TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металург немаше сили за чудо, Вардар ќе се бори за нов куп-трофеј (фотогалерија)

Екипа - 13.05.2021

Вардар е првиот финалист на завршниот турнир од Купот на Македонија по денешниот триумф од 27-22 над Металург. Тимот од Автокоманда влезе во турнирот како бранител на трофејот, но „металурзите“ не успеаја да го повторат подвигот од пред две години ...

Алушовски: Не ме плаши падот во игра, во финалето ќе бидеме подобри!

Sport 1

Алушовски: Можеме да играме уште подобро, Вардар е фаворит за куп-трофејот

Екипа

Алушовски: Добро ќе го анализираме ривалот во финалето, но сметам дека сме фаворити

Gol.mk

Вардар прв финалист во Купот

Слободен Печат

Вардар се пласираше во финалето на Купот

Спортманија

Алушовски: Вардар е фаворит за освојување на титулата во Купот на Македонија

24 Ракомет

Дерби Дриблинг Екипа 24 Ракомет Sport 1 Gol.mk Gol.mk 24 Ракомет

Вардар прв финалист во Македонскиот ракометен куп

+инфо - 13.05.2021

Противникот на актуелниот македонски шампион во саботното финале ќе биде победникот од вечерашниот втор полуфинален натпревар меѓу Еурофарм Пелистер и Бутел. Ракометарите на Вардар 1961 се пласираа во финалето на овогодишното издание на Македонскиот ...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Бутел Скопје – Еурофарм Пелистер (ЛИНК)

24 Ракомет

По една година застој, на мегдан за пехарот во Купот на Македонија!

Sport 1

Металург бранител на титулата, Вардар ја „лови“ 14-ката во Купот

Gol.mk

Металург го брани трофејот, во Автокоманда ќе има Куп возбудувања

24 Ракомет

Вардар „тежи“ 13, Кометал ЃП недостижен со 16 Куп трофеи

24 Ракомет

Чанески и Мандалиниќ: комплетни влегуваме во завршницата од Купот, се стремиме кон финале против Вардар

Битола Њуз

Gol.mk Gol.mk 24 Ракомет Екипа Екипа SportMedia Слободен Печат Gol.mk