TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Магија во нозете на Мохамед Салах: Игра на ниво на Златната топка, но тоа е целосно занемарено (ВИДЕО)

Sport M - 16.10.2021

Мохамед Салах е најдобриот играч во Премиер лигата во моментов. Салах на теренот изгледа подобро од кога било, и на почетокот на сезоната успеа да постигне шест гола во лигата и е најдобар стрелец во лигата со Џејми Варди.

Видео: Магична асистенција на Салах, Мане влезе во „клубот 100“

Екипа - 16.10.2021

Садио Мане е стрелец на голот за водство на Ливерпул на самиот почеток од гостувањето против Ватфорд, откако Сенегалецот рутински реализираше по додавањето на Мохамед Салах. Асистенцијата на египетскиот ас беше маестрална, откако најпрвин се ...

ВИДЕО: Садио Мане се запиша во историјата на Премиер лигата

Дриблинг - 16.10.2021

По Дрогба и Салах, Мане е третиот африкански фудбалер кој постигна 100 голови во Премиер лигата. Ова откако напаѓачот на Ливерпул реализираше на гостувањето кај Вотфорд во 9 минута по прекрасното додавање од Мо Салах.

Маестрална асистенција на Салах (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.10.2021

Мохамед Салах имаше идеално додавање до Садио Мане кој погоди за водство на Ливерпул на гостувањето кај Ватфорд. Погледнете ја оваа фантастична аситенција на Мохамед Салах ...

Ливерпул ослабен против Ватфорд, Бразилците го пропуштаат дуелот во Премиер Лигата

Дриблинг - 16.10.2021

Бразилските фудбалери Алисон Бекер и Фабињо ќе отпатуваат директно во Шпанија за да го завршат десетдневниот карантин по враќањето од репрезентативните обврски, изјави денеска тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп.

Фудбалот во Ковид ера стана туризам – Ливерпул ги прати Алисон и Фабињо на викенд во Мадрид

Спортманија - 15.10.2021

Двајцата бразилски репрезентативци викендов ќе одморат во главниот шпански град и не се враќаат од Манаус во Ливерпул за да избегнат карантин за да можат да играат во ЛШ против Атлетико Ливерпул направи чуден, нои очекуван потег и ги испрати ...