TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бројот на жртви на пандемијата надмина 2,5 милиони луѓе

Република - 25.02.2021

Најновиот биланс што се однесува на починати од Ковид-19 во светот покажуваат дека од почетокот на пандемијата во декември 2019 година животот го загубиле повеќе од 2,5 милиони луѓе. Поточно, од Ковид-19 починале 2.500.172 лица, додека вкупно биле ...

Бројот на починати од Ковид-19 во светот надмина 2,5 милиони

ТВ21

Светот со ковид-19 од почеток на пандемијата: Над два и пол милиони смртни случаи и преку 112 милиони заразени лица

Слободен Печат

Повеќе од 2,5 милиони луѓе ширум светот починаа од коронавирус

Локално

Кривата на починати и заразени оди нагоре: 13 починати и 582 нови случаи со коронавирус во 24 часа

Скопско Ехо

Загрижувачка статистика во светот: Бројот на починати од коронавирус е поголем од 2,5 милиони

Курир

Бројот на починати од Ковид-19 во светот надмина 2,5 милиони

Сител

Frontline 24Инфо Денешен Вечер Прес iPortal Опсервер MakPress

Нови 582 заболени од ковид-19 и 13 починати

Р.С.Европа - 25.02.2021

Во изминатото деноноќие се регистрирани 582 новозаболени од коронавирус од вкупно 2972 направени тестови. Најголем број на новозаболени се евидентирани во Скопје- вкупно 274 нови случаи, потоа во Прилеп 55 и Кавадарци 40.

Проблемите со ковид-19 не завршуваат кога ќе ве отпуштат од болница, траат со месеци по негативниот тест

ММС

Расте бројот во инфекции во Србија: Денеска регистрирани 3.588 позитивни лица на ковид-19, починаа 15 пациенти

Слободен Печат

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 671 пациент со Ковид-19

Слободен Печат

Во болниците низ државата од ковид-19 се лекуваат 671 пациент, по Скопје најмногу се во Прилеп

МКД

Повеќе од 3.500 заразени во Србија, 15 лица починаа

Кајгана

Во ковид центрите низ земјава се лекуваат 671 пациенти, има слободни 400 болнички кревети

Мета

Точка 24Инфо Скопско Ехо Frontline Сител

Бројот на новозаразени со корона вирус во оваа европска земја вртоглаво расте, до сега починале над 25 илјади лица

Курир - 25.02.2021

Украинскиот министер за здравство Максим Степанов денеска соопшти дека земјата регистрирала скок од речиси 40 отсто на нови случаи на коронавирус во текот на изминатите 24 часа, токму на денот кога владата ја почнува кампања за имунизација против ...

Скијачите го донесоа третиот бран на коронавирусот!

Н.Македонија

Дневен раст од 40 отсто на новозаразени со коронавирус во Украина, од вчера почна имунизацијата

Република

Дневен раст од 40 отсто на новозаразени со коронавирус во Украина, од вчера почна имунизацијата

24Инфо

Дневен раст од 40 отсто на новозаразени со коронавирус во Украина, од вчера почна имунизацијата

Опсервер

Дневен раст од 40 отсто на новозаразени со коронавирус во Украина, од вчера почна имунизацијата

Либертас

Дневен раст од 40 отсто на новозаразени со коронавирус во Украина, од вчера почна имунизацијата

MakPress