TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апелација не ја пушти Јанева од куќен притвор

360 степени - 14.01.2020

Апелацискиот суд во Скопје ја одбил жалбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која нејзината одбрана ја поднесе за одредениот куќен притвор во случајот „Рекет“ каде таа е обвинета, потврдуваат од второстепениот суд.

Јанева останува во куќен притвор, Апелација и ја одби жалбата

Фокус - 14.01.2020

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во куќен притвор, бидејќи Апелациониот суд ја одбил нејзината жалба со која бараше да се брани од слобода. -Жалбата е одбиена, односно потврдено е првостепеното решение, што значи дека ...

Јанева останува во куќен притвор, судот ѝ ја одби жалбата

А1 On - 14.01.2020

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот за „А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога ...

(ВИДЕО) Пет години по првата „бомба“ единствениот функционер зад решетки е Ѓоко Поповски

360 степени - 13.01.2020

Две и пол години не се долг временски период, но на динамичната домашна јавна сцена јуни 2017 година изгледа како далечна историја. Така, веќе се подзаборавени медиумските извештаи од 29 јуни 2017 година, како оној на Радио Слободна Европа дека „ 17 ...

Судот ѝ ја одобри жалбата: Јанува останува во куќен притвор

Press24 - 14.01.2020

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот за „ А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога ...

Јанева останува во куќен притвор, судот ѝ ја одби жалбата

Вечер - 14.01.2020

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот, пренесува „А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, ...

Јанева останува во ДОМАШЕН ПРИТВОР – сакаше да се брани од слобода – СУДОТ НЕ ДОЗВОЛИ!

Магазин - 14.01.2020

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот за „А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога ...

Oдбиена жалбата: Катица Јанева останува во домашен притвор

Курир - 14.01.2020

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот за „А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога ...

Oдбиена жалбата: Катица Јанева останува во домашен притвор

Сител - 14.01.2020

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот за „А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога ...

Oдбиена жалбата на Катица Јанева, таа останува во домашен притвор

Нетпрес - 14.01.2020

Одбиена е жалбата на Катица Јанева со која се бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, пишува А1он. од извори на судот. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, ...

Катица Јанева останува во домашен притвор - Апелација ѝ ја одби жалбата

Press24 - 14.01.2020

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во куќен притвор, бидејќи Апелациониот суд ја одбил нејзината жалба со која бараше да се брани од слобода, објави „ Фокус “ -Жалбата е одбиена, односно потврдено е првостепеното ...

Јанева останува во куќен притвор, Апелација и ја одби жалбата

Либертас - 14.01.2020

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во куќен притвор, бидејќи Апелациониот суд ја одбил нејзината жалба со која бараше да се брани од слобода. -Жалбата е одбиена, односно потврдено е првостепеното решение, што значи дека ...

Катица Јанева останува во куќен притвор

Frontline - 14.01.2020

Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога Јанева од истражниот затвор „Скопје“ беше преместена во станот на нејзиниот син, каде ја издржува мерката куќен притвор.