TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден ги поддржа пакетите помош за Украина и Израел: Итно го повика Конгресот да ги усвои

Вечер Прес - 17.04.2024

Американскиот претседател Џо Бајден ги поддржа пакетите помош предложени од претседателот на Претставничкиот дом Мајк Џонсон за Израел, Украина и партнерите во Индо-пацифичкиот регион, повикувајќи го Конгресот брзо да ги усвои, се вели во изјавата ...

Бајден го повика Претставничкиот дом итно да одобри воена помош за Украина

Либертас

Бајден го повика Конгресот итно да одобри воена помош за Украина

Zoom

САД во сабота ќе гласаат за законот за воена помош за Украина

Кумановски м.

САД: Долниот дом на Конгресот посебно ќе гласа за помош за Израел и Украина

24 Вести

Долниот дом на американскиот Конгрес посебно ќе гласа за помош за Израел и Украина

Телма

САД: Долниот дом на Конгресот посебно ќе гласа за помош за Израел и Украина

MakPress

Точка Zoom Кумановски м. Frontline Слободен Печат MakPress

Неизвесност околу планот на републиканците да ја одвојат помошта за Украина и Израел

Глас на Америка - 16.04.2024

Конгресните демократи денес рекоа дека ќе почекаат да одлучат како да одговорат на предлогот на Претставничкиот дом, предводен од републиканците, да се разгледа помошта за националната безбедност за Украина, Израел и Тајван одделно, наместо како ...

Помошта за Украина и Израел пред Претставничкиот дом на САД како посебни закони

Глас на Америка

Нацрт законот за американската помош за Украина се очекува да биде гласан неделава

Либертас

Спикерот Џонсон: Претставничкиот дом на САД ќе гласа одделно за помош за Украина, Израел и Тајван

CivilMedia

САД одделно ќе гласа за помош на Украина и Израел, републиканците на Трамп се закануваат

А1 On

САД: Долниот дом на Конгресот засебно ќе гласа за помошта за Израел и за Украина

Нетпрес

Неделава се очекува да биде гласан нацрт законот за американската помош за Украина

Слободен Печат

Телма Курир Нова ТВ Frontline Zoom Канал5 24 Вести Рацин