TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лапорта веќе подготвил спектакуларно засилување

Sport M - 08.03.2021

Хуан Лапорта се врати на претседателската функција во Барселона, која со успех ја извршуваше од 2003-та до 2010-та година. Славеше вчера на изборите, а веќе денеска медиумите пишуваат дека имал подготвено спектакуларно засилување.

Лапорта: Меси е најдобриот фудбалер на светот, Лео потврди дека ја сака Барселона

Екипа

Лапорта: Најдобриот фудбалер на светот ја сака Барселона

Слободен Печат

Лапорта: Лео ја сака Барселона, се надевам дека ќе успеам да му помогнам да остане

Дриблинг

Лапорта со јасна порка за Меси која ги воодушеви сите фанови на Барселона

Спортклуб

Лапорта избран за претседател на Барселона

PressingTV

Човекот кој ја „ремонтираше“ Барселона е нов претседател, дали Меси останува?

Sport M

Спортманија OhridNews СуперСпорт 24Фудбал Дерби 24Фудбал Дриблинг Слободен Печат

Лапорта се врати на претседателската функција во Барса

Сител - 08.03.2021

Некогашниот прв човек на Каталонците Жоан Лапорта ги доби претседателските избори и на функцијата го наследи Џозеп Марија Бартомеу, кој во октомври минатата година поднесе оставка. Лапорта по 11 години се враќа на челната позиција во Барселона.

Лапорта ја испрати првата порака како нов претседател на Барса: Во прв план се најдоа Меси и ПСЖ!

Дерби

Барселона доби нов претседател: Лапорта убедливо стигна до победата

Спортски

Лапорта вети дека ќе стори сè што е можно за да го задржи Меси во Барселона

Опсервер

Гласањето заврши, Барселона има нов претседател

Локално

Почнува новата ера за Барселона: Лапорта е претседател, честитки доби и од протикандидатите (видео)

Спортманија

Барса доби нов претседател – човекот под чие водство освои шест титули во една година

Спортклуб

Спортманија SportMedia Дерби Спортманија Спортклуб Спортклуб 24Фудбал ЗаЗабава