TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Летни цени за паркирање во Охрид – во центарот еден час 100 денари

Авто Магазин - 01.06.2020

Со соопштение преку фејсбук, јавното претпријатие Билјанини Извори ги извести граѓаните, институциите и другите корисници на градскиот паркинг простор со кој стопанисува дека од денес, 1 јуни, започнаа да се наплатуваат летните цени за паркирање во ...

Од денеска во Охрид летни цени – паркинг во строгиот центар 100 денари за час

Сакам да кажам - 01.06.2020

ЈП „Билјанини извори” започна наплата на паркинг по повисоки цени кои важат за летниот период. Во строгиот центар паркирањето од еден час ќе чини 100 денари. „Ги известуваме сите корисници на градскиот паркинг простор со кој ние стопанисуваме дека ...

Од денеска во сила сезонските цени за наплата на паркирањето возила во Охрид

24Инфо - 01.06.2020

Јавното претпријатие „Билјанини извори” што стопанисува со јавните паркиралишта во Охрид од денеска започна со наплата за паркирање возила во градот согласно со ценовникот предвиден за летната сезона.

Од денес сезонски цени за паркирање

OhridNews - 01.06.2020

Од јавното претпријатие „Билјанини Извори“ информираат дека од денес, 1 јуни, на паркинзите со кои стопанисува ова јавно претпријатие, ќе се применуваат нови-сезонски цени. Според одлуката, цената за паркирање во Зона А ќе чини 40 денари за час, во ...

Жителските кориснички договори ќе се продолжуваат во куќарките на ЈП ПОЦ

Вечер Прес - 01.06.2020

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ донесе нова интерна процедура за издавање на договори за користење на јавното паркиралиште со наплата и издавање на повластена паркинг карта со цел да им овозможи на жителите побрз начин за вадење на кориснички ...

Минатата недела санкционирани се 132 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Канал5 - 01.06.2020

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје минатата недела санкционираа 132 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот. Во периодот од 25.05.

За една недела казнети 132 возачи за непрописно паркирање во Центар

Макфакс - 01.06.2020

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со сообраќајната полиција минатата недела казнија 132 возачи за непрописно паркирање. „Во периодот од 25 до 31 мај, со помош на специјалните возила ‘пајак’ на ЈП ПОЦ отстранети се 65 ...

ПОЦ: Минатата недела санкционирани 132 непрописно паркирани возила

Press24 - 01.06.2020

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција – Скопје минатата недела санкционирале 132 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот.

ПОЦ: Минатата недела санкционирани 132 непрописно паркирани возила

Опсервер - 01.06.2020

Скопје, 1 јуни 2020 () – ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција – Скопје минатата недела санкционирале 132 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот.

Во Центар санкционирани 132 непрописно паркирани возила

24Инфо - 01.06.2020

Во периодот од 25.05. до 31.05.2020 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 65 непрописно паркирани возила, а со поставување на механичко средство „Блокатор“ санкционирани се 67 возила кои биле затекнати во резидентни ...

За една недела казнети 132 возачи за непрописно паркирање во Центар

Точка - 01.06.2020

ЈП „Паркинзи на општина Центар“ и Општина Центар во соработка со сообраќајната полиција минатата недела казнија 132 возачи за непрописно паркирање. „Во периодот од 25 до 31 мај, со помош на специјалните возила ‘пајак’ на ЈП ПОЦ отстранети се 65 ...

За една недела казнети 132 возачи за непрописно паркирање во Центар

Скопје инфо - 01.06.2020

ЈП „Паркинзи на општина Центар“ и Општина Центар во соработка со сообраќајната полиција минатата недела казнија 132 возачи за непрописно паркирање. „Во периодот од 25 до 31 мај, со помош на специјалните возила ‘пајак’ на ЈП ПОЦ отстранети се 65 ...

Санкционирани 132 непрописно паркирани возила

MakPress - 01.06.2020

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје минатата недела санкционираа 132 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот. Во периодот од 25.05.

Санкционирани 132 непрописно паркирани возила

Вечер Прес - 01.06.2020

Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар во соработка со сообраќајната полиција, минатата недела санкционираа 132 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот.

Од утре може да се продолжуваат жителските кориснички договори во куќарките на ПОЦ

Макфакс - 01.06.2020

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“-Скопје донесе нова интерна процедура за издавање на договори за користење на јавното паркиралиште со наплата и издавање на повластена паркинг карта со цел да им овозможи на ...

Од утре може да се продолжуваат жителските кориснички договори во куќарките на ПОЦ

Точка - 01.06.2020

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“-Скопје донесе нова интерна процедура за издавање на договори за користење на јавното паркиралиште со наплата и издавање на повластена паркинг карта со цел да им овозможи на ...

Жителските кориснички договори од утре можат да се продолжуваат 24/7 во затворените паркиралишта на ЈП ПОЦ

Либертас - 01.06.2020

– Жителите ќе можат на побрз и полесен начин да извадат кориснички договори за услугите на Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ – Скопје, информираат од претпријатието.

Жителските кориснички договори од утре можат да се продолжуваат 24/7 во затворените паркиралишта на ЈП ПОЦ

Канал5 - 01.06.2020

Жителите ќе можат на побрз и полесен начин да извадат кориснички договори за услугите на Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар" – Скопје, информираат од претпријатието.

Жителските кориснички договори од утре можат да се продолжуваат 24/7 во затворените паркиралишта на ЈП ПОЦ

Опсервер - 01.06.2020

Скопје, 01 јуни 2020 () – Жителите ќе можат на побрз и полесен начин да извадат кориснички договори за услугите на Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ – Скопје, информираат од претпријатието.

Од денеска во сила сезонските цени за наплата на паркирањето возила во Охрид

А1 On - 01.06.2020

Јавното претпријатие „Билјанини извори“ што стопанисува со јавните паркиралишта во Охрид од денеска започна со наплата за паркирање возила во градот согласно со ценовникот предвиден за летната сезона.

Од денеска во сила сезонските цени за наплата на паркирањето возила во Охрид

Опсервер - 01.06.2020

Охрид, 1 јуни 2020 () – Јавното претпријатие „Билјанини извори“ што стопанисува со јавните паркиралишта во Охрид од денеска започна со наплата за паркирање возила во градот согласно со ценовникот предвиден за летната сезона.

Жителските кориснички договори од утре можат да се продолжуваат 24/7 во затворените паркиралишта на ЈП ПОЦ

MakPress - 01.06.2020

Жителите ќе можат на побрз и полесен начин да извадат кориснички договори за услугите на Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар" – Скопје, информираат од претпријатието.

Од денеска во сила сезонските цени за наплата на паркирањето возила во Охрид

MakPress - 01.06.2020

Јавното претпријатие „Билјанини извори“ што стопанисува со јавните паркиралишта во Охрид од денеска започна со наплата за паркирање возила во градот согласно со ценовникот предвиден за летната сезона.