TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Златна мешавина за здравје на цело тело

Вистина.мк - 22.11.2019

Куркумата и медот се основните состојки на златна мешавина за здравје на целото тело. извор: ...

Златна мешавина за здравје на цело тело

Gotvi.mk - 22.11.2019

Куркумата и медот се основните состојки на златна мешавина за здравје на целото тело. Состојки: 100 гр. мед 1 лажица куркума 1 прстофат бибер 2 лажици јаболков оцет 1 лажиче кора од лимон рендана Подготовка: Се меша куркумата со оцетот и бибер, се ...

Утрински еликсир од лимон и куркума

Слободен Печат - 22.11.2019

Додавањето на куркума во вашиот утрински напиток е евтино, пријатно, а и ќе го препороди вашето тело… Куркумата е неизбежна во индиската кујна, но доколку не јадете индиска храна, тогаш како да го вклучите овој прекрасен зачин во вашта исхрана? ...

Утрински еликсир од лимон и куркума

Курир - 22.11.2019

Куркумата е неизбежна во индиската кујна, но доколку не јадете индиска храна, тогаш како да го вклучите овој прекрасен зачин во вашта исхрана? Едноставно, зачинете си ја млаката вода со лимон наутро .

Утрински еликсир од лимон и куркума

Пулс24 - 22.11.2019

Куркумата е неизбежна во индиската кујна, но доколку не јадете индиска храна, тогаш како да го вклучите овој прекрасен зачин во вашта исхрана? Едноставно, зачинете си ја млаката вода со лимон наутро.