TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Камилицата е одличен лек против грчеви и болки, а благотворно влијае и врз кожата!

Кафе пауза - 08.06.2023

Кога мумијата на египетскиот фараон Рамзес II била префрлена од Египет во Париз, научниците кои го анализирале примерокот од ткиво идентификувале траги од камилица, билка која се користела во процесот на мумификација.

СО СОПРУГАТА СЕ НЕМАМЕ РАЗБОЛЕНО СО ДЕЦЕНИИ: Овој напиток освежува и го чисти организмот

НМД - 08.06.2023

Откако еднаш ќе го пробате, овој сок ќе го подготвувате повеќе од еднаш. Одличен е за жешките летни денови бидејќи ќе ве освежи со својот ароматичен вкус. Рецептот го имам одамна, со сопругата го пиеме овој пијалак со децении и оттогаш се немаме ...

Природен лек кој може да ни помогне: Еве за што е добар чајот од камилица

Вести плус - 07.06.2023

Чајот од камилица е еден од најпознатите билни чаеви, а го користеле старите Египќани, Римјани и Грци за медицински цели. Постојат два вида камилица, римска и германска, а чајот се користи за разни состојби и проблеми, а се прави од набрани и сушени ...

Жал ми е што ЛУЃЕТО НЕ ЗНААТ ДОВОЛНО, А ЈА ИМААТ ДОМА: Објасни искусен билкар – најмоќната билка е спас за организамот

НМД - 07.06.2023

Камилицата е едно од најпознатите лековити растенија. Кога мумијата на египетскиот фараон Рамзес II била транспортирана од Египет во Париз, научниците кои го анализирале примерокот од ткивото идентификувале траги од камилица, растение кое се користи ...