TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НБА: Лилард броеше до 51 против Филаделфија! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 10.08.2020

Кошаркарите на Сан Антонио, Бостон, Портланд и Бруклин забележаа победи во НБА лигата, така што Спарси и Трејл блејзерси ги задржаа шансите за плеј-оф. Екипата на Грег Попович го совлада Њу Орлеанс во директен дуел со 113:122 и ја задржа 10 позиција ...

Портланд продолжи да се бори за плеј-офот, Лилард броеше до 51 🎥

Спортски - 10.08.2020

Кошаркарите на Портланд во еден одличен натпревар славеа против Филаделфија со 124:121, а уште еден неверојатен натпревар одигра Демијан Лилард. Портланд од самиот почеток играше одлично и првата четвртина ја доби со 33:19.

ВИДЕО: Лилард експлодира со 51 поен, Портланд блиску до место во плеј-офот

Дриблинг - 10.08.2020

Портланд ја совлада Филаделфија 124-121, играч на натпреварот беше Дејмиан Лилард со 51 поен. Лилард блескаше на средбата по која неговиот Портланд е на прагот да обезбеди плеј-офф. Comments are closed for this ...

Лилард со 51 ги „крена“ Блејзерси до нова победа

Макфакс - 10.08.2020

Портланд трејлблејзерс ја „оживеаја“ својата НБА сезона со 124:121 победа над Филаделфија благодарејќи на неверојатниот меч на Демијан Лилард, кој заврши со фантастични 51 поени. Лилард се „оправда“ откако ги утна двете слободни фрлања со Лос ...

ВИДЕО: Портланд сè поблиску до плеј-офот, Лилард експлодира со 51 поен

Gol.mk - 10.08.2020

Поразот на Мемфис отвори шанса за Портланд уште повеќе да се доближи до последното место на Западот кое води во плеј-офот. Тоа го искористи со победата над Филаделфија (124-121) во која одново блесна Дејмиан Лилард со 51 поен.

Лилард со 51 поен ја наполни Филаделфија, Њу Орлеанс остана без плејоф! (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.08.2020

Портланд трејл блејзерс синоќа во одличен меч победија против Филаделфија со 124-121, а уште еден неверојатен меч одигра Дамиен Лилард, кој постигна дури 51 поен. Екипата на Лилард од самиот почеток играше добро, па ја доби првата четвртина со ...

Портланд продолжи да се бори за плеј-офот, неверојатниот Лилард постигна 51 поен

СуперСпорт - 10.08.2020

Портланд Трејл Блејрс славеа синоќа во неверојатен натпревар против Филаделфија 76ерс со 124:121, а уште еден неверојатен натпревар одигра Дамиан Лилард. Портланд одигра одлично од самиот почеток и тие го добија првата четвртина со 33:19.

Лилард со 51 поен го предводеше Портланд до многу важна победа над Филаделфија (ВИДЕО)

МКД - 10.08.2020

Портланд со 124:121 ја победи Филаделфија и оствари многу важен триумф во трката за последното место на Западот кое носи во плејофот. Лилард блескаше во победата на Портланд над Филаделфија, тој ја презема одговорноста во тимот, одигра маестрална ...

ВИДЕО: Хјустон немаше проблем со Сакраменто, Њу Орлеанс се збогува од плеј-офот

Дриблинг - 10.08.2020

Хјустон со 129-112 го прегази Сакраменто, Риверс запиша 41 поен, најефикасен на мечот, се истакнаа Харден со 32 пени и Фокс со 26. Сан Антонио го совлада Њу Орлеанс со 122-113, ова беше директна пресметка за место во плеј-офот, Пеликанс со овој ...

Сакраменто постави негативен рекорд, Портланд се доближи до плеј- офот

Дерби - 10.08.2020

Тимот на Сакраменто Кингс постави негативен рекорд откако по вчерашниот пораз од Хјустон со 129:112 останаа без можност за учество во плеј-офот. Ова ќе бидерекордна 14 сезона по ред за франшизата од Сакраменто во која нема да избори место во ...

Портланд остана во игра за плеј-оф, Лилард „лансираше“ 51 поен (ВИДЕО)

SportMedia - 10.08.2020

Кошаркарите на Портланд одиграа одличен натпревар, ја совладаа Филаделфија со 124-121 и ја продолжија битката за место во доигрувањето. Демиен Лилард одигра маестрална партија, за 40. минути постигна 51 поен, а додаде уште седум асистенции и три ...

Драматична битка за последното место во НБА плеј-офот (ВИДЕО)

Екипа - 10.08.2020

Четири екипи од Западната конференција се во игра за последното преостанато место во НБА плеј-офот. До крајот од доигрувањето на скратената сезона во Орландо, екипите имаат уште по два натпревара, а во конкуренција за последната, осма позиција на ...

Портланд ја победи Филаделфија, Ембид не го доигра мечот поради повреда

Опсервер - 10.08.2020

Орландо, 10 август 2020 () – Еден од најдобрите играчи на Филаделфија, Џоел Ембид се здоби со повреда на дуелот со Портланд одигран ноќеска во Орландо. Дваесет и шестгодишниот Камерунец во 6. минута лошо доскокна и го повреди левото стапало.

Лилард блесна со 51 поен и го остави Портланд во игра за плејоф (видео)

Спортманија - 10.08.2020

Фантастичниот бек брилјираше во клучниот триумф за Блејзерси кои атакуваат на осмото место на Западот, на кое што виси Мемфис Со 51 поен и 7 асистенции за 40 минути, Демиен Лилард го предводеше Портланд до важен триумф над Филаделфија севентисиксерс ...

ВИДЕО: Сан Антонио го исфрли Њу Орлеанс од плеј-офот и остана со теоретски надежи

Gol.mk - 10.08.2020

Сан Антонио Спарс го совладаа Њу Орлеанс Пеликанс со 122-113 во директен дуел на екипите кои се борат за место во плеј-офот. Пеликанси го презедоа водството само на почетокот (3-2) и двапати оттогаш стигнаа до егал (14-14 и 16-16).

ВИДЕО: Мемфис загуби во Торонто и си го искомпликува осмото место на Западот

Gol.mk - 10.08.2020

Во вториот неделен натпревар од НБА лигата, кошаркарите на Торонто Рапторс беа подобри од Мемфис Гризлис со 108-99 на завршниот турнир во Орландо. Мемфис поведе во првата четвртина, но вториот дел отиде на страната на канадскиот тим, кој не го ...

НБА: Лејкерс во криза, Далас подобар од Милвоки, Денвер со голем пресврт против Јута

Алфа - 09.08.2020

Лејкерси играат лошо во продолжението од НБА сезоната, а најдобар доказ за тоа е четвртиот пораз во шесте досегашни меча во Орландо. Пурпурно жолтите од ЛА ноќеска загубија и од Индијана со 116-111 и тоа најмногу по заслуга на Ти Џеј Ворен кој им ...

Дончиќ го сруши и рекордот на Мајкл Џордан

Спортманија - 09.08.2020

Нема граници за феноменалниот играч на Далас Лука Дончиќ е играчот кој е во центарот на вниманието по последните одиграни мечеви во НБА лигата. Ѕвездата на Далас одигра фантастичен меч и е најзаслужен што неговиот тим ја победи најдобрата екипа во ...

Се распаѓаат ли Лејкерси во најважниот момент од сезоната? Изјавата на Леброн ги загрижи фановите!

Локално - 09.08.2020

Катастрофални вести за сите фанови на Лос Анџелес Лејкерс претстави најдобриот играч на тимот – Леброн Џејмс. Тој по поразот од Оклахома Сити Тандер откри дека има проблеми во тимот што не можат да се контролираат, а истите излегоа на површина на ...

Дончиќ со неверојатна партија донесе тешка победа за Далас против Милвоки

Точка - 09.08.2020

Тимот на Далас Маверикс забележа екстра тешка победа од 136:132 против Милвоки Бакс извојувана по продолжениајта. На две минути до крајот на натпреварот Далас имаше седум поени негатива, но на крајот истата успеаја да ја истопат и да се вратат во ...

ВИДЕО: Дончиќ запиша рекорден број на асистенции во кариерата, оваа веројатно најубава

Дриблинг - 09.08.2020

Словенецот Лука Дончиќ против Милвоки запиша нов трипл-дабл, со 19 асистенции, тоа е највисока бројка на додавања на еден меч во кариерата. Дончиќ одигра нова маестрална партија и го предводеше Далас до победа, НБА ја издвои оваа систенција како ...

Трет пораз во низа на Лејкерси, неверојатниот Дончиќ во една вечер собори два рекорди на Џордан и Џонсон (ВИДЕО)

МКД - 09.08.2020

ЛА Лејкерс го забележа третиот пораз во низа откако утрово загуби од Индијана со 116-111, неверојатниот Лука Дончиќ со трипл-дабл учинок го предводеше Далас до триумф од 136-132 над Милвоки.

ВИДЕО: Асистенција со очи на Дончиќ, Словенецот сам го победи Милвоки

Gol.mk - 09.08.2020

Лука Дончиќ го сруши личниот рекорд по бројот на асистенции во НБА лигата, Словенецот вгради 19 одлучувачки пасови во својот „трипл-дабл“ ефект против Јута. Далас Маверикс го совлада тимот на Милвоки Бакс со 136-132, а баш кога се „кршеше“ ...

Далас го победи Милвоки, Дончиќ со нов „трипл-дабл“ и рекорд

Sport M - 09.08.2020

Орландо, 9 август 2020 (МИА) – Лука Дончиќ уште еднаш се покажа како главен актер во натпревар на Далас, и покрај неговата сè уште кратка кариера во НБА. Словенечкиот феномен ги уништи Jaнис Адетокумбо и Милвоки Бакс со својот 17-ти „трипл-дабл“ од ...

Далас го победи Милвоки, Дончиќ со нов „трипл-дабл“ и рекорд

Сител - 09.08.2020

Лука Дончиќ уште еднаш се покажа како главен актер во натпревар на Далас, и покрај неговата сè уште кратка кариера во НБА. Словенечкиот феномен ги уништи Jaнис Адетокумбо и Милвоки Бакс со својот 17-ти „трипл-дабл“ од 36 поени, 14 скокови и ...

Далас го победи Милвоки, Дончиќ со нов „трипл-дабл“ и рекорд

Либертас - 09.08.2020

Лука Дончиќ уште еднаш се покажа како главен актер во натпревар на Далас, и покрај неговата сè уште кратка кариера во НБА. Словенечкиот феномен ги уништи Jaнис Адетокумбо и Милвоки Бакс со својот 17-ти „трипл-дабл“ од 36 поени, 14 скокови и ...

НБА: Дончиќ поуспешен од Адетукомбо

Сител - 09.08.2020

Лука Дончиќ постигна 36 поени, 19 асистенции (најмногу во неговата кариера) и 14 скока за неверојатен 17. трипл-дабл оваа сезона предводејќи ги Далас маверикс до 136:132 победа во продолженијата над Милвоки бакс во Орландо.

Нов трипл-дабл на Дончиќ

Вечер Прес - 24.08.2020

Екипата на Далас славеше против Лос Анџелес Клиперс со 135:133 по продолжение (24:34, 34:32, 35:19, 28:36, 14:12) и го изедначи резултатот на 2-2 во серијата прв до четири победи. Најзаслужен за триумфот на Далас во четвртиот меч од плејофот во ...

Далас го победи Милвоки, Дончиќ со нов „трипл-дабл“ и рекорд

MakPress - 10.08.2020

Лука Дончиќ уште еднаш се покажа како главен актер во натпревар на Далас, и покрај неговата сè уште кратка кариера во НБА. Словенечкиот феномен ги уништи Jaнис Адетокумбо и Милвоки Бакс со својот 17-ти „трипл-дабл“ од 36 поени, 14 скокови и ...

Портланд ја победи Филаделфија, Ембид не го доигра мечот поради повреда

Sport M - 10.08.2020

Орландо, 10 август 2020 (МИА) – Еден од најдобрите играчи на Филаделфија, Џоел Ембид се здоби со повреда на дуелот со Портланд одигран ноќеска во Орландо. Дваесет и шестгодишниот Камерунец во 6. минута лошо доскокна и го повреди левото стапало.

НБА: Портланд ја победи Филаделфија, Хјустон немаше проблем со Сакраменто

24 Вести - 10.08.2020

Еден од најдобрите играчи на Филаделфија, Џоел Ембид се здоби со повреда на дуелот со Портланд одигран ноќеска во Орландо. Дваесет и шестгодишниот Камерунец во 6. минута лошо доскокна и го повреди левото стапало.

Лилард со 51 поен ги „крена“ Блејзерси до нова победа

Точка - 10.08.2020

Портланд трејлблејзерс ја „оживеаја“ својата НБА сезона со 124:121 победа над Филаделфија благодарејќи на неверојатниот меч на Демијан Лилард, кој заврши со фантастични 51 поени. Лилард се „оправда“ откако ги утна двете слободни фрлања со Лос ...

НБА: Портланд ја победи Филаделфија, Ембид не го доигра мечот поради повреда

Денешен - 10.08.2020

Еден од најдобрите играчи на Филаделфија, Џоел Ембид се здоби со повреда на дуелот со Портланд одигран ноќеска во Орландо. Дваесет и шестгодишниот Камерунец во 6. минута лошо доскокна и го повреди левото стапало.

Дончиќ е вистинско чудо: Изведе магична асистенција кога мечот се решаваше 🎥

Спортски - 09.08.2020

Лука Дончиќ продолжува да прикажува фантастични настапите во дресот на Далас Маверикс. Во последниот натпревар во кој Далас по продолженија славеше против Милвоки со 136:132 Дончиќ забележа нов трипл-дабл што за него беше 25. оваа сезона.

Далас го победи Милвоки, Дончиќ со нов „трипл-дабл“ и рекорд

Опсервер - 09.08.2020

Орландо, 9 август 2020 () – Лука Дончиќ уште еднаш се покажа како главен актер во натпревар на Далас, и покрај неговата сè уште кратка кариера во НБА. Словенечкиот феномен ги уништи Jaнис Адетокумбо и Милвоки Бакс со својот 17-ти „трипл-дабл“ од 36 ...

(ВИДЕО) Каков меч на Лука Дончиќ: Словенецот издоминира со несекојдневен трипл-дабл

Спортклуб - 09.08.2020

Лука Дончиќ е момче од друг универзум. Тоа што словенечката суперѕвезда го прави едноставно не може ни да се опише со прост јазик, а неговите бравури не престануваат да ја изненадуваат планетата и сите кошаркарски фанови.

Спектакл на Дончиќ: Словенецот постигна трипл-дабл и рекорд на кариерата (ВИДЕО)

СуперСпорт - 09.08.2020

Кошаркарите на Далас маверикс славеа по продолженија против Милвоки бакс со резултат 136-132, а најзаслужен за триумфот беше словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ. Дончиќ го постигна 17. трипл-дабл сезонава, а мечот го заврши со 36 поени, 14 скокови и ...

Дончиќ фуриозен во „пресметката“ со Адетокумбо

Макфакс - 09.08.2020

Лука Дончиќ постигна 36 поени, 19 асистенции (најмногу во неговата кариера) и 14 скока за неверојатен 17. трипл-дабл оваа сезона предводејќи ги Далас маверикс до 136:132 победа во продолженијата над Милвоки бакс во Орландо.

(ВИДЕО) Дончиќ со 17-ти „трипл-дабл“ за победа на Далас!

Нетпрес - 09.08.2020

Далас после едно продолжение успеа да го скрши отпорот на Милвоки совладувајќи го со резултат 136:132. Маверикси на две минути пред крајот имаа седум поени негатива, но успеаја да ја стопат предност на Бакси и се изборат за продолжение, а лидер во ...