TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy S7 и S7 edge имаат проблеми со Oreo надградбата

Телефони.мк - 16.05.2018

Смартфоните Samsung Galaxy S7 и Galaxy S7 edge се соочуваат со повеќе проблеми откако со нив беше извршена надградбата со оперативниот систем Android 8.0 Oreo. Дел од корисниците на Galaxy S7 и Galaxy S7 edge се пожалиле дека откако направиле ...

Samsung подготви црвена и златна боја за Galaxy S9 и S9 Plus

Кајгана - 16.05.2018

Компанијата Samsung за своите потрошувачи подготви две нови бои за смартфоните Galaxy S9 и S9 Plus, а тоа се Sunshine златна и Burgundy црвена боја. Овие две бои ја проширија палетата на бои кои досега ги сочинуваа овие смартфони, а тоа се Midnight ...

Samsung водич за користење на паметни телефони во сезоната на венчавки

Smartportal - 16.05.2018

Многу заљубени парови одлучуваат да го кажат судбоносното “да“ со пристигнувањето на пролетта, одбирајќи ја оваа сезона инспирирани од прекрасните пролетни бои и генерално веселото расположение. Неизоставен дел на секоја венчавка е фотографирањето.

Xiaomi Redmi 2S – смартфон за љубителите на „селфи“ (фото+видео)

Денар - 16.05.2018

Кон крајот на минатата недела, „Xiaomi“ го претстави својот најнов паметен телефон – „Redmi S2“. Според спецификациите може да се заклучи дека овој смартфон е наменет пред се за љубителите на „селфи“ фотографии, а потоа и за сите други.

Истече листа на смартфони, кои Xiaomi ги подготвува до 2023 година

Стандард - 16.05.2018

Компанијата Xiaomi со секој изминат ден заработува повеќе обожаватели. Асортиманот од продукција, која кинеската марка ја развива, се проширува на неделна база. Смартфоните Xiaomi може да се видат во секоја продавница за електроника, а пред неколку ...

Honor 10 официјално претставен со камелеонско тело и AI камера

Телефони.мк - 16.05.2018

Брендот на Huawei го претстави својот најнов модел Honor 10 , смартфон со добри перформанси и одлична цена. Honor 10 има заден панел изработен од стакло, со Aurora Glass радијантни бои, а дизајнот е типичен за претходните линии на Honor.

Samsung Galaxy S10 ќе има дисплеј со густина на пиксели над 600 ppi

USB - 16.05.2018

Следната година не очекува Samsung Galaxy S10, кој ќе биде наследник на годинашниот S9 модел, а истовремено и десетта верзија од Galaxy S серијата. Се очекува дека Samsung со јубилејната верзија на телефонот ќе имплементира некои нови и интересни ...

Apple и Samsung во спор за тоа што го направи iPhone револуционерен

Стандард - 16.05.2018

Apple и Samsung веќе неколку години водат судски спорови за патенти поради дизајнот на iPhone. Сега овој спор продолжува со нова група обвиненија помеѓу двете компании и се обидува да ги брани своите тези.

Samsung Galaxy S9 duo пристигна со нови бои

Телефони.мк - 16.05.2018

Samsung Mobile лансираше нова верзија на премиум смартфонот Samsung Galaxy S9 duo која сега е достапна во две нови бои на маската и тоа Sunrise Gold и Burgundy Red. Со обновениот изглед Samsung Galaxy S9 duo повторно се актуелизира и има шанса да им ...

Претставен Honor 10, поевтина варијанта на Huawei P20 Pro (ВИДЕО)

USB - 16.05.2018

Подбрендот на Huawei, Honor го претстави својот нов флегшип уред наречен Honor 10. Honor 10 претставува поевтина алтернатива на Huawei P20 Pro, ја следи истата филозофија на дизајнот, поседува екран со популарниот засек, како и куќиште во преубава ...

Galaxy Note 9 ќе пристигне без сензор за отисоци вграден во екранот

USB - 16.05.2018

Откако Samsung во февруари ги претстави Galaxy S9 и S9+, јужнокорејската компанија се подготвува за премиера на новиот премиум уред од серијата Note. Иако официјално се уште ништо не е познато, оваа недела на интернет се појавија гласини во врска со ...

Lenovo Z5 ќе биде телефон без рамки и исечок на екранот

Smartportal - 15.05.2018

Напредокот на паметните телефони изминатиот период се концентрира во главно на две работи, вештачка интелигенција и подобри екрани. Она што се мисли под подобри екрани е развој на екрани кои може да се превиткаат, екрани кои немаат рамка околу нив и ...

Lenovo ќе го претстави првиот вистински All Screen паметен телефон

Точка - 15.05.2018

Потпретседателот на Lenovo, Чанг Ченг го претстави тизерот од новиот паметен телефон на социјалната мрежа Weibo за кој што вели дека е првиот All Screen паметен телефон на светот. Тоа значи дека екранот на идниот телефон на Lenovo ќе ја зафаќа ...

Протекоа детали за еден од најисчекуваните паметни телефони на годината

Точка - 15.05.2018

Samsung, Huawei, Sony, LG и останатите големи мобилни компании веќе ги претставија своите најсилни паметни телефони, па сега останува уште компанијата OnePlus да се пофали со својот нов паметен телефон кој што според гласините, ветува многу.

Lenovo го подготвува првиот вистински „all screen“ телефон

Денар - 15.05.2018

Потпретседателот на компанијата „Lenovo“, Чанг Ченг претстави „тизер“ од новиот смартфон преку друштвената мрежа „Weibo“, a најверојатно станува збор за првиот вистински „all screen“ телефон Тоа значи дека екранот на идниот смартфон ќе ја зазема ...

Без сензор за отпечаток од прст: Наскоро доаѓа новиот Samsung Note

Додај Гас - 15.05.2018

Откако во февруари Samsung ги лансираше Galaxy S9 и S9 +, јужнокорејската компанија се подготвува да го лансира нов модел предводник од серијата Note. Официјално, се разбира, ништо не е познато, но оваа недела на интернет се појавија некои гласини ...

Samsung Galaxy Note 9 пристигнува наскоро, што ќе понуди?

Кајгана - 15.05.2018

Samsung Galaxy Note 9 доаѓа наскоро. Кои новитети ќе ги донесе, колку ќе чини и кога би можеле да го видиме? Еве што знаеме. Samsung Galaxy Note 9 е на само три месеци од официјалното претставување, а најновите гласини говорат дека ќе ја задржи ...

OnePlus 6 – цена и официјални фотографии

Стандард - 15.05.2018

OnePlus 6 е еден од најочекуваните Android паметни телефони оваа година. Компанијата го рекламира својот производ со разни постови и видеа. Долго пред пуштањето на новиот модел, OnePlus официјално потврди дека уредот ќе работи со процесор Snapdragon ...

Samsung отвори пристап до повеќе од илјада патенти

Стандард - 15.05.2018

Јужнокорејскиот технолошки гигант Samsung обезбеди бесплатен пристап до повеќе од илјада свои патенти на мали и средни фирми. Поконкретно, компанијата отвори 1.091 патенти, објави The Investor.

Xiaomi сака да ги подобри камерите на нивните телефони

Стандард - 15.05.2018

Камерафоните стануваат се поспособни и повеќе корисници ги избираат своите смартфони според квалитетот на нивните камери. Xiaomi очигледно е свесен за тоа и ќе се обиде да ги подобри фотографските можности на нивните телефони, бидејќи тие се уште се ...

Lenovo Z5 ќе биде со 18 патентирани технологии

Телефони.мк - 15.05.2018

Чанг Ченг, потпретседателот на Lenovo, официјално го најави од својот профил на Weibo, идниот концепт за смартфон со 18 патентирани технологии. Претходно пишувавме за првиот „all screen“ смартфон во светот, кој ќе се одликува по неговите тенки ...

Samsung подготви златни и црвени Galaxy S9 и S9 Plus

USB - 16.05.2018

Компанијата Samsung за своите потрошувачи подготви две нови бои за смартфоните Galaxy S9 и S9 Plus, а тоа се Sunshine златна и Burgundy црвена боја. Овие две бои ја проширија палетата на бои кои досега ги сочинуваа овие смартфони, а тоа се Midnight ...

Samsung водич за користење на паметни телефони во сезоната на венчавки

USB - 16.05.2018

Многу заљубени парови одлучуваат да го кажат судбоносното “да“ со пристигнувањето на пролетта, одбирајќи ја оваа сезона инспирирани од прекрасните пролетни бои и генерално веселото расположение. Неизоставен дел на секоја венчавка е фотографирањето.

Lenovo го подготвува првиот вистински all screen телефон

Иновативност - 15.05.2018

Потпретседателот на компанијата Lenovo, Чанг Ченг, на социјалната мрежа Weibo го најави новиот паметен телефон, а наводно, станува збор за првиот вистински all screen паметен телефон во светот.

Samsung Galaxy Tab S3 стигна до Android 8.0 Oreo

Телефони.мк - 14.05.2018

Samsung Mobile откако ја финишираше Android 8.0 Oreo надградбата за повеќето понови смартфони, сега се посвети и на таблетите од релативно поновата серија Galaxy Tab S3 кои исто така стигнаа до новиот софтвер.

All Screen паметен телефон на Леново!

ЗаЗабава - 16.05.2018

Потпретседателот на Lenovo, Чанг Ченг го претстави тизерот од новиот паметен телефон на социјалната мрежа Weibo за кој што вели дека е првиот All Screen паметен телефон на светот. Тоа значи дека екранот на идниот телефон на Lenovo ќе ја зафаќа ...

Amazon ги откри спецификациите на OnePlus 6

USB - 15.05.2018

Samsung, Huawei, Sony, LG и останатите големи мобилни компании веќе ги претставија своите најсилни паметни телефони, па сега останува уште компанијата OnePlus да се пофали со својот нов паметен телефон кој што според гласините, ветува многу.

Samsung Galaxy Note 9 пристигнува наскоро, што ќе понуди?

Орбис - 16.05.2018

Samsung Galaxy Note 9 доаѓа наскоро. Кои новитети ќе ги донесе, колку ќе чини и кога би можеле да го видиме? Еве што знаеме. Samsung Galaxy Note 9 е на само три месеци од официјалното претставување, а најновите гласини говорат дека ќе ја задржи ...

Samsung Galaxy S9 и S9 Plus во црвена и златна боја

ЗаЗабава - 16.05.2018

Компанијата Samsung подготви две нови бои за смартфоните Galaxy S9 и S9 Plus, а тоа се Sunshine златна и Burgundy црвена боја. Овие две бои ја проширија палетата на бои кои досега ги сочинуваа овие смартфони, а тоа се Midnight црна, Titanium сива, ...