TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навални - сам против надмоќта

Deutsche Welle - 18.01.2021

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја придвижи опозицијата во Русија, смета Јури Решето.

Коментар на Лавров на реакциите за апсењето на Навални: Целта на изјавите од Запад е пренасочување на вниманието од сопствената криза

Слободен Печат

Навални направи уште една „несреќна грешка“ – преживеа

Н.Македонија

Портпаролката на Навални: Не знаеме што се случува со него и каде го одведоа

Макфакс

ЕУ бара итно ослободување на Навални – руските власти одговорија: Ќе одлучи судот

360 степени

Балтичките земји бараат санкции за Русија по апсењето на Навални

Канал5

ЕУ го осуди апсењето на Навални, Литванија побара дополнителни санкции за Русија

МКД

Независен Телма Независен МКД МКД ММС Нова ТВ 24Инфо

Почна сослушувањето на Навални

Макфакс - 18.01.2021

Сослушувањето за случајот на рускиот опозиционер Алексеј Навални започна денес во градот Химки, близу Москва, објави неговиот портпарол Кира Јармиш. Таа напиша на „Твитер“ дека сослушувањето на Навални започнало во 10:30 часот.

ВИДЕО: Почна сослушувањето на Навални

Слободен Печат

Започна сослушувањето на Навални

Точка

Почна сослушувањето на Навални

Н.Македонија

Почна сослушувањето на Навални

Вечер

Најостриот критичар на руската влада, Алексеј Навални уапсен на аеродром: „Не се плашам од затвор“ (ВИДЕО)

Press24 - 18.01.2021

Алексеј Навални, најостриот критичар на рускиот претседател Владимир Путин, беше приведен синоќа откако слета во Москва. Навални беше приведен на пасошка контрола на аеродромот Шереметјево.

Навални пред слетувањето во Русија порача дека не се плаши од апсење: Ги критикуваше властите и им се извини на патниците

Точка

Сопругата на Навални: Тие толку многу се плашат од него, па мораа да ги сопрат речиси сите летови во Москва

Точка

(ВИДЕО) Опозиционерот Навални уапсен веднаш по пристигнувањето во Москва

Акцент

Навални уапсен на аеродромот во Москва, се врати по пет месеци откако беше отруен со новичок

Сакам да кажам

Навални уапсен на аеродромот во Москва – на лидерот му се закануваат 10 години затвор

ТВ21

Навални се врати во Русија- хаос на аеродромот во Москва, авионот пренасочен (ВИДЕО)

Канал5

Макфакс Фактор Р.С.Европа Локално Локално Н.Македонија Во Центар Локално

Захарова им порача на критичарите на апсењето на Навални да се занимаваат со своите проблеми

Макфакс - 18.01.2021

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, се јави по повод пораките од политичарите за итно ослободување на опозицискиот лидер Алексеј Навални. Захарова им порача на странските политичари кои го критикуваат ...

Москва до критичарите за апсењето на Навални: „Решете ги вашите проблеми“

Expres

Занимавајте се со проблемите во вашите земји, порача Захарова по критиките за апсењето на Навални

Фокус

Захарова: Германскиот одговор за Навални не содржи факти

Локално

Захарова им порача на критичарите на апсењето на Навални да се занимаваат со своите проблеми

Вечер

Захарова им порача на критичарите на апсењето на Навални да се занимаваат со своите проблеми

Фокус

Захарова им порача на критичарите на апсењето на Навални да се занимаваат со своите проблеми

24Инфо

Точка

[Видео] Опозиционерот Алексеј Навални уапсен веднаш по пристигнувањето во Москва

Радио МОФ - 18.01.2021

Руската полиција вчера го приведе опозицискиот политичар Алексеј Навални на московскиот аеродром „Шереметјево“, веднаш откако тој слета со авион од Германија. Авионот во кој се наоѓаше требаше да слета на аеродромот „Внуково“, каде беа собрани и ...

(ВИДЕО) Приведени повеќемина приврзаници на Навални на московскиот аеродром Внуково

360 степени

(Видео) Полицијата ги апси поддржувачите на Навални

Н.Македонија

Навални се врати во Русија, полицијата апси негови приврзаници

Република

Хакирана страницата на Руската федерална служба што го уапси Навални

Макфакс - 18.01.2021

Хакери ја нападнаа официјалната веб-страница на Руската федерална служба за извршување затворски санкции (ФЦИЗС).Членовите на оваа служба синоќа го уапсија лидерот на опозицијата Алексеј Навални на московскиот аеродром Шереметјево.

Хакирана страницата на Руската федерална служба што го уапси Навални

Вечер

Хакирана страницата на Руската федерална служба што го уапси Навални

Точка

Хакирана страницата на Руската федерална служба што го уапси Навални

Centar

Хакери го нападнаа сајтот на руските затворски власти по апсењето на Навални

Локално - 18.01.2021

Хакери ја нападнаа официјалната веб-страница на Руската федерална служба за извршување затворски санкции (FSIZS), чии членови синоќа го уапсија лидерот на опозицијата, Алексеј Навални, на московскиот аеродром Шереметјево, јави „Танјуг“.

Руските затворски власти се под хакерски напад

Канал5

САД го осудија апсењето на Навални

24Инфо - 18.01.2021

САД силно го осудуваат апсењето на рускиот опозиционер Алексеј Навални и бараат негово „безусловно ослободување веднаш”, соопшти синоќа американскиот Стејт департмент. -Со огромна загриженост гледаме дека приведувањето е последно од низата обиди за ...

САД го осудија апсењето на Навални

Нетпрес

САД го осудија апсењето на Навални

Опсервер

САД го осудија апсењето на Навални

А1 On

САД го осудија апсењето на Навални

MakPress

Приведени повеќемина приврзаници на Навални на московскиот аеродром Внуково

ТВ21 - 17.01.2021

Руската полиција уапси неколку приврзаници на опозиционерот Алексеј Навални на московскиот аеодром Внуково. Тие таму го чекаат Навални да долета од Германија. На видео-снимките објавени на социјалните мрежи се гледа како полицијата ја приведува ...

Приведени повеќемина приврзаници на Навални на московскиот аеродром Внуково

24Инфо

ВИДЕО: Приведени приврзаници на Навални на московскиот аеродром Внуково

А1 On

Приведени приврзаници на Навални кои го чекале на московскиот аеродром

Фокус

Приведени повеќемина приврзаници на Навални на московскиот аеродром Внуково

+инфо

ВИДЕО I Апсења на московскиот аеродром „Внуково“: Приведени повеќемина приврзаници на Навални

Слободен Печат

Приведени повеќемина приврзаници на Навални на московскиот аеродром Внуково

Опсервер

Вечер Прес Либертас Денешен MakPress

Навални на пат кон Москва

24 Вести - 17.01.2021

Рускиот опозиционер Алексеј Навални денеска ја напушти Германија, каде што му беше укажана лекарска помош откако во август минатата година беше отруен со нервен агенс „Новичок“ и полета за Русија.

Навални полета за Москва

Опсервер

Навални полета за Москва

24Инфо

Алексеј Навални ја напушти Германија и полета за Русија

Курир

Навални полета за Москва

Кајгана

„Ауфидерзен“ Алексеј: Навални полета кон Москва

Слободен Печат

Навални полета за Москва

Либертас

+инфо MakPress Независен Вечер Прес

Мишел : Веднаш да се ослободи Навални

Канал5 - 17.01.2021

Претседателот ан Европскиот совет, Шарл Мишел вечерва упати порака до руските власти за итно ослободување на опозицискиот лидер Алексеј Навални , кој беше уапсен по пристигнувањето во Москва од Берлин.

Претседателот на Европскиот совет повика на итно ослободување на Навални

Вечер

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, повика на итно ослободување на рускиот опозициски лидер, Алексеј Навални

Република

(Видео) Навални место на Внуково слета на Шереметјево, но сепак е уапсен

Независен - 17.01.2021

Авионот со кој патуваше рускиот опозиционер Алексеј Навални наместо на Внуково слета на аеродромот Шереметјево, а полицијата веднаш го приведе. Video footage of the arrest of @navalny . #Navalny #Russia https://t.co/g9zJxEnqw5 — Yashar Huseyn ...

(Видео) Навални приведен по слетувањето во Москва

Вечер

Навални приведен по слетувањето во Москва

Република

Навални приведен по слетувањето во Москва

Точка