TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Дали може Камчев од жртва да стане обвинет во „Рекет“

IRL - 20.11.2019

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески за ИРЛ изјави дека обвинителството не постапува селективно кон ниту едно лице за кое има индиции или докази дека е инволвирано во случајот „Рекет“.

Судијката Димишкова на распит кај Русковска за „Рекет“

Канал5 - 20.11.2019

Обвинителката Вилма Рускоска денеска ја продолжи истрагата за случајот Рекет, во Обвинителството повикана беше судијката Весна Димишкова, која беше споменувана во објавените аудио снимки од разговорите на Орце Камчев и Бојан Јовановски.

Судијката Димишкова дала исказ во обвинителството, новинарите не ја „уловија”

+инфо - 20.11.2019

Димишкова е судијка на претходна постапка во Основниот кривичен суд во Скопје, а нејзиното име се споменува во снимките за Рекет кои ги објави италијанскиот весник Ла Верита од разговор меѓу сега обвинетиот Бојан Јовановски и бизнисменот Орце Камчев.

По 6 часа поминати кај Русковска, Димишкова незабележано излезе од зградата на обвинителството

360 степени - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова ги избегна новинарите и незабележано излезе од зградата на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал каде повеќе од 6 часа, како што за „360 Степени“ информираа од оваа институција, „давала потребни известувања“.

Судијката Димишкова на распит кај Рускоска за „Рекет“

Канал5 - 20.11.2019

Обвинителката Вилма Рускоска денеска ја продолжи истрагата за случајот „Рекет“, во обвинителството повикана беше судијката Весна Димишкова. Пред Обвинителството е Лука Андреев. Дали заврши распитот на судијката Весна Димишкова? Целиот извештај ...

Судијката Димишкова на распит кај Русковска за „Рекет“

МКД - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова од Основниот кривичен суд во Скопје е повикана да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска. Судијката Димишкова беше споменувана во разговорите на Боки 13 со Орце Камчев, каде обвинетиот му вели "ќе почекаме Димишкова ...

Русковска ја повика судијката Димишкова да даде исказ за „Рекет“

Фокус - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова е повикана да даде исказ пред обвинителката Вилма Рускоска, дознава Фокус. Освен што нејзиното име се споменува во снимените разговори направени во домот на бизнисменот Орце Камчев поврзани со случајот “Рекет“, Камчев го ...

Судијката Весна Димишкова повикана во Обвинителство за „Рекет“

24 Вести - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

Судијката Димишкова, од снимките направени кај Орце Камчев, повикана во обвинителство

Телма - 20.11.2019

Неа ја споменуваат во снимените разговори направени во домот на Орце Камчев поврзани со случајот “Рекет“. Засега нема информации во какво својство е повикана но, освен за неа во разговорите можеше да се слушне и за нејзиниот брат кој што работи како ...

Судијката Весна Димишкова која на Јанева ѝ ја потпиша наредбата за претрес во УБК, викната кај обвинителката русковска ...

Сакам да кажам - 20.11.2019

Весна Димишкова, судија на претходна постапка за организиран криминал од Кривичниот суд, еден час порано пристигнала утрово на распит пред шефицата на ОЈО за организиран криминал Вилма Рускоска.

Судијката Димишкова 1,5 час била на распит кај Русковска

А1 On - 20.11.2019

Весна Димишкова, судијката од Кривичниот суд во Скопје, утрово влезе во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција и таму, според информации на “А1он” се задржала 1,5 час. Иако новинарските екипи ја чекаа судијката за изјава повеќе ...

Кај Рускоска на распит е судијката Димишкова која ја спомнуваа Боки 13 и Орце Камчев

Слободен Печат - 20.11.2019

Нема информации за што е повикана судијката во Обвинителството. Неофицијално, таа е повикана за истрагата за случајот „Рекет“. Весна Димишкова, судијката која своевремено на СЈО му даде судска дозвола да влезе во просториите на УБК е повикана во ...

Судијката Димишкова на распит кај Русковска

+инфо - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова утрово е повикана на распит пред обвинителката Вилма Рускоска, која го води случајот „Рекет“, дознаваме неофицијално од извори во исрагата. Засега нема информации во какво својство е повикана судијката на распит во ...

Судијката Димишкова од снимките кај Камчев повикана во Обвинителство

Press24 - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова е повикана да дава исказ пред обвинителката Вилма Рускоска, која го води случајот „Рекет“. Судијката Весна Димишкова се спомнува во снимените разговори направени во домот на Орце Камчев поврзани со случајот “Рекет“, пренесе ...

Судијката Димишкова на распит во ОЈО за „Рекет“

ТВ21 - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова, која беше споменувана од Орце Камчев во разговорите со Боки 13 објавени во италијанската „Ла Верита“, е на распит кај обвинителката Вилма Рускоска во ОЈО. Димишкова беше споменувана во разговорите на Боки 13 со Орце ...

Судијката Весна Димишкова во Обвинителството за случајот „Рекет“

Академик - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да дава исказ во Обвинителството во врска со случајот „Рекет“. Димишкова ќе дава исказ пред обвинителката Вилма Рускоска. Судијката се споменува во снимените разговори кои се однесуваат на случајот и кои ...

Судијката Весна Димишкова дава исказ кај Вилма Русковска

360 степени - 20.11.2019

Судијката на претходна постапка во Кривичниот суд, Весна Димишкова, е повика во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал „да даде потребни известувања“, потврдија за „360 Степени“ од оваа институција.

Судијката Димишкова на распит во ОЈО

4NEWS - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова, која беше споменувана од Орце Камчев во разговорите со Боки 13 објавени во италијанската „Ла Верита“, е на распит кај обвинителката Вилма Рускоска во ОЈО. Ќе се испитува за нејзина евентуална инволвираност во случајот ...

Го ослободи Заев за поткуп, Камчев ја обвини за рекет: Судијката Весна Димишкова на распит кај Рускоска

Република - 20.11.2019

Судијката на претходна постапка за организиран криминал од Кривичниот суд Весна Димишкова утрово е на распит кај шефицата на ОЈО за гонење организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, „да даде потребни известувања“, како што потврдуваат од ...

Рускоска повика судијка да даде исказ за „Рекет“?

Expres - 20.11.2019

Обвинителката Вилма Рускоска, ја поивикала судијката Весна Димишкова да даде исказ за случајот „Рекет“, дознава Фокус. Името на Димишкова се споменува во снимените разговори во домот на Орце Камчев поврзани со случајот “Рекет“, а Камчев го посочил и ...

Судијката Димишкова која ја спомнуваа Боки 13 и Камчев, на распит кај Русковска

Либертас - 20.11.2019

Весна Димишкова, судијката од Кривичниот суд во Скопје, од утрово е повикана во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, информира а1он . Нема информации за што е повикана судијката во Обвинителството, но неофицијално, поканата е ...

Весна Димишкова повиката во обвинителство, дава исказ пред Рускоска

Курир - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова е повикана да дава исказ пред обвинителката Вилма Рускоска, која го води случајот „Рекет“. Неа ја споменуваат во снимените разговори направени во домот на Орце Камчев поврзани со случајот “Рекет“.

Судијката Димишкова ќе дава исказ за „Рекет“ во Обвинителството

Нетпрес - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова е повикана да дава исказ пред обвинителката Вилма Рускоска, која го води случајот „Рекет“. Неа ја споменуваат во снимените разговори направени во домот на Орце Камчев поврзани со случајот „Рекет“.

Судијката Димишкова на распит кај Русковска

24Инфо - 20.11.2019

Судијката на претходна постапка во Кривичниот суд, Весна Димишкова, на распит кај Вилма Русковска. Рааспитот на Димишкова е во тек. Од обвинителството не откриваат детали за што конкретно и во рамките на кој предмет е повиката судијката Димишкова.

Судијката Весна Димишкова е повикана да дава исказ пред обвинителката Вилма Рускоска

Канал5 - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова е повикана да дава исказ пред обвинителката Вилма Рускоска, која го води случајот „Рекет“. Неа ја споменуваат во снимените разговори направени во домот на Орце Камчев поврзани со случајот “Рекет“.

Судијката Димишкова од снимките кај Камчев повикана во Обвинителство

Независен - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова е повикана да дава исказ пред обвинителката Вилма Рускоска, која го води случајот „Рекет“. Судијката Весна Димишкова се спомнува во снимените разговори направени во домот на Орце Камчев поврзани со случајот “Рекет“, пренесе ...

Судијката Димишкова која ја спомнуваа Боки 13 и Камчев, на распит кај Русковска

Точка - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова е повикана да дава исказ пред обвинителката Вилма Рускоска, која го води случајот „Рекет“. Неа ја споменуваат во снимените разговори направени во домот на Орце Камчев поврзани со случајот „Рекет“.

Судијката Димишкова на распит кај Русковска

Алфа - 20.11.2019

Весна Димишкова, судијката која своевремено на СЈО му даде судска дозвола да влезе во просториите на УБК е повикана во Основното јавно обвинителство. Нема информации за што е повикана судијката во Обвинителството.

Судијката Димишкова денеска е повикана да даде исказ во ОЈО за „Рекет“

MakPress - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

Судијката Весна Димишкова повикана на распит за „Рекет“

Р.С.Европа - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција за случајот Рекет. Нејзиното име беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот.

Судијката Весна Димишкова повикана во Обвинителство за „Рекет“

Сител - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

АФЕРА РЕКЕТ: Во ОЈО повикана да даде исказ судијката Весна Димишкова

Денешен - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

Димишкова во Обвинителство дава исказ за „Рекет“

Локално - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

Судијката Весна Димишкова повикана во Обвинителство за „Рекет“

Вечер Прес - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

Судијката Димишкова ќе дава исказ за „Рекет“

iPortal - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

Судијката Весна Димишкова на РАСПИТ пред Русковска

Магазин - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е побвикана на распит кај Вилма Русковска.Таа е повикана да дава исказ за случајот „Рекет“ бидејќи се споменува во снимените разговори направени во домот на Орце Камчев поврзани со случајот “Рекет“.

Судијката Весна Димишкова повикана во Обвинителство за „Рекет“

Алсат-М - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

Судијката Димишкова се задржала 1,5 час на распит кај Русковска

Макфакс - 20.11.2019

Судијката од Кривичниот суд во Скопје, Весна Димишкова, која утрово влезе во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, според информации на „Макфакс“, таму се задржала 1,5 час.

Судијката Весна Димишкова повикана во Обвинителство за „Рекет“

еМагазин - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

Судијката Весна Димишкова повикана во Обвинителство за „Рекет”

ММС - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет”, повикана е во ...

Судијката Весна Димишкова повикана во Обвинителство за „Рекет“

Скопје инфо - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

Судијката Весна Димишкова повикана во Обвинителство за „Рекет“

Опсервер - 20.11.2019

Судијката Весна Димишкова денеска е повикана да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во ...

Судијката Димишкова на распит кај Русковска

Н.Македонија - 20.11.2019

Весна Димишкова, судијката од кривичниот суд во Скопје, од утрово е во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Нема информации за што е повикана судијката во Обвинителството, но неофицијално, поканата е за истрагата за случајот ...

Судијката Димишкова на распит кај Русковска

MTM - 20.11.2019

Весна Димишкова, судијката од кривичниот суд во Скопје, од утрово е во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Нема информации за што е повикана судијката во Обвинителството, но неофицијално, поканата е за истрагата за случајот ...

Судијката Димишкова дала исказ во обвинителството кое го напушти незабележана од новинарите

Нетпрес - 20.11.2019

И покрај тоа што со часови во вторникот новинарските екипи околу зградата на Апелацискиот суд, во која е сместено и Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, ја чекаа судијката Весна Димишкова да излезе од обвинителството.

Судијката Димишкова дала исказ во обвинителството, новинарите не ја „уловија”

Либертас - 20.11.2019

Со саати новинарските екипи околу зградата на Апелацискиот суд, во која е сместено и Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, ја чекаа судијката Весна Димишкова да излезе од обвинителството, пренесува Плусинфо .