TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МПЦ ќе помага иселениците да се попишат

Слободен Печат - 08.03.2021

Проблеми со апликацијата за самопопишување на иселениците сега веќе нема, вели за „Слободен печат“ директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски, откако дел од албанските опозициски партии бараа пописот за дијаспората да се одложи ...

Решен е проблемот со апликацијата за попишување, велат од Државниот завод за статистика

360 степени

Досега попишани 32752 лица од дијаспората

ТВ21 - 07.03.2021

Бројот на попишани расте секој ден. Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани 32752 лица од дијаспората. Иселениците можат да се самопопишат до 21 април. „Државниот завод за статистика секојдневно го следи процесот и е во ...

Над 32 илјади попишани од дијаспората

Centar

Попишани 32.752 лица од дијаспората

24Инфо

Досега се попишале над 32 илјади иселеници

Р.С.Европа - 07.03.2021

Досега се попишале 32.753 лица од дијаспората, соопштија од Државниот завод за статистика. Пописот за иселениците стартуваше на почетокот на месецов, преку онлајн апликација на Заводот за статистика.

Досега се попишале над 32 илјади иселеници

Алсат-М

Слаб интерес: Досега попишани 32.000 иселеници

Република

ДЗС: Ги охрабруваме и мотивираме иселениците да одвојат кусо време и да се самопопишат

MakPress