TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отфрлена кривична против канческа-милевска, обвинителството утврдило дека буџетот не бил оштетен за 2,7 милиони евра ...

Сакам да кажам - 03.07.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе одлука да ја отфрли кривичната пријава против поранешната министерка за култура, сега пратеничка, Елизабета Канческа-Милевска, за несовесно работење во службата, поднесена од Управата за финансиска ...

Отфрлена кривичната пријава против Елизабета Канческа-Милевска

ТВ21 - 03.07.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава против три лица за кривично дело – Несовесно работење во службата од чл.353-в ст.3 во врска со ст.1 од Кривичниот законик.

Отфрлена кривичната пријава против екс министерката Канчевска – Милевска и уште две лица

Канал5 - 03.07.2019

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против поранешната министерка з акултура , Елизабета Канчевска – Милевска , екс заменикот министер и раководителот во министерствотото за злоупотреба на службената должност.

ОЈО ја отфрли кривичната за Канческа-Милевска од Финансиска полиција

24Инфо - 03.07.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава против поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, нејзиниот заменик Драган Недељковиќ и против Ѓ.Т.

Канческа-Милевска се спаси од кривично гонење

Слободен Печат - 03.07.2019

ОЈО за неоснована ја оцени пријавата на Финансовата полиција против Елизабета Канческа - Милевска, екс заменикот за култура и раководителот на Сектор за финансиски прашања во Министерството за култура.

Обвинителството нема да ја гони Канческа- Милевска, ја отфрли кривичната што и ја поднесе Управата за финансиска ...

Фокус - 03.07.2019

Обвинителството нема да ја гони екс министерката и актуелна пратеничка Елизабета Канческа Милевска, откако претходно и била поднесена кривична пријава од Управата за финансиска полиција. Обвинителството информираше дека пријавата против Милевска и ...

Пријава против екс министер за култура и неговиот заменик

Република - 03.07.2019

Јавното обвинителство како неоснована ја отфрли пријавата на Финансовата полиција против тројца државни функционери кои беа осомничени за несовесно работење во службата. ОЈО извести дека во пријавата од Финансовата полиција пишувало дека тројцата ...

Обвинителството ја отфрли кривичната за Бети Канческа Милевска за отштета од близу 3 милиони евра

А1 On - 03.07.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел решение за отфрлање на кривичната пријава против три лица за кривично дело „Несовесно работење во службата од чл.353-в ст.3 во врска со ст.1 од Кривичниот законик“.

Обвинителството ja отфрли кривичната пријава на финансиската полиција против Канческа-Милевска

МКД - 03.07.2019

Обвинителството нема да ја гони поранешната министерка и актуелна пратеничка Елизабета Канческа-Милевска. Против неа кривична пријава поднесе Управата за финансиска полиција. Обвинителството информираше дека пријавата против Канческа и уште две лица ...

Отфрлена кривичната пријава против Елизабета Канческа-Милевска

Макфакс - 03.07.2019

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против поранешната министерка зa култура, Елизабета Канчевска – Милевска, за поранешниот заменик министер и за раководителот во министерствотото за злоупотреба на службената должност.

Обвинителството ја отфрли кривичната против Канческа-Милевска, поднесена од Управата за финансиска полиција

Локално - 03.07.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава против три лица за кривично дело – Несовесно работење во службата од чл.353-в ст.3 во врска со ст.1 од Кривичниот законик.

Обвинителството ја отфрли кривичната од Финансиска полиција против Канческа-Милевска

+инфо - 03.07.2019

Скопското обвинителство ја отфрли кривичната пријава на Финансиската полиција за несовесно работење во службата против поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска, нејзиниот заменик Драган Недељковиќ и против раководител на ...

Обвинителството ја отфрли кривичната против Канческа-Милевска

Нетпрес - 03.07.2019

Скопското обвинителство ја отфрли кривичната пријава на Финансиската полиција за несовесно работење во службата против поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска, нејзиниот заменик Драган Недељковиќ и против раководител на ...

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава за Канчевска поднесена од Финансиската полиција

Нова ТВ - 03.07.2019

Основното јавно обвинителство Скопје ја отфрли кривичната пријава поднесена од Финансиската полиција против поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска, нејзиниот заменик Драган Недељковиќ и државниот советник за финансиски прашања за ...

Обвинителството ja отфрли кривичната пријава на финансиската полиција против Канческа-Милевска

Press24 - 03.07.2019

Обвинителството нема да ја гони поранешната министерка и актуелна пратеничка Елизабета Канческа-Милевска. Против неа кривична пријава поднесе Управата за финансиска полиција. Обвинителството информираше дека пријавата против Канческа и уште две лица ...

Отфрлена кривичната пријава против Елизабета Канческа-Милевска

Н.Македонија - 03.07.2019

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против поранешната министерка зa култура, Елизабета Канчевска – Милевска, за поранешниот заменик министер и за раководителот во министерствотото за злоупотреба на службената должност.

Отфрлена кривичната пријава против Елизабета Канческа-Милевска

1tv - 03.07.2019

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против поранешната министерка зa култура, Елизабета Канчевска – Милевска, за поранешниот заменик министер и за раководителот во министерствотото за злоупотреба на службената должност.

Елизабета Канческа Милевска куртули од кривично гонење

PressingTV - 03.07.2019

Обвинителството нема да ја гони поранешната министерка и актуелна пратеничка Елизабета Канческа-Милевска. Против неа кривична пријава поднесе Управата за финансиска полиција. Обвинителството информираше дека пријавата против Канческа и уште две лица ...

Отфрлена кривичната пријава против Елизабета Канческа-Милевска

Точка - 03.07.2019

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против поранешната министерка зa култура Елизабета Канчевска – Милевска за поранешниот заменик-министер и за раководителот во министерствотото за злоупотреба на службената должност.

Отфрлена кривична пријава против три лица за несовесно работење во Министерството за финансии

Скопје1 - 03.07.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава против три лица за кривично дело – Несовесно работење во службата од чл.353-в ст.3 во врска со ст.1 од Кривичниот законик.

Повлечена кривична пријава за Канческа – Милевска

Независен - 03.07.2019

Иако финансиската полиција утврдила дека поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа – Милевска, нејзиниот заменик и раководителот на Секторот за финансиски прашања му нанеле штета на буџетот од 2,7 милиони евра, Обвинителството ја отфлри ...

Елизабета Канческа си наплати за Северна, отфрлена кривичната пријава за злоупотреба на службената должност ?

Магазин - 03.07.2019

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против поранешната министерка зa култура, Елизабета Канчевска – Милевска, за поранешниот заменик министер и за раководителот во министерствотото за злоупотреба на службената должност.

Обвинителството нема да ја гони Канческа-Милевска, ја отфрли кривичната поднесена од Финансиската полиција

еМагазин - 03.07.2019

Јавното обвинителството нема да ја гони поранешната министерката и актуелна пратеничка Елизабета Канческа Милевска , за поднесена кривична пријава од Управата за финансиска полиција. Од Обвинителството информираат дека пријавата против Канческа и ...

ОЈО ја отфрли кривичната за Канческа-Милевска од Финансиска полиција

iPortal - 03.07.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава против поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, нејзиниот заменик Драган Недељковиќ и против Ѓ.Т.

Повлечена кривична пријава за Канческа – Милевска

Либертас - 03.07.2019

Скопското јавно обвинителство отфрли кривичната пријава од Финансиската полиција против поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, нејзиниот заменик Драган Недељковиќ и раководителот на секторот финансии во периодот 2009-2017 ...

Отфрлена кривична пријава против три лица за несовесно работење во службата

Академик - 04.07.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе решение за отфрлање на кривичната пријава против три лица за кривично дело – несовесно работење во службата од чл.353-в ст.3 во врска со ст.1 од Кривичниот законик.

Отфрлена кривичната пријава од Финансиската полиција против Канческа Милевска

CivilMedia - 04.07.2019

Скопското обвинителство вчера ја отфрли кривичната пријава на Финансиската полиција за несовесно работење во службата, против поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска, нејзиниот заменик Драган Недељковиќ и против раководител на ...