TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дарко Велковски се повреди ,тежината на повредата сеуште непозната

Курир - 28.02.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Велковски по 14 натпревари во низа во кој се најде во составот на хрватска Рјека,предвреме го напушти дуелот против Хајдук поради повреда. Хрватските медиуми пишуваат дека Велковски се повредил и дека ...

Велковски остана без шеф во Риека: Розман џабе го продолжи договорот до 2024 година!

Sport 1 - 28.02.2021

Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски, кој вчеравечер на јадранското дерби со Хајдук на „Руевица“ осигра до полувреме и се повреди, остана без шеф во Риека, откако досегашниот прв тренер Симон Рожман си даде оставка после поразот, по кој ...

Драма во Ријека: Домашните фудбалери со помош на полиција си заминаа од стадионот

Слободен Печат - 27.02.2021

Бесните навивачи на Ријека, „Армада“ ги чекаа домашните фудбалери пред стадионот по поразот во дербито во хрватската прва лига од Хајдук со минимални 0:1. Ријека за која настапува и македонскиот репрезентативец Дарко Велковски, се наоѓа во очајна ...

Драма во Ријека: Полиција ги чува Велковски и соиграчите од бесните навивачи

Екипа - 27.02.2021

Околу сто навивачи на Ријека се собраа пред стадионот „Рујевица“ искажувајќи го своето незадоволство од слабата игра и поразот на денешното дерби против Хајдук (0-1). Андријашевиќ промаши пенал во 96.

Проблем за Ангеловски: Велковски се повреди на јадранското дерби

Sport 1 - 27.02.2021

Македонскиот селектор Игор Ангеловски на неполн месец пред стартот на мундијалските квалификации се соочува со сериозен проблем, откако денеска стоперот Дарко Велковски се повреди и на полувреме беше заменет во јадранското дерби со Хајдук.

Атанасов и Хајдук славенички против Ријека, Дарко Велковски пак се повреди

Дриблинг - 27.02.2021

Фудбалерите на Хајдук ја продолжија мизерната серија на Ријека во најсилното фудбалско првенство во Хрватска откако славеа со 1:0 во дербито на 23 коло. Најир го постигна победничкиот гол за Хајдук во 72 минута, нашиот репрезентативец Атанасов влезе ...

Хајдук победник во „драмата“ со Ријека, Велковски и Атанасов се „разминаа“

SportMedia - 27.02.2021

Хајдук со 0:1 го совлада тимот на Ријека на гости, во драматичен финиш во кој Ријека промаши пенал за израмнување. Во домашиот тим како стартер беше Дарко Велковски, но на полувремето остана во соблекувалната.

Дарко Велковски по 14 средби заигра за Ријека и се повреди

Gol.mk - 27.02.2021

Македонскиот стопер Дарко Велковски нема среќа. По 14 натпревари во низа репрезентативецот се најде во составот на Ријека , но предвреме го напушти дуелот против Хајдук поради повреда. Хрватските медиуми кои известуваат од натпреварот пишуваат дека ...

Нова повреда за Велковски: Предвреме го заврши дербито со Хајдук

Екипа - 27.02.2021

Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски заработи нова повреда по која предвреме го заврши дерби дуелот со Хајдук во 23. коло од шампионатот на Хрватска. Велковски пред крајот на полувремето заработи повреда поради која принудно мораше да биде ...