Можам да кажам дека ремито е повеќе од реално

Вечер Прес - 16.09.2021

Двократниот европски ракометен шампион, тимот на Вардар 1961, ремизираше со Елверум (27:27) на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите. Избраниците на тренерот Веселин Вујовиќ, одиграа динамичен натпревар, во првото полувреме имаа и ...

Aко нешто пропуштивте синоќa: Најинтересното од Елверум-Вардар во три минути (ВИДЕО)

24 Ракомет

Урнебесен прес – банерот ќе им паднеше на глава на Вујо и Гаџа (ВИДЕО)

24 Ракомет

Вујовиќ: Ремито е најреално, многу екипи ќе загубат на овој норвешки терен

Gol.mk

Вујовиќ: Ремито е реално, овде ќе загубат многу екипи

Дерби

Вујовиќ: Бевме подобри, ама ремито е – реално!

Sport 1

Вујовиќ: Реален резултат е ремито… Многу тимови нема да победат во Норвешка

Екипа

Слободен Печат Gol.mk 24 Ракомет Спортманија 24 Ракомет Дриблинг Вечер Прес

Засилувањата покажаа квалитет – Њокас асистира, Тото реализира (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.09.2021

Ракометарите на Вардар одиграа без победник на гостуавањето кај Елверум 27:27 после голема борба и неизвесност. На теренот беа засилувањата кои дојдоа во пресрет на новата сезона и веднаш покажаа квалитет.

Gol.mk

Курир

(ВИДЕО) Прв гол на Кевин Њокас за Вардар во ЛШ: Ја „затресе“ мрежата од девет метри

Lider

Некој нов Вардар – Македонскиот шампион во Норвешка ја почнува новата „авантура“ во елитата

Екипа

Вардар заедно со браќата Њокас ќе брка триумф против Елверум

Sport 1

Познат составот со кој Вардар стартува во новата сезона од ЛШ (ФОТО)

24 Ракомет

Gol.mk МКД Слободен Печат Сител SportSport SportSport Дриблинг Екипа

Кил сигурен против Мешков Брест, реми на Монпелје и Пик Сегед

Екипа - 15.09.2021

Кил стигна до сигурен триумф на гостувањето кај Мешков Брест со 30-33 во премиерниот натпревар сезонава во Лигата на шампионите. Германците уште од самиот старт го контролираа натпреварот и во ниту еден момент не му дозволија на противникот да се ...