TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фановите воодушевени од „ниско буџетниот“ Антонио Конте

Спортклуб - 21.03.2023

Тренерот на Тотенхем, Антонио Конте, ја искористи репрезентативната пауза и отпатува до Торино, а многумина беа воодушевени со начинот на кој што тој патува. Конте е под сериозен удар на критики од навивачите поради инфериорноста на тимот во ...

Добива 15 милиони евра годишна плата, а од Лондон избегал со нискобуџетна авио компанија, Конте снимен (ВИДЕО)

Sport M

Конте снимен како со нискобуџетен лет го напушта Лондон 🎥

Спортски

Скржавиот Конте со нискобуџетен лет си одлета за Италија (ВИДЕО)

МакФудбал

Фудбалерите бараат да се врати Покетино, Тотнем пак остварил контакт со Гласнер

24Фудбал - 21.03.2023

Тотнем е во потрага на нов тренер, се шпекулира дека добар дел од фудбалерите бараат да се врати Маурисио Покетино додека пак раководстовот на клубот стапило во контакт со Оливер Гласнер од Ајнтрахт Франкфурт.

Јунајтед го продава Мегваер, веќе му нашол замена

Спортски - 20.03.2023

Манчестер Јунајтед донел одлука и ќе го продаде Хари Мегваер на крајот од оваа сезона. „Црвените ѓаволи“ на лето ќе прават реконструкција на одбраната, а покрај Мегваер на трансфер листа ќе биде ставен и Виктор Линделоф.

Тотнем ја одреди цената на Кејн и поставува важен услов за продажба на напаѓачот

24Фудбал

Тотнем ја одреди цената на Кејн и бара целата сума да биде платена веднаш

МКД