TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кина не пријави ниту еден смртен случај во изминатите 24 часа

Опсервер - 07.04.2020

Пекинг, 7 април 2020 () – За првпат откако започна пандемијата со коронавирусот, Кина не пријави ниту еден смртен случај во изминатите 24 часа. Според Националната здравствена комисија на Кина, вкупниот број потврдени случаи на инфекција во земјата ...

Првпат од јануари наваму: Кина без смртен случај од корона за 24 часа

ММС - 07.04.2020

Кина не пријави ниту смртен случај од коронавирус во последните 24 часа, првпат откако во јануари годинава почна да ги објавува дневните анализи. Националната здравствена комисија соопшти дека во земјата вчера имало 32 нови случаја на Ковид-19, но ...

Кина пријави нови 32 заразени, сите повратници од странство

ТВ21 - 07.04.2020

Кина нема ниту еден смртен случај од коронавирус во минатите 24 часа, и само 32 заразени, сите се вратиле од странство. Уште 12 сомнителни случаи, исто така дојдени од странство, се задржени под надзор, заедно со уште 30 кои покажуваат симптоми.

КИНА ИЗВЕСТИ: Нула починати од Ковид-19 денеска

Фактор - 07.04.2020

Прв пат од јануари наваму кога почна ширењето на коронавирусот во Кина, денеска нема ниту еден смртен случај во првото жариште на пандемијата. Кинеската национална комисија за здравство соопшти дека се потврдени 32 нови случаи на инфицирани ...

Кина за првпат не пријави ниеден смртен случај од КОВИД-19

Сакам да кажам - 07.04.2020

Кина не пријави ниеден смртен случај од КОВИД-19 во последните 24 часа, првпат откако во јануари почна да ги објавува дневните бројки. Националната здравствена комисија објави дека во земјата има 32 нови случаи на коронавирус, но сите се лица ...

Во Кина за првпат од јануари нема регистрирани смртни случаи од корона

Макфакс - 07.04.2020

За прв пат од јануари, Кина забележа ден без смртни случаи од коронавирус. Во последните 24 часа, во земјата има регистрирано само 32 нови случаи на Ковид-19, а во сите овие случаи заразени се луѓе кои доаѓаат од странство.

Кина без смртен случај од коронавирус во последните 24 часа

Курир - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Во Кина расте бројот на заразени луѓе кои немаат никакви симптоми

Макфакс - 06.04.2020

Бројот на асимптоматски случаи на инфекција со коронавирус во Кина е зголемен, а борбата за целосно задушување на инфекцијата продолжува, вклучувајќи ги и континуираните драстични мерки за изолација.

Во Кина расте бројот на нови случаи со Ковид-19

Слободен Печат - 06.04.2020

Кинеските власти соопштија за 39 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, и речиси сите без еден се увезени. Ден претходно, бројот на новите случаи беа 30. Бројот на асимптоматски случаи се зголемува.

Во Кина 39 новозаразени лица, најмногу загрижува порастот на асимптоматски случаи

Локално - 06.04.2020

Во Кина денес се пријавени 39 нови случаи на заразени од коронавирусот, девет повеќе од претходниот ден, додека бројот на асимптоматски случаи започна да расте, соопшти Националната здравствена комисија.

Зголемен број нови случаи на заразени во Кина

Курир - 06.04.2020

Кинеските власти соопштија за 39 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, и речиси сите без еден се увезени. Ден претходно, бројот на новите случаи беа 30. Бројот на асимптоматски случаи се зголемува.

Кина/Ковид-19: Зголемен број нови случаи на заразени

Опсервер - 06.04.2020

Пекинг, 6 април 2020 () – Кинеските власти соопштија за 39 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, и речиси сите без еден се увезени. Ден претходно, бројот на новите случаи беа 30. Бројот на асимптоматски случаи се зголемува.

Kина/Ковид-19: Зголемен број нови случаи на заразени

24Инфо - 06.04.2020

Кинеските власти соопштија за 39 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, и речиси сите без еден се увезени. Ден претходно, бројот на новите случаи беа 30. Бројот на асимптоматски случаи се зголемува.

Во Кина зголемен број нови случаи на заразени со Ковид-19

Сител - 06.04.2020

Кинеските власти соопштија за 39 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, и речиси сите без еден се увезени. Ден претходно, бројот на новите случаи беа 30. Бројот на асимптоматски случаи се зголемува.

Кина/Ковид-19: Зголемен број нови случаи на заразени

А1 On - 06.04.2020

Кинеските власти соопштија за 39 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, и речиси сите без еден се увезени. Ден претходно, бројот на новите случаи беа 30. Бројот на асимптоматски случаи се зголемува.

Во Кина зголемен број на заразени од ковид 19, Јапонија пред вонредна состојба

+инфо - 06.04.2020

Кинеските власти соопштија за 39 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, и речиси сите без еден се увезени. Ден претходно, бројот на новите случаи беа 30. Бројот на асимптоматски случаи се зголемува.

Кина/Ковид-19: Зголемен број нови случаи на заразени

Либертас - 06.04.2020

– Кинеските власти соопштија за 39 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, и речиси сите без еден се увезени. Ден претходно, бројот на новите случаи беа 30. Бројот на асимптоматски случаи се зголемува.

Зголемен бројот на асимптоматски позитивни на Ковид-19 во Кина

Алсат-М - 06.04.2020

Кинеските власти соопштија за 39 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, и речиси сите без еден се увезени. Ден претходно, бројот на новите случаи беа 30. Бројот на асимптоматски случаи се зголемува.

Во Кина расте бројот на заболени од Ковид-19 кои се без симптоми

Фокус - 06.04.2020

Бројот на асимптоматски случаи на инфекција со корона вирус во Кина е зголемен, а борбата за целосно задушување на инфекцијата продолжува, вклучувајќи ги и континуираните драстични мерки за изолација.

Во Кина се зголемува бројот на заразени кои не покажуваат симптоми

Н.Македонија - 06.04.2020

Бројот на асимптоматски случаи на инфекција со коронавирус во Кина е зголемен, а борбата за целосно задушување на инфекцијата продолжува, вклучувајќи ги и континуираните драстични мерки за изолација.

Во Кина расте бројот на заразени луѓе кои немаат никакви симптоми

Точка - 06.04.2020

Бројот на асимптоматски случаи на инфекција со коронавирус во Кина е зголемен, а борбата за целосно задушување на инфекцијата продолжува, вклучувајќи ги и континуираните драстични мерки за изолација.

Во Кина расте бројот на заразени луѓе кои немаат никакви симптоми

MTM - 06.04.2020

Бројот на асимптоматски случаи на инфекција со коронавирус во Кина е зголемен, а борбата за целосно задушување на инфекцијата продолжува, вклучувајќи ги и континуираните драстични мерки за изолација.

Ковид-19: Кина без смртен случај во последните 24 часа

Опсервер - 07.04.2020

Пекинг, 7 април 2020 () – Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Кина без смртен случај во последните 24 часа

Слободен Печат - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Ковид-19: Кина без смртен случај во последните 24 часа

Frontline - 07.04.2020

Во последните 24 часа, пријавени се само 32 случаи на инфекција, сите кај лица кои се враќаат од странство. Уште 12 сомнителни случаи се под надзор, како и 30 асимптоматски случаи. Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од ...

Кина без смртен случај од ковид 19 во последните 24 часа

+инфо - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Ковид-19: Кина без смртен случај во последните 24 часа

Локално - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Кина во последното деноноќие не регистирала смртен случај од коронавирусот

Нетпрес - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е забележан смртен случај од заболувањето Covid-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци, на почетокот од јануари кога беше објавена епидемијата од новиот сој коронавирус.

Ковид-19: Кина без смртен случај во последните 24 часа

24Инфо - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Кина без смртен случај од Ковид-19 во последните 24 часа

Сител - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Кина без смртен случај од Ковид-19 во последните 24 часа

Независен - 07.04.2020

Кина до сега објави најмалку 16,4 милијарди долари финансиска помош и стимули, плус 112,5 милијарди долари од намалени даноци и такси Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување ...

Кина без смртен случај од коронавирус во последните 24 часа

ТВ21 - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Кина без смртен случај во последните 24 часа, но нови 32 счучаи со коронавирусот

Press24 - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Кина без смртен случај од Ковид-19 во последните 24 часа

Република - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Во Кина за прв пат од јануари нема регистрирани смртни случаи од корона

24Инфо - 07.04.2020

За прв пат од јануари, Кина забележа ден без смртни случаи од коронавирус. Во последните 24 часа, во земјата има регистрирано само 32 нови случаи на Ковид-19, а во сите овие случаи заразени се луѓе кои доаѓаат од странство.

Во Кина за првпат од јануари нема регистрирани смртни случаи од ковид-19

Н.Македонија - 07.04.2020

За првпат од јануари, Кина забележа ден без смртни случаи од коронавирус. Во последните 24 часа, во земјата има регистрирано само 32 нови случаи на ковид-19, а во сите овие случаи заразени се луѓе кои доаѓаат од странство.

Ковид-19: Кина без смртен случај во последните 24 часа

Алсат-М - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Ковид-19: Кина без смртен случај во последните 24 часа

А1 On - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Кина без смртен случај од коронавирус во последните 24 часа

24 Вести - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Во Кина за прв пат од јануари нема регистрирани смртни случаи од корона

MTM - 07.04.2020

За прв пат од јануари, Кина забележа ден без смртни случаи од коронавирус. Во последните 24 часа, во земјата има регистрирано само 32 нови случаи на Ковид-19, а во сите овие случаи заразени се луѓе кои доаѓаат од странство.

Во Кина за прв пат од јануари нема регистрирани смртни случаи од корона

Centar - 07.04.2020

За прв пат од јануари, Кина забележа ден без смртни случаи од коронавирус. Во последните 24 часа, во земјата има регистрирано само 32 нови случаи на Ковид-19, а во сите овие случаи заразени се луѓе кои доаѓаат од странство.

Во Кина за прв пат од јануари нема регистрирани смртни случаи од корона

Денар - 07.04.2020

За прв пат од јануари, Кина забележа ден без смртни случаи од коронавирус. Во последните 24 часа, во земјата има регистрирано само 32 нови случаи на Ковид-19, а во сите овие случаи заразени се луѓе кои доаѓаат од странство.

Ковид-19: Кина без смртен случај во последните 24 часа

Либертас - 07.04.2020

– Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Во Кина за првпат од јануари нема регистрирани смртни случаи од корона

Точка - 07.04.2020

За прв пат од јануари, Кина забележа ден без смртни случаи од коронавирус. Во последните 24 часа, во земјата има регистрирано само 32 нови случаи на Ковид-19, а во сите овие случаи заразени се луѓе кои доаѓаат од странство.

Кина без смртен случај во последните 24 часа

Фокус - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Ковид-19: Кина без смртен случај во последните 24 часа

CivilMedia - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Ковид-19: Кина без смртен случај во последните 24 часа

MakPress - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Во последните 24 часа во Кина за прв пат од почетокот на епидемијата не е евидентиран смртен случај од Ковид-19

Канал5 - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на зараза во Кина се намалија во однос на претходниот месец.

Кина не пријави ниту еден смртен случај во изминатите 24 часа

24Инфо - 07.04.2020

За првпат откако започна пандемијата со коронавирусот, Кина не пријави ниту еден смртен случај во изминатите 24 часа. Според Националната здравствена комисија на Кина, вкупниот број потврдени случаи на инфекција во земјата досега е 81.740, а ...

Кина не пријави ниту еден смртен случај во изминатите 24 часа

А1 On - 07.04.2020

За првпат откако започна пандемијата со коронавирусот, Кина не пријави ниту еден смртен случај во изминатите 24 часа. Според Националната здравствена комисија на Кина, вкупниот број потврдени случаи на инфекција во земјата досега е 81.740, а ...