TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четири дена од објавување на скандалот со насилничкото однесување на Дудуш, Владата открива дали ќе бара одговорност од ...

Курир - 25.06.2019

Свиркач, до редакцијата на „Економски Лидер“ достави аудио снимка на која се слуша како градоначалникот на скопската општина Шуто Оризари, лишува од слобода, тепа и измачува човек во неговиот кабинет.

(ВИДЕО) Стоилковски: Уште колку долго Обвинителството при уши ќе се прави глуво и при очи слепо за случајот со Курто ...

А1 On - 25.06.2019

„Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој за целиот случај наместо пријава го завериле како ...

Не е до Курто, до Мурто е!

+инфо - 24.06.2019

Та што ако Курто „наш“ претепал таму некој копук? Па зарем за тоа да даде оставка? Што ако после ослабне коалицијата? Сакате Никола да ни се врати на бел коњ? Сакате ВМРО-ДПМНЕ да ја освои власта? Затоа ли мрчите? Вака размислувате, другарчиња. Знам.

Полицијата и обвинителството се уште го истражуваат случајот со градоначалникот на Шуто Оризари

Канал5 - 24.06.2019

Полицијата и обвинителството се уште го истражуваат случајот со градоначалникот на Шуто Оризари од редовите на СДСМ, Курто Дудуш. Откако во јавноста се објави снимка според која наводно во канцеларијата затвора и физички малтретира друго лице.

Латас: Дудуш е симболиката на оваа власт

Република - 24.06.2019

Колумна на Драган Павловиќ – Латас Курто Дудуш, градоначалнокот на СДСМ од Шутка е симболиката на оваа власт. Го заклучил Сенад Јашар во канцеларија и го тепал, патем викајќи дека ништо не му може затоа што тој ја држи Шутка под контрола.

МАН ги осуди заканите на Дудуш, го повика да даде оставка

+инфо - 24.06.2019

Македонската асоцијација на новинари (МАН) најостро ги осуди заканите на градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш кон новинарот Љупчо Златев, кој објави случај на насилство преку аудио снимка добиена од свиркач.

Димовски: Огромен скандал е што МВР фалсификува записник за да го спаси Курто Дудуш, Заев се уште молчи

24 Вести - 24.06.2019

„Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се ...

Стоилковски: Заев и Спасовски го штитат градоначалникот кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин

Курир - 25.06.2019

Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој за целиот случај наместо пријава го завериле како ...

МВР ја истражува снимката за Курто Дудуш, Заев со осуда, опозицијата бара оставка

Сител - 23.06.2019

Министерството за внатрешни работи го испитува случајот со градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, откако во јавноста се појави аудио снимка на која наводно се слуша како Дудуш вербално и физички малтретира друго лице.

Курто Дудуш се соочува со пресуда за друга тепачка

24 Вести - 23.06.2019

Градоначалникот на Шутка, Курто Дудуш во септември ќе се соочи со пресуда за уште една тепачка. Тој е обвинет во случај од јануари минатата година за делото Нанесување телесна повреда на Демир Ислмаил, активист на Европската ромска дијаспора АСВА.

Дудуш ќе чека истрагите да завршат, па ако излезе невин ќе ги тужи

24 Вести - 23.06.2019

По инсистирање на одговори од ТВ24 се јави градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш. Не сакаше да го коментира случајот со аудио снимката и вели дека ќе чека истражните органи да го завршат за да го види исходот.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се главни поттикнувачи и одобрувачи на насилството, самоволието и беззаконието

А1 On - 23.06.2019

Трагично е да се види и прочита соопштението на СДСМ во кое нема ниту збор осуда и барање за оставка за нивниот градоначалник на Општина Шуто Оризари, Курто Дудуш кој што е сериозно вмешан во скандал за бесправно лишување од слобода, измачување, ...

Лидер: Вака МВР го заташкало тепањето од Курто Дудуш

Курир - 23.06.2019

Ексклузивни документи од МВР пристигнаа до редакцијата на “Економски Лидер” на кои се прикажува како министерството го прикривало тепањето на лицето Сенат Јашар од страна на градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш.

Димовски: Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилств

MakPress - 23.06.2019

Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилство. Станавме држава каде градоначалникот пулен на премиерот Заев, според објавените аудио снимки, тепа граѓанин, го навредува и го омаловажува.

Курто Дудуш не тепал сам, со градоначалникот од СДСМ имало уште најмалку тројца луѓе

Expres - 23.06.2019

Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш кој е дел од истрагата на МВР за можно киднапирање и физичко насилство кон лицето Сеад Јашар не бил сам во инцидентот на можно насилство за кој излезе аудио снимка.

Героски за Курто, Мурто и Љупчо Златев

Република - 24.06.2019

Извадок од колумната на новинарот Бранко Героски за Плусинфо. Се прашувам, како е можно вакво нешто да се случува во едно цивилизирано општество? Добро, Шуто Оризари е тоа, каде сѐ е можно, ама сепак… Баш сѐ?! Како е можно после ваков скандал за ...

МАН реагира за заканите на Дудуш кон новинарот Златев, опозицијата бара оставка

ММС - 24.06.2019

Македонската асоцијација на новинари (МАН) ги осуди заканите на градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш кон новинарот Љупчо Златев, кој објави случај на насилство преку аудио снимка добиена од свиркач.

Димовски: Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сеуште ...

Република - 24.06.2019

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се ...

Стоилковски: Уште колку долго Обвинителството при уши ќе се прави глуво и при очи слепо за случајот Курто Дудуш?

ТВ21 - 25.06.2019

„Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој за целиот случај наместо пријава го завериле како ...

Курто Дудуш се соочува со пресуда за друга тепачка

Курир - 23.06.2019

Градоначалникот на Шутка, Курто Дудуш во септември ќе се соочи со пресуда за уште една тепачка, пишува 24 Вести. Тој е обвинет во случај од јануари минатата година за делото Нанесување телесна повреда на Демир Ислмаил, активист на Европската ромска ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шерифлукот кој СДСМ го манифестира не се европски вредности

24Инфо - 23.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ реагира на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес конференцијата на Димитар Димовски , член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, кој го потсети премиерот Зоран Заев дека поминале два дена, а уште не го осудил насилството на градоначалник на ...

МВР на Оливер Спасовски го прикривало физичкиот напад на Курто Дудуш

Нетпрес - 23.06.2019

Ексклузивни документи од Министерството за внатрешни работи дошле во посед на редакцијата на Економски Лидер на кои се прикажува како министерството го зприкривало тепањето на лицето Сенат Јашар од страна на градоначалникот на Шуто Оризари, Курто ...

Димовски: Ако Дудуш остане на позиција, граѓаните на Шуто Оризари ќе продолжат да бидат жртви

+инфо - 23.06.2019

Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилство. Станавме држава каде градоначалникот пулен на премиерот Заев, според објавените аудио снимки, тепа граѓанин, го навредува и го омаловажува.

Не е до КУРТО, до МУРТО е!

Магазин - 25.06.2019

Јас од тој Курто не очекувам ништо. Тој е класичен насилник! Јадна е таа партија што го има во своите редови! Но, од Мурто, од нашиот простодушен Муртинец со политички гениј во себе (иден нобеловец, нели), како што му е скроен имиџот, навистина ...

Димовски: МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност

Алсат-М - 24.06.2019

„Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се ...

Стоилковски: До кога ОЈО при уши ќе се прави глуво и при очи слепо за Дудуш?

24Инфо - 25.06.2019

Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој за целиот случај наместо пријава го завериле како ...

Курто Дудуш се соочува со пресуда за друга тепачка

Нетпрес - 23.06.2019

Градоначалникот на Шутка, Курто Дудуш во септември ќе се соочи со пресуда за уште една тепачка, пишува 24 Вести. Тој е обвинет во случај од јануари минатата година за делото Нанесување телесна повреда на Демир Ислмаил, активист на Европската ромска ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се главни поттикнувачи и одобрувачи на насилство, самоволие и беззаконие

MakPress - 23.06.2019

Трагично е да се види и прочита соопштението на СДСМ во кое нема ниту збор осуда и барање за оставка за нивниот градоначалник на Општина Шуто Оризари, Курто Дудуш кој што е сериозно вмешан во скандал за бесправно лишување од слобода, измачување, ...

Како МВР го скрило тепањето од Курто Дудуш (ДОКУМЕНТИ)

Expres - 24.06.2019

МВР се обидело да го прикрие инцидентот во кој градоначалникот на Шуто Оризари од СДСМ тепал и малтретирал граѓанин. Ексклузивни документи од МВР кои ги “Економски Лидер” прикажуваат како министерството го прикривало тепањето на лицето Сенат Јашар ...

Скандал за Спасовски, МВР ја заташкало пријавата за нападот на Курто Дудуш

Република - 23.06.2019

Документи од МВР на кои се прикажува како министерството го прикривало тепањето на лицето Сенат Јашар од страна на градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш објави денеска порталот Економски Лидер .

Димовски: Ако Дудуш остане на позиција, граѓаните на Шуто Оризари ќе продолжат да бидат жртви

Либертас - 23.06.2019

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Почитувани, Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилство. Станавме држава каде градоначалникот пулен на премиерот Заев, според објавените аудио снимки, тепа граѓанин, го навредува и го ...

Димовски: Огромен скандал е што МВР фалсификувал записник за да го спаси Дудуш, Заев и натаму си молчи

ТВ21 - 24.06.2019

Димитар Димовски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, денеска побара одговорност од Спасовски и од Заев по скандалот со градоначалникот Курто Дудуш, кој на една аудио снимка се слуша како тепа граѓани.

Стоилковски: Уште колку долго oбвинителството при уши ќе се прави глуво и при очи слепо за Курто Дудуш

МКД - 25.06.2019

Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој за целиот случај наместо пријава го завериле како ...

Сите престапи на Дудуш, за кои досега нема реакција од Заев

Република - 23.06.2019

Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилство, рече денеска Димитар Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Станавме држава каде градоначалникот пулен на премиерот Заев, според објавените аудио снимки, тепа граѓанин, го ...

(Видео) Димовски: Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност

24Инфо - 24.06.2019

Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сеуште молчи наместо да го разреши, изјави на прес-конференција, Димитар Димовски, од ВМРО-ДПМНЕ.

Стоилковски: Заев и Спасовски го штитат градоначалникот кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин

Нетпрес - 25.06.2019

Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој за целиот случај наместо пријава го завериле како ...

Димовски: Ако Дудуш остане на позиција, граѓаните на Шуто Оризари ќе продолжат да бидат жртви

Сител - 23.06.2019

Почитувани, Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилство. Станавме држава каде градоначалникот пулен на премиерот Заев, според објавените аудио снимки, тепа граѓанин, го навредува и го омаловажува.

Димовски: МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сè уште молчи наместо да го ...

Курир - 24.06.2019

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се ...

(Видео) Стоилковски: Толку ли е голем притисокот на власта за случајот со Дудуш, па Обвинителството мора да молчи

Макфакс - 25.06.2019

Градоначалникот пулен на Заев, кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев, кој молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој целиот случај, наместо пријава, го завериле како ...

Димовски: Ако Дудуш остане на позиција, граѓаните на Шуто Оризари ќе продолжат да бидат жртви

Денешен - 23.06.2019

Почитувани, Имаме работа со аздисана власт која се гуши во криминал, неправда и насилство. Станавме држава каде градоначалникот пулен на премиерот Заев, според објавените аудио снимки, тепа граѓанин, го навредува и го омаловажува.

(ВИДЕО) Димовски: Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност

А1 On - 24.06.2019

„Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се ...

Стоилковски: Уште колку долго Обвинителството при уши ќе се прави глуво и при очи слепо за случајот Курто Дудуш?

4NEWS - 25.06.2019

„Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој за целиот случај наместо пријава го завериле како ...

Димовски: Скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност

MakPress - 24.06.2019

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Уште колку долго обвинителството ќе се прави глуво за градоначалникот Дудуш

Канал5 - 25.06.2019

ВМРО-ДПМНЕ со нови обвинувања до владејачката партија. Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш?

Магазин - 24.06.2019

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се ...

Димовски: Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност

PressingTV - 24.06.2019

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се ...

СТОИЛКОВСКИ: “До кога обвинителството при уши ќе се прави глуво, а при очи слепо за случајот со Курто„

Магазин - 25.06.2019

Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој за целиот случај наместо пријава го завериле како ...

Димовски:Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност

Скопје1 - 24.06.2019

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се ...

Димовски: Во МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сè уште молчи наместо да го ...

Нетпрес - 24.06.2019

Скандалот со градоначалникот пулен на Заев добива огромни димензии. Тој не само што бесправно лишел од слобода граѓанин во својот кабинет и притоа го измачувал, тепал и навредувал, туку и пријавата за ваквото негово однесување мистериозно се ...

Стоилковски: Обвинителството да го расчисти случајот со Дудуш, забошотуван од страна на Заев

MakPress - 25.06.2019

Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за целиот скандал, но и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој за целиот случај наместо пријава го завериле како ...