TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SpaceX ја изгуби Falcon 9 по успешното лансирање на Starlink сателити

Кајгана - 18.02.2020

Компанијата SpaceX успешно лансираше нова група од 60 Starlink сателити, но остана без Falcon 9 ракетата. Откако лансирањето беше извршено ракетата требаше да се врати на дрон брод, но го промаши и заврши во морето.

SpaceX лансира 60 сателити во вселената, ракетата не слета според планот (ВИДЕО)

Канал5 - 17.02.2020

Компанијата на Илон Маск досега лансира 300 сателити Starlink. SpaceX денеска успешно лансира уште една серија од 60 сателити Starlink во орбитата, но имаше проблем со слетувањето на ракетата.

SpaceX ја изгуби Falcon 9 по успешното лансирање на Starlink сателити (ВИДЕО)

USB - 19.02.2020

Компанијата SpaceX успешно лансираше нова група од 60 Starlink сателити, но остана без Falcon 9 ракетата. Откако лансирањето беше извршено ракетата требаше да се врати на дрон брод, но го промаши и заврши во морето.