TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фејсбук планира да воведе своја криптовалута и начин на плаќање

Канал5 - 24.05.2019

Компанијата Фејсбук ги привршува плановите за лансирање сопствена криптовалута и систем за дигитална наплата во десетина земји во првиот квартал на 2020 година. Гигантот на социјалните мрежи до крајот на годинава планира интерно да го тестира овој ...

Фејсбук лансира сопствени криптовалути

ММС - 24.05.2019

Компанијата Фејсбук го финиширала планот за лансирање сопствена криптовалута во наредните години. Имаат намера до првиот квартал 2020 година да се постави систем на дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година почнува тестирање на ...

Сопствена крипто валута и систем за плаќање најавува Facebook

Нетпрес - 24.05.2019

Американската технолошка компанија „Facebook“ ги довршува плановите за пуштање во оптек на сопствена криптовалута и систем за дигитално плаќање во десетина земји до првиот квартал во следната 2020 година, пренесуваат во петокот британските медиуми.

Фејсбук лансира своја криптовалута

MTM - 24.05.2019

Тие имаат намера до првиот квартал на 2020 година, да воспостават систем за дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година ќе започне со тестирање на својата криптовалута, интерно наречена – ГлобалКоин (GlobalCoin).

Дали е ова почеток на “биков” пазар – Биткоинот се враќа на растечки стази

ММС - 23.05.2019

По 15 месеци загуби и стагнација, Биткоинот направи чудесно закрепнување – зголемувајки се за повеќе од 150% од најниската точка во декември 2018 година. Во најславните времиња, Биткоинот надмина 10.000 долари на почетокот на декември 2017 година, ...

ОЧЕКУВАЈТЕ: Фејсбук пушта криптовалута

Фактор - 24.05.2019

Фејсбук ќе лансира сопствена криптовалута и систем за дигитална наплата во десетина земји во почетокот на 2020 година. Се очекува деталите од овој план да бидат објавени летово. Фејсбук до крајот на годинава планира интерно да го тестира овој систем ...

Фејсбук лансира своја криптовалута

Алфа - 24.05.2019

Фејсбук го финализира планот за лансирање своја криптовалута за следната година. Тие имаат намера до првиот квартал на 2020-та година, да воспостават систем за дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година ќе започне со тестирање ...

Фејсбук воведува своја криптовалута

Макфакс - 24.05.2019

Компанијата Фејсбук ги привршува плановите за лансирање сопствена криптовалута и систем за дигитална наплата во десетина земји во првиот квартал на 2020 година. Гигантот на социјалните мрежи до крајот на годинава планира интерно да го тестира овој ...

Фејсбук лансира своја криптовалута

+инфо - 24.05.2019

Фејсбук го финализира планот за лансирање своја криптовалута за следната година. Тие имаат намера до првиот квартал на 2020 година, да воспостават систем за дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година ќе започне со тестирање на ...

Фејсбук воведува своја криптовалута

Centar - 25.05.2019

Компанијата Фејсбук ги привршува плановите за лансирање сопствена криптовалута и систем за дигитална наплата во десетина земји во првиот квартал на 2020 година. Гигантот на социјалните мрежи до крајот на годинава планира интерно да го тестира овој ...

Фејсбук лансира своја криптовалута

MakPress - 24.05.2019

Фејсбук го финализира планот за лансирање своја криптовалута за следната година. Тие имаат намера до првиот квартал на 2020 година, да воспостават систем за дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година ќе започне со тестирање на ...

Фејсбук лансира своја криптовалута

Слободен Печат - 24.05.2019

Се очекува Фејсбук летоска детално да ги претстави плановите, а основачот, Марк Закерберг, веќе разговараше со гувернерот на Банката на Англија, Марк Карни. Фејсбук го финализира планот за лансирање своја криптовалута за следната година.

Фејсбук лансира своја криптовалута

Курир - 24.05.2019

Фејсбук го финализира планот за лансирање своја криптовалута за следната година. Тие имаат намера до првиот квартал на 2020 година, да воспостават систем за дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година ќе започне со тестирање на ...

Фејсбук лансира своја криптовалута

А1 On - 24.05.2019

Фејсбук го финализира планот за лансирање своја криптовалута за следната година. Тие имаат намера до првиот квартал на 2020 година, да воспостават систем за дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година ќе започне со тестирање на ...

Фејсбук лансира своја криптовалута

PressingTV - 24.05.2019

Фејсбук го финализира планот за лансирање своја криптовалута за следната година. Тие имаат намера до првиот квартал на 2020 година, да воспостават систем за дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година ќе започне со тестирање на ...

Фејсбук лансира своја криптовалута

Опсервер - 24.05.2019

Фејсбук го финализира планот за лансирање своја криптовалута за следната година. Тие имаат намера до првиот квартал на 2020 година, да воспостават систем за дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година ќе започне со тестирање на ...

Фејсбук лансира своја криптовалута

Пулс24 - 24.05.2019

Фејсбук го финализира планот за лансирање своја криптовалута за следната година. Тие имаат намера до првиот квартал на 2020 година, да воспостават систем за дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година ќе започне со тестирање на ...

Facebook ќе лансира сопствена криптовалута

USB - 24.05.2019

Facebook го финализира планот за лансирање своја криптовалута за следната година. Тие имаат намера до првиот квартал на 2020 година, да воспостават систем за дигитално плаќање во десетина земји, а до крајот на оваа година ќе започне со тестирање на ...