TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси може да добие и суспензија од 12 натпревари поради црвениот картон

Sport 1 - 18.01.2021

Лионел Меси синоќа за прв пат во својата клупска кариера заработи црвен картон во финалето од шпанскиот Суперкуп против Барселона. Аргентинецот беше исклучен во 120-тата минута од продолженијата поради тоа што без топка го удри противничкиот играч ...

Меси ја очекува казната, но снимката од друг агол покажа дека не требало да добие – црвен картон? 🎥

СуперСпорт

Снимка од друг агол: Дали Меси беше престрого исклучен? 🎥

Спортски

ВИДЕО: Барса остана без трофеј, Меси го доби првиот црвен картон!

Слободен Печат

ВИДЕО: Лионел Меси прв пат во дресот на Барса доби црвен картон, со овој потег го заслужи тоа!

Sport M

Кукавички потег на Меси, без топка удри противнички играч

TopSport

Меси добива најмалку четири меча суспензија

Екипа

Кајгана Дерби SportMedia Спортклуб Спортски Спортманија Gol.mk Екипа

Фудбалски нокаут – Гарсија не внимаваше, за среќа цврста беше вилицата на Де Јонг (Видео)

Спортманија - 18.01.2021

Играчот на Атлетик Билбао беше невнимателен, а ударот беше страотен, за среќа без посериозни последици за играчот на Барселона Дани Гарсија стартуваше опасно и невнимателно во продолженијата од финалниот меч во шпанскиот Суперкуп, а настрада играчот ...

Голчиште на Билбао против Барса вредно трофеј

Оff.net

Титулата од Супер купот за Атлетик Билбао, Меси со бокс удри противнички играч (видео)

OhridNews

Евроголот на Ињаки Вилијамс ја нокаутира Барселона, Атлетик Билбао е победник на шпанскиот Суперкуп (Видео)

Спортманија

ВИДЕО: Вилијамс со мајсторија ја „расплака“ Барса и на Билбао му донесе Суперкуп трофеј!

Gol.mk

Баскија слави: Атлетик Билбао во трилер меч по два часа ѝ го зема Суперкупот на Барса (ВИДЕО)

Sport 1

Вилијамс ја нокаутираше Барса во финалето, Меси ги загуби нервите и доби црвен картон! (Видео)

Дерби

TopSport 24Фудбал Sport M Спортклуб Дриблинг SportMedia Спортклуб МКД