TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тајсон доаѓа во Белград- побарал цел кат од познат хотел и мени со биволско месо

Канал5 - 23.09.2021

Светското првенство во бокс ќе се одржи во Белград од 24 октомври до 6 ноември, а легендарниот Мајк Тајсон ќе пристигне во главниот град на Србија. Еден од најголемите боксери на сите времиња ќе биде гостин на Боксерската асоцијација на Србија, ...

Се очекува спектакл, во Белград доаѓа „Железниот“ Мајк Тајсон

Слободен Печат - 23.09.2021

Светското првенство во бокс ќе се одржи во Белград од 24 октомври до 6 ноември 2021 година, поради што во Србија ќе дојдат едни од најдобрите учесници на овој спорт, но и еден од најдобрите во историјата.

Тајсон ќе пристигне во Белград, имал посебни барања од домаќините

Дерби - 23.09.2021

Легендарниот Мајк Тајсон прифатил да биде гостин во Белград, како дел од обидот на организаторите на што подобар начин да го промовираат Светското првенство во бокс. Србија е домаќин на овој настан од 24. октомври до 4.

Тајсон доаѓа во Белград: Ќе добие цел спрат во хотел, побарал и посебно јадење

SportMedia - 23.09.2021

Светското првенство во бокс ќе се одржи во Белград од 24 октомври до 6 ноември, а во главниот град на Србија ќе пристигне и легендарниот Мајк Тајсон. Еден од најголемите боксери на сите времиња ќе биде гостин на боксерската федерација на нашиот ...

Тајсон побарал цел спрат од хотел и посебно мени додека престојува во Белград

Вечер Прес - 23.09.2021

Светското првенство во бокс ќе се одржи од 24. октомври до 6 ноември во Белград, заради што во Србија ќе дојдат најдобрите претставници од овој спорт, но и еден од најдобрите во историјата на овој спорт – Мајк Тајсон Тој ќе биде гостин на ...

Тајсон ќе пристигне во Белград, имал посебни барања од домаќините

Точка - 23.09.2021

Легендарниот Мајк Тајсон прифатил да биде гостин во Белград, како дел од обидот на организаторите на што подобар начин да го промовираат Светското првенство во бокс. Србија е домаќин на овој настан од 24. октомври до 4.

Тајсон ќе пристигне во Белград, имал посебни барања од домаќините

Курир - 23.09.2021

Легендарниот Мајк Тајсон прифатил да биде гостин во Белград, како дел од обидот на организаторите на што подобар начин да го промовираат Светското првенство во бокс. Србија е домаќин на овој настан од 24. октомври до 4.

Тајсон ќе пристигне во Белград, имал посебни барања

Нетпрес - 23.09.2021

Легендарниот Мајк Тајсон прифатил да биде гостин во Белград, како дел од обидот на организаторите на што подобар начин да го промовираат Светското првенство во бокс. Србија е домаќин на овој настан од 24. октомври до 4.

Мајк Тајсон доаѓа во Белград на Светското првенство во бокс

IPON - 23.09.2021

Легендарниот Мајк Тајсон прифатил да биде гостин во Белград, како дел од обидот на организаторите на што подобар начин да го промовираат Светското првенство во бокс. Србија е домаќин на овој настан од 24 октомври до 4 ноември, а контроверзниот ...

ЌЕ ДОЈДАМ ВО БЕЛГРАД, АМА САМО АКО ЈАДАМ БИЗОН Мајк Тајсон имал посебни барања од домаќините

+инфо - 23.09.2021

„Железниот Мајк“ побарал менито да биде базирано на јадења направени од месо од бизон, како и голем избор на цедени овошни сокови. Легендарниот боксер Мајк Тајсон прифатил да биде гостин во Белград, како дел од обидот на организаторите на што ...

Мајк Тајсон доаѓа во Белград, легендарниот боксер испратил посебни барања до домаќините

Екипа - 23.09.2021

Легендарниот Мајк Тајсон ја прифатил поканата да биде гостин во Белград, како дел од обидот на организаторите на што подобар начин да го промовираат Светското првенство во бокс. Србија ќе биде домаќин на овој настан од 24. октомври до 4.