TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометарките поразени од Турција на почетокот од МИ

Телма - 30.06.2022

Подмладената македонска женска ракометна репрезентација во првото коло на турнирот на Медитеранските игри во Оран е совладана од Турција со 34:27. Нашата селекција беше рамноправен противник во поголемиот дел од првото полувреме.

Македонија немаше сили против фаворизираната Турција

Gol.mk - 30.06.2022

Женската ракометна репрезентација на Македонија со пораз ги започна своите настапи на Медитеранските игри во Алжир. Во првото коло од групната фаза подмладениот состав на селекторот Љубомир Савевски беше поразен од Турција со резултат 27-34.

Македонија загуби од Турција на стартот на МИ

SportMedia - 30.06.2022

Женската ракометна репрезентација на Македонија е поразена на стардот на Медитеранските игри од Турција со 27:34. Турчинките кои се дојдени со комплетен сениорски состав го скршија отпорот на нашата репрезентација која е комбинација од ...

Македонија загуби на стартот, искусната Турција ги однесе бодовите

24 Ракомет - 30.06.2022

Женската репрезентација на Македонија која е комбинирана кадетско-младинска, загуби на стартот на Медитеранските игри во Оран од искусниот состав на Турција со 27-34. Турчинките, кои се дојдени со комплетен сениорски состав и со романскиот селектор ...