TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Индија подигна ѕид за да ги скрие сиромашните од Трамп (ВИДЕО)

Канал5 - 18.02.2020

Ѕид од тули долг половина километар е бргу подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп, за да го скрие од погледите сиромашниот град каде живеат повеќе од 2.000 луѓе.

Индија ги крие сиромашните? Кренат ѕид кон сиромашна населба пред посетата на Трамп

Точка - 18.02.2020

Високата владина службеничка Биџал Пател изјавила дека ѕидот е кренат од безбедносни причини и дека не ја прикрива сиромашната населба. Ѕидот од цигли долг половина километар забрзано е кренат во индиската држава Гуџарат пред посетата на ...

БИЗАРНО: Индија ќе подигнува ѕид за Трамп да не го гледа сиромашниот кварт

Слободен Печат - 18.02.2020

Според критичарите ѕидот ќе биде изграден за да се блокира погледот кон сиромашниот кварт каде живеат повеќе од 2.000 луѓе. Ѕид од тули долг половина километар ќе биде подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател ...

Во Индија се подигнува ѕид пред посетата на Трамп

Нетпрес - 18.02.2020

Ѕид од тули долг половина километар ќе биде подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според критичарите ѕидот ќе биде изграден за да се блокира погледот кон сиромашниот кварт каде живеат повеќе од ...

Во Индија се подигнува ѕид пред посетата на Трамп

24Инфо - 18.02.2020

– Ѕид од тули долг половина километар ќе биде подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според критичарите ѕидот ќе биде изграден за да се блокира погледот кон сиромашниот кварт каде живеат повеќе ...

Во Индија се подигнува ѕид пред посетата на Трамп

А1 On - 18.02.2020

Ѕид од тули долг половина километар ќе биде подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според критичарите ѕидот ќе биде изграден за да се блокира погледот кон сиромашниот кварт каде живеат повеќе од ...

Во Индија се подигнува ѕид пред посетата на Трамп

Вечер - 18.02.2020

Ѕид од тули долг половина километар ќе биде подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според критичарите ѕидот ќе биде изграден за да се блокира погледот кон сиромашниот кварт каде живеат повеќе од ...

ЗА ДА СЕ СОКРИЕ СИРОМАШЕН КВАРТ: Во Индија се подигнува ѕид пред посетата на Трамп

Денешен - 18.02.2020

Ѕид од тули долг половина километар ќе биде подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според критичарите ѕидот ќе биде изграден за да се блокира погледот кон сиромашниот кварт каде живеат повеќе од ...

Индијците градат ѕид за Трамп да не го види сиромашниот кварт

+инфо - 18.02.2020

Бидејќи трошат толку многу пари на овој ѕид, зошто не би го искористиле за подобрување на нашиот кварт и за подобри услови за нас. Зошто не кријат нас сиромашните луѓе, изјави Кеши Сараниа.

Во Индија се подигнува ѕид пред посетата на Трамп

Либертас - 18.02.2020

– Ѕид од тули долг половина километар ќе биде подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според критичарите ѕидот ќе биде изграден за да се блокира погледот кон сиромашниот кварт каде живеат повеќе ...

Во Индија се подигнува ѕид пред посетата на Трамп

Опсервер - 18.02.2020

– Ѕид од тули долг половина километар ќе биде подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според критичарите ѕидот ќе биде изграден за да се блокира погледот кон сиромашниот кварт каде живеат повеќе ...

Во Индија се подигнува ѕид пред посетата на Трамп

MakPress - 18.02.2020

Ѕид од тули долг половина километар ќе биде подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според критичарите ѕидот ќе биде изграден за да се блокира погледот кон сиромашниот кварт каде живеат повеќе од ...

Вака Индија го дочекува Трамп: Подигнуваат ѕид да ја оградат сиромаштијата (ВИДЕО)

Локално - 18.02.2020

Ѕид од тули долг половина километар ќе биде подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според критичарите ѕидот ќе биде изграден за да се блокира погледот кон сиромашниот кварт каде живеат повеќе од ...

Индија подигна ѕид за да ги сoкрие сиромашните од Трамп

Press24 - 18.02.2020

Ѕид од тули долг половина километар е бргу подигнат во индиската држава Гуџарат пред посетата на американскиот претседател Доналд Трамп, за да го скрие од погледите сиромашниот град каде живеат повеќе од 2.000 луѓе.

Индијците „му го направија ќефот на Трамп“ – кренаа ѕид за да ги сокријат сиромашните

Таратур - 19.02.2020

Ѕид од тули со должина од половина километар беше експресно изѕидан во индиската држава Гуџарат заради посетата на претседателот на САД, Доналд Трамп, со цел да ја сокрие сиромаштијата на над 2.000 луѓе кои живеат во сиромашниот дел од градот ...