ќе биде нов претседател на Барселона

Дерби

Меси на избори – За кого гласаше ѕвездата на Барселона? (Фото)

Спортманија

Поголем доказ дека останува, здравје: Меси гласаше на изборите и го избра својот фаворит

Спортклуб

Спортклуб 24Фудбал Екипа ЗаЗабава МКД

Дали ова значи дека Меси останува во Барса?

Спортклуб - 07.03.2021

Договорот на Лионел Меси со Барселона истекува на крајот од оваа сезона, а од лани актуелната е темата дали Аргентинецот ќе остане на Камп Ноу. Минатото лето тој преку факс побара да му биде дозволено да си замине за во последен момент да ја смени ...

Меси денеска покажа под кои услови би останал во Барселона

Канал5

Прв пат откако е во Барселона гласаше на клупските избори: Меси повлече потег со кој покажа под кој услов би останал

Дриблинг

Прашање на сите прашања: За кого гласаше Меси? (ВИДЕО)

Sport M

Меси првпат во кариерата гласаше на претседателските избори во Барселона!

Sport 1

Меси за првпат во животот излезе на претседателските избори и го искористи своето право на глас (Видео)

Дерби

Прашањето кое ги интересира сите во Каталонија: За кого гласаше Меси? 🤔

Спортски

SportMedia Слободен Печат SportMedia Во Центар