TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Азманов се колне во деца дека плаќал рекет само на Ивица Конески

Скопје1 - 22.01.2019

На вчерашната прес конференција на која бизнисменот Зоран Заманов зборуваше за конфликтот кој го има со Бојан Јованоски и 1ТВ околу емисијата „Инсајдер“, одговарајќи на новинарско прашање дали некој друг низ годините му барал рекет, се заколна во ...

МАН: Зоран Азманов веднаш да се извини за лагите, клеветите и навредите

Скопје1 - 21.01.2019

Македонската асоцијација на новинари најостро ги осудува заканите и неоснованите лаги кои јавно Зоран Азманов во континуитет ги шири по потреба за новинари, уредници и медиуми во Македонија.

Азманов сака да го спречи објавувањето на најавеното досие во „Македонски инсајдер“

1tv - 21.01.2019

Уредничкиот колегиум на 1ТВ и сопственикот на телевизијата, Бојан Јовановски најостро ги осудуваат, како што велат тие, изнесените измислици и лаги од страна на бизнисменот Зоран Азманов, кажани на денешната прес-конференција на која тој обвини дека ...

САШО ОРДАНОВСКИ: Азманов не знае дека неговиот разговор со Боки 13-ка го следевме на спикерфон цела редакција на 1 ...

Пулс24 - 21.01.2019

– Азманов не знае дека разговорот со Боки 13-ка на кој тврди дека му било побарано мито од 50 000е, се водеше на спикерфон пред цела редакција на 1 ТВ и еве сега јавно јас Сашо Ордановски потврдувам дека Азманов лаже, не му беа побарани пари нити ...

Јовановски: Никаков обид за поткуп или закана нема да го обесхрабрат тимот на „Македонски инсајдер“

1tv - 21.01.2019

Бојан Јовановски, сопственикот на 1ТВ и БМЈ Медиа груп беше гостин во Централнот Дневник по повод изнесените измислици и лаги од страна на Зоран Азманов, кажани на денешната прес-конференција на која тој обвини дека од него бил побаран рекет од 50 ...

Разоткривање криминал или обид за рекет- Азманов во битка против Боки 13

Алфа - 21.01.2019

Градежниот бизнисмен Зоран Азманов со низа тешки обвинувања за сопственикот на 1 ТВ. Тој вели дека Бојан Јовановски, во јавноста познат како Боки 13-ка му побарал голема сума на пари или стан, за да не биле објавувани информации околу неговото ...

Скандлозно: Азманов тврди дека Боки 13 му изнудувал 50.000 евра!

Канал5 - 21.01.2019

Бизнисменот Зоран Азманов обвинува дека со исконструирана приказна и злоупотреба на медиуми се прави обид за рекет врз него. Обвинувањата на Азманов доаѓаат откако телевизијата 1ТВ објави дека бизнисменот се заканувал со смс пораки кон телевизијата ...

Азманов и Боки 13 одат на суд?!

Вечер Прес - 21.01.2019

Случајот со бизнисменот Зоран Азманов и 1 ТВ ја разбранува јавноста. По најавата на телевизијата дека наскоро ќе емитува серијал “Македонски инсајдер#, од кој едно од досиејата се однесува на градежната мафија, засегнат се најде бизнисменот Зоран ...

1ТВ најостро ги демантира лагите изнесени од Азманов чија цел се стопирање на содржините во „Македонски Инсајдер“

1tv - 21.01.2019

Уредничкиот колегиум на 1тв и сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски најостро ги осудуваат изнесените измислици и лаги од страна на Зоран Азманов, кажани на денешната прес-конференција на која тој обвини дека од него бил побаран рекет од 50 илјади ...

Азманов обвинува дека Боки 13 му барал рекет од 50 илјади евра, тој демантира

24Инфо - 21.01.2019

По повод најавената ТВ-емисија „Инсајдер“ што ќе се емитува на 1 ТВ, на која се споменува името на Зоран Азманов, претседател на надзорниот одбор на „Настел“ ДООЕЛ, тој вели дека против сопственикот на телевизијата, Бојан Јовановски, поднел кривична ...

Азманов: Боки 13 ми побара рекет од 50.000 евра

Слободен Печат - 21.01.2019

Азманов вели дека не планира да покрене тужба за случајот, бидејќи не верува во судството. По објавата на 1 ТВ дека бизнисменот и сопственик на „Настел“, Зоран Азманов им се заканувал на новинари со убиство поради најавите за новата емисија на оваа ...

Азманов поднел кривична пријава против Бојан Јовановски за изнуда и изнесување невистини

еМагазин - 21.01.2019

По повод најавената ТВ-емисија „Инсајдер“ што ќе се емитува на 1 ТВ, на која се споменува името на Зоран Азманов, претседател на надзорниот одбор на Настел ДООЕЛ, тој денеска на прес конференција кажа дека против сопственикот на телевизијата Бојан ...

ЗНМ: Осуда за заканите на бизнисменот Азманов кон новинарите од 1ТВ

1tv - 21.01.2019

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува вербалната закана за убиство упатена кон новинарите и уредникот на 1ТВ Ацо Кабранов од страна на бизнисменот Зоран Азманов. Овие закани претставуваат брутално кршење на правата на новинарите и ...

МАН: Азманов веднаш да се извини за лагите, клеветите и навредите изречени денеска

Либертас - 22.01.2019

Македонската асоцијација на новинари најостро ги осудува заканите и неоснованите лаги кои јавно Зоран Азманов во континуитет ги шири по потреба за новинари, уредници и медиуми во Македонија.

Јовановски: Азманов ми нудеше разговор во четири очи, му кажав дека нема простор за договор

Фокус - 21.01.2019

Бојан Јовановски, сопственикот на 1ТВ и БМЈ Медиа груп беше гостин во Централнот дневник на неговата телевизија по денешната прес-конференција ма Зоран Азманов на која тој обвини дека од него бил побаран рекет од 50 илјади евра или стан.

1ТВ: Лагите од Азманов се со цел стопирање на содржините во „Македонски Инсајдер“

Либертас - 21.01.2019

Уредничкиот колегиум на 1тв и сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски најостро ги осудуваат изнесените измислици и лаги од страна на Зоран Азманов, кажани на денешната прес-конференција на која тој обвини дека од него бил побаран рекет од 50 илјади ...

Азманов: Боки 13 ми побара рекет од 50.000 евра

+инфо - 21.01.2019

Азманов вели дека не планира да покрене тужба за случајот, бидејќи не верува во судството. По објавата на 1 ТВ дека бизнисменот и сопственик на „Настел“, Зоран Азманов им се заканувал на новинари со убиство поради најавите за новата емисија на оваа ...

Азманов: Ми дојде Боки 13 и ми побара 50.000 евра рекет за да немам никакви проблеми

Press24 - 21.01.2019

По повод најавената ТВ-емисија „Инсајдер“ што ќе се емитува на 1 ТВ, на која се споменува името на Зоран Азманов, претседател на надзорниот одбор на Настел ДООЕЛ, тој денеска на прес конференција кажа дека против сопственикот на телевизијата Бојан ...

ЗНМ: Осуда на заканите кон новинарите од 1ТВ од бизнисменот Азманов

+инфо - 21.01.2019

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува вербалната закана за убиство упатена кон новинарите и уредникот на 1ТВ Ацо Кабранов од страна на бизнисменот Зоран Азманов. Овие закани претставуваат брутално кршење на правата на новинарите и ...

Јовановски: Никаков обид за поткуп или закана нема да го обесхрабрат тимот на „Македонски инсајдер“

Либертас - 21.01.2019

Бојан Јовановски, сопственикот на 1ТВ и БМЈ Медиа груп беше гостин во Централнот Дневник по повод прес конференцијата на Зоран Азманов на која тој обвини дека од него бил побаран рекет од 50 илјади евра или стан.

По најавата за „Инсајдер“, Азманов обвини за рекет, Бојан Јовановски одговори: Каков рекет, какви 50.000 евра, немојте ...

Либертас - 21.01.2019

Зоран Азманов, претседател на надзорниот одбор на „Настел“ ДООЕЛ, на прес конференција објави дека поднел кривична пријава за изнуда и за изнесување невистини против сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски, поради најавата за тв-емисијата „Инсајдер“ ...

Азманов обвинува дека Боки 13 му барал рекет од 50 илјади евра, тој демантира

Макфакс - 21.01.2019

По повод најавената ТВ-емисија „Инсајдер“ што ќе се емитува на 1 ТВ, на која се споменува името на Зоран Азманов, претседател на надзорниот одбор на Настел ДООЕЛ, тој вели дека против сопственикот на телевизијата Бојан Јовановски, поднел кривична ...

Боки 13: Каков рекет, какви 50.000 евра, немој тоа да го земате за сериозно

Слободен Печат - 21.01.2019

Во однос на тоа зошто во најавата за емисијата се споменуваат конкретни имиња, а доказите за наводниот криминал ќе бидат презентирани по еден месец, Јовановски вели дека тоа е во согласност со форматот и лиценцата на емисијата.

МВР и ОЈО да го расчистат случајот со заканите кон новинарите на 1ТВ

CivilMedia - 21.01.2019

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува вербалната закана за убиство упатена кон новинарите и уредникот на 1ТВ Ацо Кабранов, од бизнисменот Зоран Азманов. „Овие закани претставуваат брутално кршење на правата на новинарите и обид за ...

Азманов обвинува дека Боки 13 му барал рекет од 50 илјади евра, тој демантира

А1 On - 21.01.2019

По повод најавената ТВ-емисија „Инсајдер“ што ќе се емитува на 1 ТВ, на која се споменува името на Зоран Азманов, претседател на надзорниот одбор на Настел ДООЕЛ, тој вели дека против сопственикот на телевизијата Бојан Јовановски, поднел кривична ...

Боки 13: Каков рекет, какви 50.000 евра, немојте тоа да го земате за сериозно

+инфо - 21.01.2019

Во однос на тоа зошто во најавата за емисијата се споменуваат конкретни имиња, а доказите за наводниот криминал ќе бидат презентирани по еден месец, Јовановски вели дека тоа е во согласност со форматот и лиценцата на емисијата.

ЗНМ ги осуди заканите на бизнисменот Азманов кон новинарите на 1ТВ

Фокус - 21.01.2019

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува вербалната закана за убиство упатена кон новинарите и уредникот на 1ТВ, Ацо Кабранов од бизнисменот Зоран Азманов. Овие закани претставуваат брутално кршење на правата на новинарите и обид за ...

Азманов поднел кривична пријава против Бојан Јовановски за изнуда и изнесување невистини

MTM - 21.01.2019

По повод најавената ТВ-емисија „Инсајдер" што ќе се емитува на 1 ТВ, на која се споменува името на Зоран Азманов, претседател на надзорниот одбор на Настел ДООЕЛ, тој денеска на прес конференција кажа дека против сопственикот на телевизијата Бојан ...

Боки 13: Каков рекет, какви 50.000 евра, немојте тоа да го земате за сериозно

Press24 - 21.01.2019

Сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски, во изјава за „ Слободен печат “ ги отфрла обвинувањата на бизнисменот Зоран Азманов дека му побарал рекет од 50.000 евра. – Каков рекет, какви 50.000 евра, немојте тоа да го земате за сериозно.

ЗНМ: Осуда на заканите кон новинарите од 1ТВ од страна на бизнисменот Азманов

Локално - 21.01.2019

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува вербалната закана за убиство упатена кон новинарите и уредникот на 1ТВ Ацо Кабранов од страна на бизнисменот Зоран Азманов. Овие закани претставуваат брутално кршење на правата на новинарите и ...

Азманов обвинува дека Боки 13 му барал рекет од 50 илјади евра, тој демантира

Точка - 21.01.2019

По повод најавената ТВ-емисија „Инсајдер“ што ќе се емитува на 1 ТВ, на која се споменува името на Зоран Азманов, претседател на надзорниот одбор на „Настел“ ДООЕЛ, тој вели дека против сопственикот на телевизијата, Бојан Јовановски, поднел кривична ...

ЗНМ: Осуда на заканите кон новинарите од 1ТВ од страна на бизнисменот Азманов

24Инфо - 21.01.2019

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува вербалната закана за убиство упатена кон новинарите и уредникот на 1ТВ Ацо Кабранов од страна на бизнисменот Зоран Азманов. Овие закани претставуваат брутално кршење на правата на новинарите и ...

ЗНМ: Осуда на заканите кон новинарите од 1ТВ од страна на бизнисменот Азманов

Опсервер - 21.01.2019

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува вербалната закана за убиство упатена кон новинарите и уредникот на 1ТВ Ацо Кабранов од страна на бизнисменот Зоран Азманов. Овие закани претставуваат брутално кршење на правата на новинарите и ...

ЗНМ: Осуда на заканите кон новинарите од 1ТВ од страна на бизнисменот Азманов

MTM - 21.01.2019

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува вербалната закана за убиство упатена кон новинарите и уредникот на 1ТВ Ацо Кабранов од страна на бизнисменот Зоран Азманов. Овие закани претставуваат брутално кршење на правата на новинарите и ...

ЗНМ: Осуда за заканите кон новинарите на 1ТВ

Радио МОФ - 21.01.2019

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) остро ја осудува, како што велат, вербалната закана за убиство упатена кон новинарите и уредникот на 1ТВ Ацо Кабранов од бизнисменот Зоран Азманов.

ЗНМ ја осудува заканата за убиство упатена кон Ацо Кабранов

Скопје1 - 21.01.2019

Здружението на новинарите на Македонија остро ја осудува вербалната закана за убиство упатена кон новинарите и уредникот на 1ТВ Ацо Кабранов од страна на бизнисменот Зоран Азманов. „Овие закани претставуваат брутално кршење на правата на новинарите ...