TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕВРО 2020: Нерешено на двете последни средби од групната фаза

Либертас - 23.06.2021

Со два нерешени исхода во третото коло од Х-групата, завршија натпреварите од групната фаза на Европското фудбалско првенство 2020. Вечерва во дербито одиграно во Будимпешта, Франција и Португалија одиграа 2:2.

Унгарија ја замеша групата на смртта, реми во двете пресметки за крај на фазата по групи на ЕП (видео)

OhridNews - 23.06.2021

Фазата по групи на Европското првенство имаше неверојатен крај, откако мечевите во Е и Ф групите понудија неверојатни возбудувња и неизвесност до финишот. Од Е групата во нокаут фазата патуваат Шведска како првопласирана и Шпанија како ...

Нерешено на двете последни средби од групната фаза

Република - 23.06.2021

Со два нерешени исхода во третото коло од Х-групата, завршија натпреварите од групната фаза на Европското фудбалско првенство 2020. Вечерва во дербито одиграно во Будимпешта, Франција и Португалија одиграа 2:2.

ЕВРО 2020: Нерешено на двете последни средби од групната фаза

Независен - 23.06.2021

Со два нерешени исхода во третото коло од Х-групата, завршија натпреварите од групната фаза на Европското фудбалско првенство 2020. Вечерва во дербито одиграно во Будимпешта, Франција и Португалија одиграа 2:2.

ЕВРО 2020: Нерешено на двете последни средби од групната фаза

MakPress - 24.06.2021

Со два нерешени исхода во третото коло од Х-групата, завршија натпреварите од групната фаза на Европското фудбалско првенство 2020. Вечерва во дербито одиграно во Будимпешта, Франција и Португалија одиграа 2:2.

ЕВРО 2020: Нерешено на двете последни средби од групната фаза

Опсервер - 24.06.2021

– Со два нерешени исхода во третото коло од Х-групата, завршија натпреварите од групната фаза на Европското фудбалско првенство 2020. Вечерва во дербито одиграно во Будимпешта, Франција и Португалија одиграа 2:2.