TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и топло, температура до 30 степени

ТВ21 - 26.05.2018

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.

Денеска сончево и топло време

Макфакс - 26.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, соопшти Управата за хидерометеоролошки работи. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Нова прогноза: Еве што прогнозираат синоптичарите за наредниве денови

Sky - 25.05.2018

Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно и потопло време, во попладневните часови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во јужните делови. Утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Н.Македонија - 25.05.2018

Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневните температури ќе се движат во интервал од 19 до 29 степени.

Денес временската прогноза ќе биде ваква

Фактор - 25.05.2018

Полека времето ќе почне да се стабилизира и да носи топли денови. Овој петок не очекува претежно сончев ден. Ќе биде потопло со мала до умерена облачност. Локален краткотраен дожд е можен во јужниот регион.

Сончево и топло, температура до 30 степени

Сител - 26.05.2018

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.

Денеска сончево и топло, и во наредноте денови стабилно и топло

МКД - 26.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, со максимални дневни температури од 24 до 31 степен. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд со ретки грмежи.

Голема промена на времето: Метеоролозите ја соопштија најновата временска

Sky - 24.05.2018

Од утре следува период на претежно стабилно и потопло време, во попладневните часови со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во јужните делови. Утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Сончево време со услови за дожд

Фокус - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и топло, температура до 30 степени

Курир - 26.05.2018

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.

Следува период на стабилно и потопло време

Макфакс - 25.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево и потопло со мала облачност

А1 On - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и топло, температура до 30 степени

24Инфо - 26.05.2018

Сончево и топло, температура до 30 степени Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.

По обилните врнежи, следува период на стабилно и потопло време

Вечер - 25.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево време и потопло со мала облачност

Сител - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и топло, температура до 30 степени

Шеталиште - 26.05.2018

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.

Следува период на стабилно и потопло време

Денар - 25.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево и потопло со мала облачност

МКД - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Денеска сончево и топло

Република - 26.05.2018

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Скопје инфо - 25.05.2018

Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневните температури ќе се движат во интервал од 19 до 29 степени.

Топло и сончево време, температурата до 30 степени

+инфо - 26.05.2018

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.

Сончево и потопло со мала облачност

Независен - 25.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и потопло време со мала облачност

Курир - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и потопло со мала облачност

Канал5 - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и потопло со мала облачност

Популарно - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и потопло време со мала облачност

ТВ21 - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и потопло време со мала облачност

Пулс24 - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Времето се стабилизира, денеска сонце

+инфо - 25.05.2018

Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени. Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и потопло со мала облачност

CivilMedia - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Тера - 25.05.2018

Денес времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Т-мин. од 7 до 14 а т-мин.

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Шеталиште - 25.05.2018

Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневните температури ќе се движат во интервал од 19 до 29 степени.

Сончево и потопло со мала облачност

Слободен Печат - 25.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Предупредување од УХМР: После сонцето следуваат врнежи и грмежи

Press24 - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Сончево и потопло со мала облачност

24 Вести - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Предупредување од УХМР: После сонцето следуваат врнежи и грмежи

Маркукуле - 25.05.2018

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 19 до 28 ...