TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чудо од човек: Ибра повторно направи нешто што никој никогаш не успеал

Спортклуб - 24.11.2020

Иако одамна го „пензионираат“, Златан Ибрахимовиќ од година во година покажува дека е неуништив. Во неделата тој стана прв фудбалер во 21. век, кој по навршени 38 години постигнал десет гола во една сезона, во топ-5 лигите во Европа.

Рибери го пропушта дуелот со Милан

Спортски - 24.11.2020

Ветераните Златан Ибрахимовиќ и Франк Рибери ќе го пропуштат натпреварот помеѓу Милан и Фиорентина во Серија А, откако претходниот викенд заработија повреди. Рибери се повреди уште во првото полувреме на натпреварот Фиорентина – Беневенто (0:1).

Чудо невидено: Ибра на 39 години, статистички е втор најдобар играч во Европа сезонава

Спортклуб - 23.11.2020

Иако ја живее последната година од четвртата деценија од животот, Златан Ибрахимовиќ блеска на теренот. Според специјализираниот сајт за статистика whoscored.com, која ги анализира, односно оценува игрите на сите фудбалери во топ-5 лигите во Европа, ...

Статистиката покажува: И не е така лошо за Милан што Ибрахимовиќ се повреди

Спортманија - 23.11.2020

Росонерите барем три меча ќе бидат без својот најдобар фудбалер Златан Ибрахимовиќ даде два гола во победата на Милан на гостувањето против Наполи, но потоа се повреди. ПО првичните прегледи констатирано е дека Швеѓанецот го оштетил бутниот мускул ...

Ибра си смисли нов прекар по брилијантното издание против Наполи и го сподели на Инстаграм (Фото)

Дерби - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ двапати ја погоди мрежата на Наполи и буквално ја најави големата победа на Милан на „Сан Паоло“, блесакво издание кое е само едно од низата неверојатни партии на искусниот Швеѓанец.

Ибрахимовиќ даде гол на осмиот меч во низа во Серија А, негова најдолга серија во кариерата

Gol.mk - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ се искачи на врвот на листата на стрелци во Серија А со двата гола против Наполи. Милан одново се врати на врвот на табелата благодарение на големиот триумф на гости во Неапол.

Милан соопшти колку време ќе остане без Ибрахимовиќ

СуперСпорт - 23.11.2020

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ е најдобар стрелец во Серија А, а вчера со два гола му донесе триумф на Милан од 3-1 против Наполи. Сепак, тој се повреди во 79. минута поради што мораше да го напушти теренот.

Златан Ибрахимовиќ го повредил коленото и ќе отсуствува десетина дена

Алфа - 23.11.2020

По перфектната партија кај наполи и победата која го одржа Милан на врвот од табелата во Италијанската Серија А Златан Ибрахимовиќ ќе мора на принудна пауза. Швеѓанецот вчера го повредил коленото и ќе одмора десетина дена.

Пристигнаа првите прогнози за тоа колку време ќе паузира Ибрахимовиќ

Sport M - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ постигна десет гола по воведните осум кола од Серија А и е најдобар стрелец на италијанскиот шампионат. Ибрахимовиќ беше и двоен стрелец во големата победа на Росоњерите на гостински терен против Наполи (1:3), но крајот на мечот ...

Првите лекарски тестови донесоа лоши вести за Ибра и Милан

Дерби - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ е клучен играч за Милан и тоа го докажа и на вчерашното гостување на „Сан Паоло“, каде фантастичниот искусен напаѓач постигна два гола во победата на гостите од 1:3. Иако има 39 години, Златан прави радикална разлика на теренот и ...

Ибрахимовиќ во аут десет дена, а потоа на нови тестови

Sport 1 - 23.11.2020

Шведската суперѕвезда Златан Ибрахимовиќ, кој и на 39 години игра како препороден и го одржува Милан на лидерското место во Серија А, синоќа се повреди во дербито со Наполи, а веќе е познато колку ќе паузира – десет дена.

Милан објави колку време ќе паузира Ибрахимовиќ

Спортски - 23.11.2020

Златан Ибрхаимовиќ со два гола му донесе победа на Милан против Наполи (3:1) и така „росонерите“ остана на врвот во Серија А после осмото коло. Меѓутоа ветеранот (39) во 79. минута без контакт се сруши на тревата и се фати за бутниот мускул.

Со новите два гола Ибра постави два рекорда

Кајгана - 23.11.2020

Голгетерот на Милан жари и пали сезонава на Чизмата, а со двата гола во мрежата на Наполи синоќа постави израмни еден рекорд и сруши друг во италијанскиот фудбал. Златан Ибрахимовиќ синоќа му даде два гола на Наполи и беше главен виновник за ...

Познато е колку поради повредата Ибра ќе одмара

Спортклуб - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ по одличните перформанси против Наполи, заработи повреда и мораше да ја напушти играта. Ибрахимовиќ денеска бил на лекарски прегледи, по што се утврдило дека се работи за повреда на бутниот мускул по што Ибра ќе мора да паузира ...

Ибрахимовиќ за десет дена на нови прегледи

TopSport - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ со два гола им ја донесе победата на Милан, во Неапол (3:1), меѓутоа поради повреда не го заврши натпреварот. Клубот, во понеделникот, соопшти дека Ибрахимовиќ ја повредил препоната, лекарите му препорачале да мирува десет дена, а ...

Лоши вести за Милан, откриено што повредил Златан

Спортманија - 23.11.2020

Ибрахимовиќ ќе пропушти најмалку три меча за Милан. Деталните прегледи околу потенцијалната повреда на Златан Ибрахимовиќ утринава донесоа лоши вести за Милан. Швеѓанецот го оштетил бутниот мускул на левата нога, по што ќе мора да паузира одредено ...

Ибрахимовиќ во „аут“ најмалку десет дена, закажани се нови тестирања

Дриблинг - 23.11.2020

Лидерот во Серија А, Милан е во исчекување на денешните прегледи на мускулот на Златан Ибрахимовиќ кој се повреди на вчерашното дерби со Наполи. Италијанските медиуми пренесуваат дека можно е ветереанот да добие совет од лекарите да паузира барем ...

Први прогнози за повредата на Златан Ибрахимовиќ

24Фудбал - 23.11.2020

Медиумите од Италија пренесуваат дека Златан Ибрахимовиќ ја повредил задната ложа на десната нога, ќе паузира најмалку 10 дена, кога ќе бидат направени нови тестови. Златан Ибрахимовиќ со два гола синоќа го предводеше Милан до прва победа на „Сан ...

Милан ја откри сериозноста на повредата на Ибрахимовиќ

Gol.mk - 23.11.2020

Најдобриот стрелец во Серија А, Златан Ибрахимовиќ, ќе биде надвор од конкуренција за наредните три натпревари на Милан. Шведскиот напаѓач постигна два гола кај Наполи, а во завршницата беше заменет поради повреда.

Лоши прогнози за Милан со повредата на Ибрахимовиќ

Спортски - 23.11.2020

Mилан вчера го победи Наполи во дербито на колото во италијанската Серија А со 3:1, сепак лошо за „росонерите“ во овој дуел е што се повреди нивниот главен играч сезонава, Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ прв играч на Милан кој постигна гол на осум последователни натпревари во Серија А

Независен - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола на синоќешниот натпревар од 8. коло во Серија А против Наполи. Триесет и деветгодишниот Швеѓанец стана првиот фудбалер во историјата на Милан кој дал гол на осум натпревари по ред во ...

Ибрахимовиќ прв играч на Милан кој постигна гол на осум последователни натпревари во Серија А

Frontline - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола на синоќешниот натпревар од 8. коло во Серија А против Наполи. Триесет и деветгодишниот Швеѓанец стана првиот фудбалер во историјата на Милан кој дал гол на осум натпревари по ред во ...

Серија А: Ибрахимовиќ прв играч на Милан кој постигна гол на 8 натпревари по ред

Денешен - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола на синоќешниот натпревар од 8. коло во Серија А против Наполи. Триесет и деветгодишниот Швеѓанец стана првиот фудбалер во историјата на Милан кој дал гол на осум натпревари по ред во ...

Ибракадабра постави нов рекорд

Вечер Прес - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола на синоќешниот натпревар од 8. коло во Серија А против Наполи. Триесет и деветгодишниот Швеѓанец стана првиот фудбалер во историјата на Милан кој дал гол на осум натпревари по ред во ...

Ибрахимовиќ може да пропушти 3-4 недели поради повреда

Опсервер - 23.11.2020

Милано, 23 ноември 2020 () – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер.

Ибрахимовиќ може да пропушти 3-4 недели поради повреда

Курир - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер. Според првичните процени, фудбалерот ќе пропушти 3 до 4 недели, ...

Лоши први прогнози: Ибрахимовиќ паузира 3-4 недели!?

SportMedia - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер. Според првичните процени, фудбалерот ќе пропушти 3 до 4 недели, ...

Штета: Таман му тргна Ибрахимовиќ се повреди

Република - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер. Според првичните процени, фудбалерот ќе пропушти 3 до 4 недели, ...

Mилан еден месец без Ибрахимовиќ

PressingTV - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер. Според првичните процени, фудбалерот ќе пропушти 3 до 4 недели, ...

Ибрахимовиќ може да пропушти 3-4 недели поради повреда

Кумановски м. - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер. Според првичните процени, фудбалерот ќе пропушти 3 до 4 недели, ...

Ибрахимовиќ може да пропушти 3-4 недели поради повреда

А1 On - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер. Според првичните процени, фудбалерот ќе пропушти 3 до 4 недели, ...

Најмалку десет дена пауза за Ибрахимовиќ

МКД - 23.11.2020

Медиумите од Италија пренесуваат дека Златан Ибрахимовиќ ја повредил задната ложа на левата нога, ќе паузира најмалку 10 дена, тогаш ќе му бидат направени нови тестови по што ќе се знае дали ќе се врати.

Ибрахимовиќ за десет дена на нови прегледи

Макфакс - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ со два гола им ја донесе победата на Милан, во Неапол (3:1), меѓутоа поради повреда не го заврши натпреварот. Клубот, во понеделникот, соопшти дека Ибрахимовиќ ја повредил препоната, лекарите му препорачале да мирува десет дена, а ...

Ибрахимовиќ за десет дена на нови прегледи

Опсервер - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ со два гола им ја донесе победата на Милан, во Неапол (3:1), меѓутоа поради повреда не го заврши натпреварот. Клубот, во понеделникот, соопшти дека Ибрахимовиќ ја повредил препоната, лекарите му препорачале да мирува десет дена, а ...

Ибрахимовиќ за десет дена на нови прегледи

Точка - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ со два гола им ја донесе победата на Милан, во Неапол (3:1), меѓутоа поради повреда не го заврши натпреварот. Клубот, во понеделникот, соопшти дека Ибрахимовиќ ја повредил препоната, лекарите му препорачале да мирува десет дена, а ...

Ибрахимовиќ може да пропушти 3-4 недели поради повреда

MakPress - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер. Според првичните процени, фудбалерот ќе пропушти 3 до 4 недели, ...

Ибрахимовиќ може да пропушти 3-4 недели поради повреда

Вечер Прес - 24.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер. Според првичните процени, фудбалерот ќе пропушти 3 до 4 недели, ...

Ибрахимовиќ може да пропушти 3-4 недели поради повреда

Либертас - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се повреди на натпреварот од 8. коло во Серија А против Наполи (3:1). Утринските тестови откриле повреда на левиот колк кај шведскиот фудбалер. Според првичните процени, фудбалерот ќе пропушти 3 до 4 недели, ...

Ибрахимовиќ прв играч на Милан кој постигна гол на осум последователни натпревари во Серија А

А1 On - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола на синоќешниот натпревар од 8. коло во Серија А против Наполи. Триесет и деветгодишниот Швеѓанец стана првиот фудбалер во историјата на Милан кој дал гол на осум натпревари по ред во ...

Милан продолжува со победите

Акцент - 23.11.2020

Милан победи со 3:1 како гостин кај Наполи во дербито од осмото коло на италијанскиот фудбалски шампионат. Златан Ибрахимовиќ стана херој за „росонерите“, постигнувајќи два гола во 20-та и 54-та минута.