TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се судрија мотоцикл и запрежна кола- скопјанец со тешки повреди пренесен во болница

Press24 - 03.03.2021

Скопјанец бил повреден и пренесен во болница откако управувајќи со мопед се судрил со запрежна кола. -На 02.03.2021 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лука Геров“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале ...

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Курир - 03.03.2021

На 02.03.2021 во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Алија Авдовиќ“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „пежо 308“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.Р.

Се судриле автомобил и мопед во Скопје: Едениот возач избегал, а другиот завршил на клиника

Press24 - 02.03.2021

Мотоцисклист се здобил со тешки повреди во сообртаќајна несреќа која се случила во главниот град. - На 01.03.2021 во 12:05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Св.Климент Охридски“, бул.„Мајка Тереза“, ул.

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Скопје

Сител - 02.03.2021

Вчера во 12.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Св.Климент Охридски“, бул.„Мајка Тереза“, ул.„Васил Ѓоргов“ и ул.„Јордан Мијалков“,во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу возило, кое веднаш по незгодата го ...

Се судриле автомобил и мопед во Скопје: Едниот возач избегал, а другиот завршил на клиника

Скопје инфо - 02.03.2021

Мотоцисклист се здобил со тешки повреди во сообртаќајна несреќа која се случила во главниот град. - На 01.03.2021 во 12:05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Св.Климент Охридски“, бул.„Мајка Тереза“, ул.

Повторно избега учесник во сообраќајка кај Водњанска

Република - 02.03.2021

Вчера во 12.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Св.Климент Охридски“, бул.„Мајка Тереза“, ул.„Васил Ѓоргов“ и ул.„Јордан Мијалков“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу возило, кое веднаш по незгодата го ...

Тешко повреден велосипедист откако бил удрен со автомобил

Сител - 03.03.2021

На 02.03.2021 во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Алија Авдовиќ“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „пежо 308“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.Р.

Во две одделни сообраќајки повредени двајца

Независен - 03.03.2021

Во сообраќајна незгода во Скопје повреден е велосипедист, а во возило кое излетало од патот Битола-Кичево, повредена е сопатничка, соопшти МВР. Во вторникот, во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.

73-годишен велосипедист тешко повреден во Гази Баба

Скопско Ехо - 03.03.2021

Со тешки телесни повреди се здобил велосипедист во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во Гази Баба. -На 02.03.2021 во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Алија Авдовиќ“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која ...

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Скопје инфо - 03.03.2021

На 02.03.2021 во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Алија Авдовиќ“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „пежо 308“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.Р.

Се судрија запрежно возило и мопед, скопјанец тешко повреден

Курир - 03.03.2021

На 02.03.2021 во 16:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лука Геров“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале запрежно возило, управувано од Р.К.(22) од Скопје и мопед со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.Ј.

Сообраќајка помеѓу мопед и запрежно возило во Скопје - Тешко повредено едно лице

Сител - 03.03.2021

Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лука Геров“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале запрежно возило, управувано од Р.К.(22) од Скопје и мопед со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.Ј.

Сообраќајна несреќа меѓу возило и мопед во Скопје – едно лице повредено

ТВ21 - 02.03.2021

На 01.03.2021 во 12:05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Св.Климент Охридски“, бул.„Мајка Тереза“, ул.„Васил Ѓоргов“ и ул.„Јордан Мијалков“, во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу возило, кое веднаш по ...