TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По 21 година ќе се обноват авионските летови меѓу Белград и Приштина

Сакам да кажам - 20.01.2020

Американски дипломати го надгледуваа потпишувањето на договорот со кој по неколку децении беа обновени комерцијални летови меѓу Србија и Косово, што има за цел да ги унапреди локалните економски односи.

„Еуровингс“ ќе воспостави директна авионска линија меѓу Приштина и Белград

Мета - 20.01.2020

Германската авиокомпанија „Еуровингс“, членка на „Луфтханза“ групацијата, е заинтересирана по повеќе од две децении да ја возобнови авионската линија меѓу Приштина и Белград. Во Берлин денес беа потпишани писмата за намери за воспоставување на ...

Воведена директна авиолинија Белград – Приштина

Макфакс - 20.01.2020

Компанијата „Еуровингс“ ќе почне со директни авионски летови меѓу Белград и Приштина. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ја поздрави ваквата одлука велејќи дека ова е важен чекор што ќе го олесни и забрза протокот на луѓе и добра во ...

Потпишано писмо за намери за обновување на авиолинијата меѓу Белград и Приштина

А1 On - 20.01.2020

Делегација на српското Министерство за економија и компанијата Луфтханза денеска во Берлин попишаа Писмо за намери за повторно воспоставување на авиолинија помеѓу Белград и Приштина, соопштија од Министерството.

Столтенберг ја поздрави најавата за авиолинија Белград-Приштина

А1 On - 20.01.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ја поздрави најавата за воспоставување дирктна авионска линија меѓу Белград и Приштина. Авиопревозниците Еуровингс и Луфтханза денеска во Берлин потпишаа писмо со намери за воспоставување ...

Се враќа авионската линија Белград-Приштина?

МКД - 20.01.2020

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија на српската влада Марко Ѓуриќ очекува денес во Берлин да биде потпишано писмо за намера меѓу министерството за економија на Србија и компанијата Луфтханза.

Се обновува авионската линија Белград-Приштина?

Локално - 20.01.2020

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија Марко Ѓуриќ очекува дека денеска во Берлин ќе биде потпишано писмото меѓу Министерството за економија на Србија и Луфтханза. Ова, рече тој, ќе овозможи авиокомпанијата меѓу Белград и Приштина да биде ...

По дваесет години ќе се обнови авиолинијата Белград-Приштина

Слободен Печат - 20.01.2020

Директорот на владината Канцеларија за Косово и Метохија (КиМ), Марко Ѓуриќ, изјави денес за РТС дека таа линија би можела да заживее „по укинување на таксите за стоки од Србија” и по воспоставувањето на дијалогот меѓу Белград и Приштина.

Направен првиот чекор за обновување на авиолинијата Белград-Приштина

Вечер - 20.01.2020

Делегација на српското Министерство за економија и компанијата Луфтханза денеска во Берлин попишаа Писмо за намери за повторно воспоставување на авиолинија помеѓу Белград и Приштина, соопштија од Министерството.

Столтенберг: Отворањето на авиолинијата Белград-Приштина е важен чекор за Западен Балкан

Слободен Печат - 20.01.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ја поздрави најавата за воспоставување дирктна авионска линија меѓу Белград и Приштина. Авиопревозниците Еуровингс и Луфтханза денеска во Берлин потпишаа писмо со намери за воспоставување ...

Столтенберг ја поздрави најавата за авиолинија Белград-Приштина

24Инфо - 20.01.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ја поздрави најавата за воспоставување дирктна авионска линија меѓу Белград и Приштина. Авиопревозниците Еуровингс и Луфтханза денеска во Берлин потпишаа писмо со намери за воспоставување ...

Столтенберг ја поздрави најавата за директна авионска линија меѓу Белград и Приштина

Независен - 20.01.2020

Фото: Б. Грданоски Германија – Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ја поздрави најавата за воспоставување директна авионска линија меѓу Белград и Приштина. Авиопревозниците Еуровингс и Луфтханза денеска во Берлин потпишаа писмо со ...

Потпишано писмо за намери за обновување на авиолинијата меѓу Белград и Приштина

Опсервер - 20.01.2020

– Делегација на српското Министерство за економија и компанијата Луфтханза денеска во Берлин попишаа Писмо за намери за повторно воспоставување на авиолинија помеѓу Белград и Приштина, соопштија од Министерството.

Столтенберг ја поздрави најавата за авиолинија Белград-Приштина

Р.С.Европа - 20.01.2020

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ја поздрави најавата за воспоставување директна авионска линија меѓу Белград и Приштина. Тој во писмено соопштение нагласува и дека ова е важен чекор кој ќе го олесни и забрза протокот на луѓе и ...

Столтенберг ја поздрави најавата за авиолинија Белград-Приштина

Опсервер - 20.01.2020

– Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ја поздрави најавата за воспоставување дирктна авионска линија меѓу Белград и Приштина. Авиопревозниците Еуровингс и Луфтханза денеска во Берлин потпишаа писмо со намери за воспоставување ...

Потпишано писмо за намери за обновување на авиолинијата меѓу Белград и Приштина

MakPress - 20.01.2020

Делегација на српското Министерство за економија и компанијата Луфтханза денеска во Берлин попишаа Писмо за намери за повторно воспоставување на авиолинија помеѓу Белград и Приштина, соопштија од Министерството.