TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скоро 75.000 луѓе во Македонија се изборија со коронавирусот

Фактор - 20.01.2021

Скоро 75.000 луѓе во Македонија се изборија со коронавирусот, откако почна епидемијата. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 89.463, а бројката на оздравени пациенти е 74.800.

Убава вест: 1.023 оздравени од Ковид-19

еМагазин - 20.01.2021

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1.023 оздравени пациенти од Ковид-19 од: Скопје-511, Куманово-51, Тетово-32, Прилеп-46, Гостивар-29, Штип-17, Битола-34, Велес-38, Струмица-26, Кавадарци-50, Кочани-22, Кичево-11, Свети Николе-5, ...

За еден ден оздравени 1023 лица од коронавирус

Локално

Убава вест: 206 оздравени од Ковид-19

еМагазин