TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потпишани Указите за прогласување на законите од т.н. петти пакет економски мерки

Centar - 18.04.2021

На македонската јавност и е добро позната заложбата на претседателот Пендаровски да ги поддржува сите законски иницијативи и проекти кои се во интерес на граѓаните и тоа се однесува и на т.н.

Пендаровски ги потпиша Указите на законите од петтиот пакет мерки, и одговори на прозивката на Мицкоски

ТВ21

Пендаровски ги потпиша Указите за прогласување на законите од т.н. петти пакет економски мерки

Бизнис Вести

Претседателот Пендаровки ги потпиша Указите за прогласување на законите од т.н. петти пакет економски мерки

Телма

Потпишани Указите за прогласување на законите од т.н. петти пакет економски мерки

Frontline

Пендаровски ги потпиша Указите за прогласување на законите од т.н. петти пакет економски мерки

Слободен Печат

Пендаровски ги потпиша законите од петтиот пакет економски мерки

Lider

Локално МКД Сител 24Инфо Фокус +инфо 360 степени Р.С.Европа

Заев: За Мицкоски гласањето помош е тероризам, а крволочниот настан од 27 април не е за осуда

360 степени - 18.04.2021

Премиерот Зоран Заев ги отфрли обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека пратениците од СДСМ и претседателот на Собранието го загрозиле здравјето на пратениците и граѓаните. Заев на „Фејсбук“ им честиташе на пратениците и собраниските служби што ...

Заев: Собранието денеска ги усвои законите со кои ќе се реализира петтиот пакет економски мерки

Канал5

Заев жестоко до Мицкоски: Мицкоски се дрзна гласањето помош за граѓаните да го нарече тероризам, а за крволочниот напад на Собранието на 27 април во кој и тој беше дел, сѐ уште не нашол начин и волја да го осуди

Centar

Заев: Огромни честитки до заболените пратеници за нивната одговорност, згрозен сум од изјавата на Мицкоски

ТВ21

Заев: Народот победи, помошта ќе биде испорачана!

24Инфо

Заев: Со згрозување ја примив информацијата дека за Мицкоски овој чин бил тероризам

Локално

Заев упати честитки до пратениците за изгласувањето на законите од петтиот пакет мерки

iPortal

Frontline Фокус Нова ТВ МКД Слободен Печат Република Курир Lider

Мицкоски категоричен: Ова е тероризам, а не 27 април!

Нетпрес - 18.04.2021

Ова во Собрание е тероризам, а не 27 април, реагираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку својот профил на Фејсбук објавувајќи фотографија како пратеник во скафданер влгува во Собранието. „Кога законите и правилата не важат за власта.

Мицкоски: Ова е тероризам, а не 27 април!

+инфо

Мицкоски: Oва сега во Собрание е тероризам, а не „27 април“

Република

Ова во Собрание е тероризам, а не 27 април!

Lider

Мицкоски: Ова е тероризам, а не 27ми април, ќе има кривични и одговорност за кршењето на протоколите, законите и Уставот

MakPress

Мицкоски за доаѓањето на пратениците болни од КОВИД 19 во Собрание: Ова е тероризам,

Канал5

Мицкоски за доаѓањето на пратениците болни од КОВИД 19 во Собрание: Ова е тероризам, а не 27ми април, ќе има кривични и одговорност за кршењето на протоколите, законите и Уставот

Курир

Фокус Опсервер Вечер Прес 24 Вести Либертас Expres Centar