TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алиоски, Барди и Бејтулаи заиграа оро по голот на Македонија! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 25.03.2019

Македонија вчера одигра 1-1 на гостувањето во Словенија на стадионот „Стожице“, иако домаќините имаа предност по првите 45 минути, но во второто полувреме нашата селекција извлече бод во второто коло од квалификациите за Европското првенство во 2020 ...

Словенечки “трофеј” од Барди (ФОТО)

Екипа - 25.03.2019

Македонија непоразена се врати од гостувањето во Словенија, а тоа предизвика задоволство и кај фановите кои дојдоа да им дадат поддршка на нашите најдобри фудбалери. Дел од нив за спомен добија и значајни подароци, сегменти од спортската опрема на ...

Миха Зајц: Македонија покажа дека е силна селекција

Екипа - 25.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Фудбалската репрезентација на Македонија со реми (1-1) се враќа од Љубљана заокружувајќи ги првите два меча од квалификациите со четири освоени бода. Словенците останаа разочарани, со оглед дека се надеваа на триумф.

Облак: Одлично темпо и реален резултат, а во Скопје ќе дојдеме да ве победиме!

SportMedia - 25.03.2019

После средбата помеѓу Словенија и Македонија, „Спортмедиа“ во неформален разговор со еден од најдобрите светски голмани Јан Облак кој синоќа „капитулираше“ пред Барди. Тој ги искажа своите импресии од натпреварот со Македонија.

Македонија непоразена на гостувањето кај Словенија

Канал5 - 25.03.2019

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија го освои и четвртиот бод во квалификациите за пласман на Европскиот шампионат во 2020. Црвено жолтите на гостувањето во Љубљана на стадионот „Стожице“ одиграа реми од 1-1 против домашната Словенија ...

ВИДЕО: По голот, Алиоски, Бејтулаи и Барди заиграа оро

Либертас - 25.03.2019

Погледнете го моментот на погодогот на Барди со кој македонската репрезентација изедначи на натпреварот со Словенија. По голот, следуваше интересна прослава на Барди, Алиоски и Бејтулаи. Тие во еден момент заиграа ...

Херојската интервенција на Бејтулаи која е исто важна колку и голот на Барди (ВИДЕО)

Спортски - 25.03.2019

Македонската репрезентација вчера одигра реми 1:1 во Словенија во натпревар од второто коло во квалификациите за Европското првенство. Избраниците на Игор Ангеловски останаа непоразени во Словенија, а како што кажа и самиот Ангеловски според играта ...

Алиоски, Барди и Бејтулаи со оро го прославија голот на Македонија! (ФОТО)

Sport 1 - 25.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација со голем бод и одчичен старт тргна во новиот квалификациски циклус во кој главната цел е идното лето да игра на Евро 2020 низ Европа, а синоќа Егзијан Алиоски и Енис Барди беа клучните за ремито во !убљана ...

Словенците си играат мајтап: Северна играше против Македонија во Љубљана! (ФОТО)

СуперСпорт - 25.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација одигра 1-1 против Словенија во Љубљана во второто коло во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, но во текот на мечот се случи еден интересен момент.

Го забележавте ли моментот кога Алиоски, Бејтулаи и Барди заиграа оро? (ФОТО+ВИДЕО)

Спортски - 25.03.2019

Репрезентацијата на Македонија се враќа од Словенија со важен бод. Во ремите во Љубљана најзаслужни за нашиот гол беа Алиоски и Барди. Алиоски украде топка и го пронајде во шеснаесетникот Барди кој ја заврши акцијата со погодок.

Славјето на македонските навивачи кога Барди постигна гол (ВИДЕО)

Спортски - 25.03.2019

Репрезентацијата на Македонија вчера на гостински терен против Словенија одигра 1:1 во рамките од второто коло од квалификациите за Европското првенство во 2020. Словенија стигна до предност во првото полувреме, а потоа на стартот од вториот после ...

Квалификации за ЕП: Македонските фудбалери ремизираа во Словенија

ММС - 25.03.2019

Македонскуте фудбалски репрезентативци се вратија со еден бод (1-1) од синоќешното гостување во Словенија во рамките на второто коло од квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Македонија одигра нерешено со Словенија

Сител - 25.03.2019

Фудбалската репрезентацијата на Македонија одигра нерешено против Словенија на гостувањето во Љубљана. Во меч од 2.коло на Г групата во квалификациите за ЕП 2020, Словенија и Македонија одиграа 1:1 Иако во воведните 20-тина минути црвено-жолтите беа ...

ВИДЕО: Интервенција која вреди како постигнат гол - како јунакот Бејтулаи спречи пораз

Gol.mk - 25.03.2019

Подеднакво како голот на Барди, асистенцијата на Алиоски, за ремито во Љубљана заслужен е и Егзон Бејтулаи . Дефанзивецот на Шкендија спрeчи чист гол со глава кога мрежата беше празна и скоро да ни немаше спас.

Почнува ли една традиција: Кога Барди дава гол, Македонија не губи!

Sport 1 - 24.03.2019

Македонскиот фудбалер за врска Енис Барди, членот на шпански Леванте полека започнува една традиција која јавноста посакува долго да трае, а вели – кога дава гол, Македонија не губи. Барди беше дел од „златната генерација“ на младинската ...

Барди: Мораше да реализирам уште во првиот дел, но ете се извадив со голот во второто полувреме

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Стрелецот на единствениот гол за Македонија, Енис Барди нагласува дека сите мора да бидеме среќни од начинот на кој фудбалската селекција игра на секој следен натпревар.

БРАВО МАКЕДОНЦИ: Фановите во екстаза по голот на Барди (ФОТО)

SportMedia - 25.03.2019

Македонските фудбалери во ниту еден момент не почувствуваа дека играат на гостински терен, на трибините дефинитивно имаше повеќе македонски знамиња, како и голем број фанови, кои допатуваа специјално да ги бодрат „црвено-жолтите“.

Барди: Фала му на Бога што дојде овој бод, многу ни требаше - сега дома ќе биде полесно!

Gol.mk - 24.03.2019

Македонската репрезентација се избори за реми на гостувањето кај Словенија во рамки од второто квалификациско коло од групата Г. Енис Барди го постигна голот за израмнување кој донесе огромна сатисфакција кај нашите фудбалери и фанови.

Барди го проби Облак во Љубљана: Македонија со голем бод од Словенија

Нова ТВ - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација остана непоразена на гостувањето во Љубљана во квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Конечни 1:1 против Словенија во меч од второто коло во групата Г за уште подобра атмосфера пред двата врзани ...

„Ремито е најреално, не одигравме квалитетно за да победиме“!

Sport 1 - 24.03.2019

Словенечкиот селектор Матијаж Кек призна по вечерашното реми со Македонија (1-1) дека овој нерешен резултат е најреален исход од балканската пресметка во евроквалификациската група во која црвено-жолтите имаат четири бода, а Словенците само два, ...

Македонија со реми од Словенија: Одличен старт на квалификациите за ЕП 2020

Телма - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација останува непоразена по два натпревари во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, откако вечерва одигра 1-1 на гостувањето кај Словенија во рамки на групата Г.

Македонија со бод се враќа од Словенија

МКД - 24.03.2019

Македонија одигра нерешено, 1-1 на гостувањето кај Словенија во вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020. Македонија и Словенија ги поделија бодовите во еден изедначен натпревар во Љубљана.

Барди ни донесе голем бод против Словенија

Фокус - 24.03.2019

Фудбалерот на Леванте, Енис Барди донесе голем бод за Македонија, во квалификацискиот меч против Словенија кој заврши со нерешен резултат, 1-1. Селекцијата на Игор Ангеловски имаше неколку фантастични шанси преку Пандев и Барди, но Словенија од ...

Ништо не е случајно, Македонија непоразена во Љубљана

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Фудбалската репрезентација на Македонија ремизираше (1-1) против Словенија во Љубљана во второто коло од квалификациите за ЕВРО 2020. Енис Барди беше стрелец на голот за нашиот национален тим во 47.минута, како ...

Македонија освои бод од Љубљана во квалификациите за ЕП 2020

ТВ21 - 25.03.2019

Македонија со еден бод се враќа од Љубљана, на гостувањето кај Словенија во рамките од 2. коло во квалификациите за пласман на ЕП. Словенија поведе со голот на Зајц во 34. минута по центаршут од десната страна.

Македонија успешно го мина првиот сериозен тест – од Словенија се враќа со бод (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација остана освои голем бод вечерва на „Стожице“ во Љубљана против Словенија (1-1) за да остане во врвот на табелата во нашата евроквалификациска група и со четири бода по два меча, колку што има и Израел да ги ...

ВИДЕО: Барди го фрли Облак на колена, Македонија носи голем бод од Словенија!

Gol.mk - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија ја оствари целта во Љубљана и на стадионот „Стожице“ одигра реми (1-1) со домаќинот и фаворизираниот ривал Словенија , со што останува без пораз во квалификациите за Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра ...

Македонија се враќа со голем бод од гостувањето во Словенија (Видео)

Дерби - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација освои важен бод на гостувањето кај Словенија (1:1) во вториот настап во квалификациите за ЕП 2020, а голот на Енис Барди беше доволен за позитивен резултат и вкупно четири бодови по првите две средби од овој ...

Бод како триглав од “Стожице“

SportMedia - 24.03.2019

Од Љубљана, Словенија Игор Д. Ивановски Фото: Петр Стојановски Енис Барди погоди за реми на Македонија на гостувањето на „Стожице“ во Словенија. Голем бод за нашите репрезентативци кои се враќаа од негатива на тешкото гостување каде имавме негатива ...

Голот на Барди беше доволен за бод – реми на Македонија во „Стожице“ (ВИДЕО)

Спортски - 24.03.2019

Вечерва Македонија го одигра вториот натпревар во рамките од од квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Откако во Скопје ја победивме Летонија со 3:1, денес одиграме реми 1:1 на гостински терен против Словенија.

Словенија издржа во „Стожице“: Македонија се враќа со реми од гостувањето! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 24.03.2019

Словенија играше за нијанса подобар фудбал од нашата репрезентација во првото полувреме, па имаше дури седум шанси, од кои беа четири во рамките на голот на Столе Димитриевски, а една од нив ја затресе неговата мрежа.

Барди: Покажавме дека оваа репрезентација оди само напред!

SportMedia - 24.03.2019

Од Љубљана, Словенија И. Д. Ивановски Стрелецот на голот за Македонија Енис Барди, знаел каде ќе оди нафрлената топка од Алиоски, и среќен е поради голот, но жали за пропуштената шанса во првиот дел кога се најде во добра позиција пред паузата за ...

ЕП 2020: Македонија освои бод на гостувањето кај Словенија

1tv - 24.03.2019

Репрезентацијата на Македонија ремизираше 1:1 против Словенија на гостински терен во второто коло од квалификациите за ЕП 2020. Миха Зајц во 34-тата минута донесе водство за Словенија, додека Енис Барди со убав гол во 47-та минута го израмни ...

(ВИДЕО) Ежење: Моментот кога „Фалангата“ експлодираше по голот на Барди

Спортклуб - 24.03.2019

Македонија и по 2. коло од квалификациите за ЕП остана непоразена откако вечерва одигра реми на гости кај Словенија. Избраниците на Игор Ангеловски од трибините на стадионот „Стожице“ ги бодреа над 1000 наши навивачит кои од прва до последна минутаа ...

Македонија со бод се враќа од Словенија

Вечер - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра нерешено (1:1) на гостувањето во Љубљана против селекцијата на Словенија, во рамки на второто коло групната фаза во квалификациите за пласман на Европско првенство.

Видео: Голот на Барди , радоста на Македонија, бод од Љубљана голем како Триглав

AKO - 24.03.2019

Словенија и Македонија одиграа нерешено 1-1 на „Стожице“ во Љубљана, целтта е остварена, 4 бода од два меча на стартот од квалификациите за ЕП 2020. Барди херој на Македонија со израмнувачкиот погодок во вториот дел.

Тешко извојуван поен во Словенија, Полска во финишот ја победи Летонија (видео)

Макфакс - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија остана непоразена на гостувањето во Љубљана, откако во цврст и тежок меч одигра 1:1 со Словенија, враќајќи се од лошото прво полувреме благодарение на смиреноста на Енис Барди.

Барди го матираше Облак, Македонија се враќа непоразена од Љубљана

Оff.net - 24.03.2019

По триумфот над Летонија од 3:1, македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено на гостувањето против Словенија со што стигнува до солидни 4 бода по првите две кола во квалификациите за ЕП 2020.

Македонија одигра нерешено со Словенија

Н.Македонија - 24.03.2019

Репрезентацијата на Македонија го играше својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020. Во првото полувреме во 34 минута Словенија успеа да поведе со 1-0 кога Зајц со глава од 5-6 метри далечина го даде првиот гол.

Бод голем како Триглав, Македонија непоразена во Љубљана

AKO - 24.03.2019

Словенија и Македонија одиграа нерешено 1-1 на „Стожице“ во Љубљана, целтта е остварена, 4 бода од два меча на стартот од квалификациите за ЕП 2020. Барди херој на Македонија со израмнувачкиот погодок во вториот дел.

Македонија е подготвена за големи дела!

Спортклуб - 24.03.2019

Два натпревара, четири бода и одлична атмосфера во македонската репрезентација на стартот од квалификациите за Европското првенство во 2020 година. По убедливиот триумф против Летонија во првото коло, нашите фудбалери ремизираа на гостувањето кај ...

Македонија се враќа во игра: Барди ја „скина“ мрежата на Облак! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 24.03.2019

Македонија по првите 45 минути имаше негатива од 0-1 против Словенија на „Стожице“, откако Зајц ја затресе мрежата на Столе Димитриевски, но нашите репрезентативци се вратија во игра на почетокот на второто полувреме.

ВИДЕО: Алиоски и Барди ја матираа словенечката одбрана и лудо прославија на „Стожице“!

Gol.mk - 24.03.2019

Не можеше подобро да започне вториот дел од натпреварот во Љубљана меѓу Словенија и Македонија. Од првиот удар во рамката на голот, нашите репрезентативци поведоа. Алиоски проби по левата страна и центрираше, а на спротивната страна налета Барди и ...

Бардиииии! Македонија се враќа! (ВИДЕО)

Спортски - 24.03.2019

Репрезентацијата на Македонија се враќа во игра! Откако Словенија на полувремето замина со предност од 1:0 на самиот старт од вториот дел Енис Барди донесе изедначување. Алиоски искористи една грешка на еден од Словенците, ја украде топката и го ...

Македонија се враќа: Барди израмнува и се извади за утката пред полувремето (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.03.2019

Македонскиот репрезентативец за врска Енис Барди ја враќа Македонија во игра на мечот во Љубљана, откако по само три минути од второто полувреме го матираше Јан Облак за израмнување на мечот од второто коло во евроквалификациите.

ВИДЕО: Мајсторска акција – Барди носи израмнување на „Стожице“!

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Во најдобар можен момент македонската репрезентација стигува до израмнување на „Стожице“ веднаш на почетокот од второто полувреме. Во 47. минута, Езгијан Алиоски извонредно краде топка по левата страна, нафрла пред ...

Алиоски ја одбработи акцијата, Барди „пука“ во мрежата на Облак (видео)

SportMedia - 24.03.2019

Македонија го изедначи резултатот на почетокот на второто полувреме. Алиоски доби долга топка на страна, го помина Стојановиќ уфрли на 6-7 метри, одбраната на Словенија исфрли, но само до Барди кој од 11-12 метри го погоди левиот долен агол од голот ...

Видео: Словенија води по првиот дел,Македонија не искористи две супер шанси

AKO - 24.03.2019

Словенија го доби првото полувреме со голот на Зајц во 34 минута, ние не искористивме две супер шанси. Словенците искористија една грешка во нашата одбрана и го добија првиот дел со еден предност.

(ВИДЕО) Почна второто полувреме, Барди ги стресе Словенците

Спортклуб - 24.03.2019

Енис Барди и донесе израмнување на македонската репрезентација на гостувањето кај Словенија. Тукушто почна вториот дел, Алиоски се проби по левата страна, нафрли пред голот на Словенија, а фудбалерот на Леванте ја дочека топката и ја смести во ...

Видео: Барди израмнува на 1-1 по две минути игра во второто полувреме

AKO - 24.03.2019

Енис Барди носи израмнување на Македонија во 47 минута од натпреварот, Алиоски им побегна на чуварите, Барди погоди за ...