TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

20 ГОДИНИ БИЛА ВО ЗАТВОР ЗА УБИСТВОТО НА СВОИТЕ ЧЕТИРИ ДЕЦА: Кога ја пуштиле на слобода светот ЗАНЕМЕЛ

Екран - 06.06.2023

Кетлин поминала 20 години во затвор тврдејќи дека е невина, а потоа била ослободена поради овие докази. Кетлин Фолбиг беше помилувана откако се појавиле нови докази за убиството на нејзините четири деца.

Австралијка осудена за убиство на своите четири деца помилувана по 20 години

МКД - 05.06.2023

Кетлин Фолбиг, жената прогласена за најлошиот сериски убиец во Австралија, е ослободена по 20 години затвор каде заврши поради убиството на своите четири деца, јавува Си-ен-ен . Мајкл Дејли, генералниот обвинител на Нов Јужен Велс, нареди ...

Помилувана е Австралијка осудена поради убиство на своите деца

Deutsche Welle - 05.06.2023

Кетлин Фолбиг беше нарекувана „најлошиот сериски убиец во Австралија“ поради тоа што наводно ги убила своите четири деца. По 20 години затвор и нова истрага, таа треба да биде ослободена поради - судска заблуда.

Невина жена беше во затвор 20 години за смртта на нејзините четири деца: Ја осудија на смрт, па ја помилуваа

А1 On - 05.06.2023

Австралијката Кетлин Меган Фолбиг беше ослободена по 20 години зад решетки бидејќи судот одлучи дека постои основано сомневање дека таа не ги убила своите четири деца, објави Ројтерс. Жената наречена најлошиот сериски убиец во Австралија беше ...

СОМНЕВАЊЕ ЗА ОСУДАТА: Ослободена Австралијката која одлежа 20 години затвор, обвинета за смртта на нејзините четири ...

Денешен - 05.06.2023

Нов Јужен Велс денеска помилува жена која поминала 20 години во затвор за смртта на нејзините четири деца, откако судската ревизија покажа дека постои разумно сомневање за првите пресуди. Кетлин Меган Фолбиг беше осудена во 2003 година за убиство на ...

Ја прогласија за најужасен сериски убиец - по 20 години затвор сега е помилувана: Имаше 4 деца, секое починало ...

Женски магазин - 05.06.2023

Во австралиската држава Нов Јужен Велс е помилувана жена која првостепено беше осудена на 25 години затвор за смрт на четири деца по судска проверка и основани сомнежи за валидноста на првостепената пресуда.

Австралија: Помилувана жена осудена за убиство на сопствените деца, на слобода по 20 години

Локално - 05.06.2023

Кетлин Фолбиг, жената која некогаш беше опишана како најлошиот сериски убиец во Австралија, е помилувана откако судот врз основа на нови докази утврди дека таа не ги убила своите четири деца.

Австралијка помилувана по 20 години затвор поради смртта на нејзините четири деца

Канал5 - 05.06.2023

Нов Јужен Велс денеска помилува жена која поминала 20 години во затвор за смртта на нејзините четири деца, откако судската ревизија покажа дека постои разумно сомневање за првите пресуди. Кетлин Меган Фолбиг беше осудена во 2003 година за убиство на ...

Мајка невина лежела 20 години во затвор за убиство на нејзините четири деца

Репортер - 05.06.2023

Во австралиската држава Нов Јужен Велс е помилувана жена која првостепено била осудена на 25 години затвор за смртта на четирите деца. Помилувањето се случило по судската проверка и основаните сомнежи за валидноста на првостепената пресуда.