TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Семедо ја напушта Барселона и потпишува за Сити

Телма - 01.06.2020

Барселона е подготвена да го продаде Нелсон Семедо во Манчестер сити за 40 милиони евра. Преговорите помеѓу двата клуба моментално се во тек, а премиерлигашот имал и обид за трампа и го понудил Жоао Кансело, кој игра на идентична позиција, односно е ...

Барса постави цена за Семедо

А1 On - 01.06.2020

Управата на шпанскиот шампион Барселона постави цена од 40 милиони евра за нивниот дефанзивец Нелсон Семедо, пишува „Диарио Спорт“. Португалскиот десен бек го избрал Манчестер Сити пред Јувентус и Интер, кои исто така покажуваат интерес.

Семедо со една нога во Манчестер Сити, Барселона подготвена да се раздели со Португалецот

24Фудбал - 01.06.2020

26 годишниот Семедо се чини дека е на добар пат да се пресели во Премиерлигата, поточно да потпише за актуелниот англиски првак Манчестер Сити, се верува дека Барселона нема ништо против таква зделка.

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен Печат - 01.06.2020

Двата клуба се задоволни од размената и го добија тоа што го посакуваат. Екипата на Барселона ако не може да најде заеднички јазик со италијанските екипи, експресно се договори со Манчестер сити за размена на дефанзивците.

Барса прави трампа со Сити за да биде поблиску до потписот на Лаутаро

Спортски - 01.06.2020

Барселона планира да му предложи на Манчестер Сити трампа на двајца португалски дефанзивеци, пренесуваат шпанските медиуми. Станува збор за Нелсон Семедо , кој веќе неколку години е член на Барселона, но Каталонците се спремни да го испратат на ...

Португалец за Португалец, размена на релација Барса-Сити

TopSport - 01.06.2020

Барселона и Манчестер сити биле блиску до договорот со кој би си размениле фудбалери. Клубовите ќе менуваат десен бек за десен бек, односно Нелсон Семедо би заминал во Сити, а на „Ноу Камп“ би пристигнал Жоао Кансело.

Португалец за Португалец, размена на релација Барса-Сити

Макфакс - 01.06.2020

Барселона и Манчестер сити биле блиску до договорот со кој би си размениле фудбалери. Клубовите ќе менуваат десен бек за десен бек, односно Нелсон Семедо би заминал во Сити, а на „Ноу Камп“ би пристигнал Жоао Кансело.

Барса постави цена за Семедо

Опсервер - 01.06.2020

Барселона, 1 јуни 2020 () – Управата на шпанскиот шампион Барселона постави цена од 40 милиони евра за нивниот дефанзивец Нелсон Семедо, пишува „Диарио Спорт“. Португалскиот десен бек го избрал Манчестер Сити пред Јувентус и Интер, кои исто така ...

Барселона постави цена за Семедо

Курир - 01.06.2020

Управата на шпанскиот шампион Барселона постави цена од 40 милиони евра за нивниот дефанзивец Нелсон Семедо, пишува „Диарио Спорт“. Португалскиот десен бек го избрал Манчестер Сити пред Јувентус и Интер, кои исто така покажуваат интерес.

Барса постави цена за Семедо

MakPress - 01.06.2020

Управата на шпанскиот шампион Барселона постави цена од 40 милиони евра за нивниот дефанзивец Нелсон Семедо, пишува „Диарио Спорт“. Португалскиот десен бек го избрал Манчестер Сити пред Јувентус и Интер, кои исто така покажуваат интерес.