TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОЈО поведе постапка за убиството во Арачиново, оштетениот пред да почине го идентификувал убиецот

Курир - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

Поведена постапка за убиството на Ајвази во Арачиново

ТВ21 - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

Убиецот од Арачиново бил уапсен дома, ги лажел полицајците дека е друг

24Инфо - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело-Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

Притвор за Арачиновецот кој од возило пукаше и уби сожител

+инфо - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило убиство. – На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено оружје со калибар од 7,62Х25мм, осомничениот ...

Отворена истрага за убиството во Арачиново, осомничениот лажно се претставувал пред полицајците

Фокус - 18.11.2019

Обвинителството информира дека е отворена истражна постапка против едно лице за убиството на Зилбехар Ајвази, што се случи на 18 август во село Мојанце, Арачиново, поради што бараат притвор за осомничениот.

Пукал од автомобил и го убил - Детали за убиството во Арачиново

Press24 - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

ОЈО поведе постапка против осомничениот за убиството во Арачиново – го погодил со два куршуми додека седел на ...

Либертас - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

Притвор за осомничениот за убиството на Ајвази, причина била нетрпеливоста меѓу семејствата

Република - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за убиство. Како што соопштуваат од ОЈО, на 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено оружје со калибар од ...

Поведена постапка за убиството на Ајвази во Арачиново

4NEWS - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

ОЈО: Поведена постапка за убиство во Арачиново

Денешен - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – убиство на 18 август во Арачиново. -На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено ...

Поведена постапка за убиство во Арачиново

24 Вести - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – убиство на 18 август во Арачиново. -На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено ...

Притвор за убиецот од Арачиново, Ајвази пред да почине го идентификувал убиецот

МКД - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

Поведена постапка за убиството на Ајвази во Арачиново, осомничениот во притвор

Сител - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

Пред да почине во болница на полицијата и кажал кој го ранил

Слободен Печат - 18.11.2019

Зилбехар Ајвази им дал исказ на истражителите и го идентификувал осомничениот кој пукал кон него. Основното јавно обвинителство Скопје започна истрага против едно лице, осомничено дека на 18 август годинава го убил Зилбехар Ајвази.

Поведена постапка за убиство во Арачиново

MakPress - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – убиство на 18 август во Арачиново. -На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено ...

Поведена постапка за убиство во Арачиново

Алсат-М - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

Поведена постапка за убиство во Арачиново

А1 On - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – убиство на 18 август во Арачиново. -На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено ...

Постапка за убиство поради тензии меѓу две семејства во Арачиново

Макфакс - 18.11.2019

Скопското основно јавно обвинителство донесе Наредба за спроведување истрага против човек, осомничен дека на 18. август во селото Мојанце, Арачиново, од автомобил во движење го убил Зилбехар Ајвази.

Поведена постапка за убиство во Арачиново

Нетпрес - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – убиство на 18 август во Арачиново. -На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено ...

Поведена постапка за убиство во Арачиново

Опсервер - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донело наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – убиство на 18 август во Арачиново. -На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено ...

ОЈО поведе постапка за убиство во Арачиново

Скопје1 - 18.11.2019

Oсновното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

Детали за убиството во Арачиново

Магазин - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.

Пукал од автомобил и го убил – Детали за убиството во Арачиново

Centar - 18.11.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело – Убиство од чл. 123 ст.1 од Кривичниот законик.