TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приватните превозници утре ќе го блокираат Скопје со протест кај „Мавровка“, ќе поднесат и тужба за клевета против ...

Сакам да кажам - 27.11.2022

Возачите од приватните превозници „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ утре од 7 часот ќе ја блокираат крстосницата кај трговскиот центар „Мавровка“ во центарот на Скопје. Велат дека се решиле за блокади на сообраќајот бидејќи тоа е единствен начин да ...

Фирма од соседството, преземање од Владата или нешто трето, кој е планот на Арсовска за превозот?

24Инфо

Фирма од соседството, преземање од Владата или нешто трето, кој е планот на Арсовска за превозот?

Zoom

Фирма од соседството, преземање од Владата или нешто трето, кој е планот на Арсовска за превозот?

Бриф

Фирма од соседството, преземање од Владата или нешто трето, кој е планот на Арсовска за превозот?

Либертас

Фирма од соседството, преземање од Владата или нешто трето, кој е планот на Арсовска за превозот?

Centar

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Канал5 - 27.11.2022

30 приватни автобуси утре ќе ја блокираат една од најфрекветните раскрсници во главниот град. „Слобода превоз“ точно во седум наутро ќе ги паркира автобусите кај Мавровка, најави првиот човек Ленин Јовановски, во знак на револт од игнорантскиот ...

Приватните превозници утре ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Р.С.Европа

Продолжува хаосот во јавниот градски превоз во Скопје

Телма - 27.11.2022

И утре ќе продолжи хаосот со автобускиот превоз за Скопјани. Цела недела приватните автобуси не возат, а се уште не склучија договор со ЈСП за исплата на долг од над милион ипол евра кој што ги спречува превозниците да ги пуштат автобусите да возат.

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

МКД

Приватните превозници утре на протести.Со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Либертас

Приватните превозници со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Независен

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Сител

Приватните превозници за утре најавија блокада на крстосницата кај „Мавровка”

Слободен Печат

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Фокус

Бриф Курир Press24 24Инфо 24 Вести Lider Фактор Радио МОФ

Војна меѓу приватните превозници и јавното сообраќајно претпријатие утре ќе го парализира главниот град

24 Вести - 27.11.2022

Војна меѓу приватните превозници и Јавното сообраќајно претпријатие утре ќе го парализира главниот град. Состојбата со јавниот превоз е алармантна - и денеска редуцирани линии, од ЈСП велат редовно за недела но, граѓани чекаа со часови за автобус.

Приватниците на протест, ЈСП во гаражи: Нема нафта за градските автобуси

Република - 27.11.2022

Подгответе две рала нерви за утрешниот понеделник. Скопје ќе биде во дополнителен сообраќаен хаос. Додека приватните автобуси на „Слобода превоз“ најауваат дека од 7 часот наутро ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“, дознава дека неизвесно е ...

НЕОФИЦИЈАЛНО: МАЛКУ ГОРИВО, МНОГУ ДЕФЕКТИ, ЈСП ПРЕД КОЛАПС! Можно е утре скопјани да останат без јавен градски превоз!

+инфо

Хаос во ЈСП: Нема гориво, има дефекти – Скопје може да остане без превоз

Скопје1

Возачи на ЈСП алармираат дека нема нафта за автобусите

Нетпрес

И утре хаос низ скопските улици, приватните превозници протестираат

Република - 27.11.2022

И утре приватните превозници нема да возат. Тие најавија протест о Скопје, незадоволни од градоначалничката Данела Арсовска поради неисплатени плати. МВР информира дека најавениот протест ќе влијае на сообраќајот во главниот град.

Продолжува хаосот во јавниот превоз, приватните превозници утре на протест

Фокус

Утре наутро блокада на крстосницата кај „Мавровка“

Макфакс - 27.11.2022

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 28.11.2022 (понеделник) поради најавено одржување на протест со почеток во 07.00 часот, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот на бул.“Гоце Делчев“ и бул.

Утре наутро блокада на крстосницата кај „Мавровка“

MTM