TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонски полицајци фатени во Албанија со дрога запленета пред 5 години

Телма - 23.09.2021

Двајца полициски службеници од Секторот за компјутерски криминал вчера биле фатени со дрога при влез во Црна Гора. Од МВР го потврдија случајот, но тврдат дека станува збор за претходно запленета марихуана која останала во возилото, скриена во ...

ПЕТ ГОДИНИ СЕ ШЕТАЛЕ СО ДРОГА? Македонски полицијци фатени со марихуана во службено возило, МВР вели дека останала од акција во 2016 г.!

Денешен

Македонски полицајци фатени во Албанија со дрога запленета пред 5 години

Нова ТВ

Македонски полицајци фатени со дрога под седиште на граница во Црна Гора

Press24

Македонски полицајци фатени со дрога под седиште на граница во Црна Гора

Либертас

Македонски полицајци фатени со марихуана во Црна Гора, ја заборавиле во запленет автомобил

Слободен Печат

Македонски полицајци фатени со марихуана во Црна Гора, ја заборавиле во запленет автомобил

24Инфо

Сител МКД ТВ21 +инфо Фокус 4NEWS Zoom Република

На црногорско-албанската граница најдена дрога во возило со македонски таблички

Р.С.Европа - 23.09.2021

Службеници на царинската испостава Сукобин која се наоѓа на границата меѓу Албанија и Црна Гора во координација со Управата за полиција спречиле криумчарење наркотици, соопшти Управата за приходи и царини на Црна Гора, а пренесува држваната ...

На црногорско-албанската граница е најдена дрога во возило со македонски таблички

Фактор

ЕВЕ КАДЕ БИЛА СОКРИЕНА ДРОГАТА: Македонски полицајци фатени со наркотици во Црна Гора (ФОТО)

Курир

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

Бриф

Запленета дрога во возило на МВР албанско-црногорската граница

Опсервер

Црногорска царинска служба: Во возило на МВР заплената дрога на албанско-црногорската граница

360 степени

Запленета дрога во возило на МВР албанско-црногорската граница

24 Вести

Gostivarpress.mk Канал5 Независен MakPress Алсат-М Lider OhridNews ММС

Чулев: Повторно ли Наќе е крив за новиот меѓународен скандал со запленето поголемо количество дрога во службено возило ...

Lider - 23.09.2021

Наќе Чулев на својот фејсбук профил напиша: Кој е виновен за новиот меѓународен скандал со запленето поголемо количество дрога во службено возило на МВР?! Повторно ли Наќе е ...

ЦРНОГОРСКА УПРАВА ЗА ЦАРИНИ ЗА ДРОГАТА ВО ВОЗИЛОТО НА МАКЕДОНСКОТО МВР: Спречивме обид за криумчарење на дрога!

Денешен

Чулев за дрогата во возилото на МВР: Повторно ли Наќе е крив?

Press24

ПОВТОРНО ЛИ ЈАС СУМ ВИНОВЕН Чулев за запленетата дрога во возило на МВР

+инфо

Чулев: Кој е виновен за новиот меѓународен скандал со запленето поголемо количество дрога во службено возило на МВР?! Повторно ли Наќе е крив?

Курир

Наќе Чулев: Јас ли сум крив за дрогата во службеното возило на МВР?

MakPress

Македонски полицајци фатени со дрога во кола на МВР, Чулев прашува: Повторно ли Наќе е крив?

Скопје1

Нетпрес